Park Elfland
Wszyscy zgodzimy się, iż lokalne atrakcje turystyczne są wyjątkowo niezbędne dla rynku i gospodarki w skali całego kraju, prawda? Niestety, aktualnie panujący kryzys spowodowany pandemią koronawirusa oraz brak możliwości wyjazdu za granicę jasno ukazuje fakt, że polski rynek wciąż jest nienasycony jeśli chodzi o miejsca rozrywki. Z rozwiązaniem tego problemu pragnie przyjść park Elfland.
To projekt ekologicznego, rodzinnego parku rozrywki oferującego świetną zabawę zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dzięki temu ma on idealnie wypełnić lukę na tym rynku, która jest szczególnie widoczna w województwie Wielkopolskim. To właśnie tam będzie zlokalizowany.
Park tematyczny Elfland ma opierać się na zasadach ekologii i własnej produkcji obiektów rozrywki w parku ze sprawdzonych materiałów wysokiej jakości. Będzie to więc nowy standard rozrywki polskich rodzin, pozbawiony silników, ogłuszającego hałasu i innych zbędnych bodźców. Pragnie on sprawić, iż rzeczywistość w naszym kraju stanie się trochę bardziej magiczna. Jednak, aby osiągnąć swoje cele, Elfland będzie potrzebować wsparcia ze strony inwestorów. Właśnie dlatego już niebawem planuje on przeprowadzić emisję akcji na platformie crowdfundingu udziałowego Beesfund.
Equity crowdfunding na platformie Beesfund
Beesfund to polska platforma equity crowdfundingu założona w 2012 roku, która działa pod hasłem “Pomagamy zrealizować dobre pomysły”. Jej siedziba mieści się w Warszawie.
Popularność platformy Beesfund stale rośnie z roku na rok, a tempo tej tendencji w ostatnich trzech latach gwałtownie się zwiększyło. Od początku jej istnienia przeprowadzono już 86 emisje. Podczas nich zebrano łączną kwotę ponad 56 milionów złotych, w czym brało udział ponad 63 tysiące zarejestrowanych użytkowników.
Najgłośniejsza emisja akcji przeprowadzona za pomocą tej platformy odbyła się w lutym 2019 roku. Wtedy piłkarska spółka Wisła Kraków w celu zgromadzenia kapitału na spłatę zadłużenia, wypuściła 40 tysięcy akcji o łącznej wartości 4 milionów złotych. W ciągu doby wszystkie zostały wykupione przez 9126 inwestorów.
Jeszcze więcej zebrał z kolei projekt Wolf & Oak Distillery zajmujący się prowadzeniem pierwszej profesjonalnej destylarni whiskey w Polsce i oczywiście produkcją tego trunku. Zgromadzony kapitał wyniósł rekordowe 4 202 820 PLN, 31 111 akcji znalazło 1482 nabywców.