Grupa INC zakończyła emisję prywatną MadMind Studio i crowdinvesting spółki Olymp

Grupa INCGrupa INC zakończyła prywatną emisję udziałów MadMind Studio, które pozyskało od inwestorów 2,25 mln zł, a także kampanię crowdinvestingową spółki Olymp. MadMind Studio oraz Olymp planują debiut na rynku New Connect na przełomie 2020/2021 r.

„Strategia naszego studia zakłada budowę portfolio gier pierwszoosobowych, przy ścisłej współpracy z grupą PlayWay. Aktualnie koncentrujemy się na gatunku horror survival budowanych wewnętrznie przez zespół programistów. Przykładem tego jest gra 'Succubus’, na dokończenie której pozyskaliśmy niezbędne finansowanie, dzięki wsparciu Grupy INC. Premierę gry planujemy w II/III kw. 2021 r. Gra do tej pory zgromadziła wishlistę na poziomie 90 tys. graczy. Z kolei w najbliższym czasie ukaże się prolog gry, który w mojej ocenie istotnie wpłynie na potencjał marketingowy naszej produkcji” – powiedział prezes MadMind Studio Tomasz Dutkiewicz, cytowany w komunikacie.

MadMind Studio rozpoczęło też prace nad preprodukcjami nowych gier, do których utworzone zostaną strony na platformie Steam, wraz z trailerami.

„MadMind Studio to kolejny projekt gamingowy, który realizowaliśmy w ostatnim czasie. Na podstawie poprzednich emisji możemy z pewnością powiedzieć, że aktualnie jest to najbardziej popularna branża wśród inwestorów. Oferta MadMind Studio spotkała się z dużym zainteresowaniem inwestorów, dlatego bez problemu udało nam się pozyskać odpowiednią kwotę” – wskazał prezes INC Paweł Śliwiński.

Z kolei producent i dystrybutor sprzętu treningowego Olymp pozyskał w kampanii crowdinvestingu 550 tys. zł. Zebrane środki spółka zamierza przeznaczyć na prace R&D oraz zwiększenie stanu zapasów i uzyskanie niezbędnej certyfikacji. Wcześniej Olymp z sukcesem zakończył emisje akcji serii C, skierowaną do dużych inwestorów, z których pozyskał również 550 tys. zł, podano także.

Grupa kapitałowa INC (zadebiutowała na GPW jako Inwest Consulting) posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie doradztwa na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw, w szczególności poprzez pełnienie funkcji autoryzowanego doradcy rynku NewConnect. W jej ramach działa m.in. Dom Maklerski INC S.A., fundusz PE/VC Carpathia Capital S.A. oraz polska agencja ratingowa INC Rating Sp. z o.o.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj