Jak crowdfunding wspomógł św. Mikołaja?

Święty MikołajWierzysz w świętego Mikołaja? Jeśli odpowiedziałeś/odpowiedziałaś na to pytanie przecząco to z całą pewnością nie zaglądałeś/aś na platformy crowdfundingu dotacyjnego w ostatnim czasie. Na nich – a w naszym kraju zwłaszcza na Zrzutka.pl, święty Mikołaj jest bardzo prężnie wspierany przez tysiące darczyńców. Niejednokrotnie sumy zebrane na ten cel robią wielkie wrażenie, co jest jednoznacznym dowodem na to, że Polacy mają wielkie serca, są pełni empatii i uwielbiają bezinteresownie pomagać.

Jak więc crowdfunding w tym roku wspomógł św. Mikołaja? Kilka ciekawych zbiórek, w ramach których udało się zebrać imponujące kwoty, przedstawimy poniżej. Niektóre z nich nadal trwają. Zacznijmy od tej, która cieszyła się największym zainteresowaniem, czyli:

Drogowi Mikołajowie 2021! – pomóżmy dzieciom z Krosna Odrzańskiego!

Pewnej soboty we wrześniu wysłannicy Drogowych Mikołajów udali się do Domu Dziecka w Krośnie Odrzańskim, aby zapoznać się z sytuacją jego wychowanków. Ich oczom ukazała się gromada czternastu dzieciaków, których los nie rozpieszcza. Jednak wszyscy z nich byli uśmiechnięci i pogodni, co bardzo dobrze świadczy o wychowawcach, którzy sprawują opiekę nad dziećmi.

Dzieciaki potrzebują nowych mebli do swoich pokoi, gdyż obecne jeszcze pamiętają czasy poprzedniej epoki. Dom Dziecka miał zabezpieczone środki finansowe na ten cel, ale niestety żywioł pokrzyżował im plany. Podczas obfitych opadów deszczu woda zaczęła przeciekać poprzez taras, który należy do Domu Dziecka i zalała kuchnię. Wszystkie środki finansowe, które były przeznaczone na wymianę mebli zostały wydane na remont kuchni, bez której nie mogliby funkcjonować. Oprócz mebli, Drogowi Mikołajowie pragną także wyremontować salę do zabawy, która również wymaga odświeżenia ze względu na starą, i miejscami podrapaną, farbę.

Chcą oni także zakupić używany samochód dla podopiecznych ponieważ korzystają ze starej Skody Fabii bez klimatyzacji, która w trakcie upałów jakie nam towarzyszą w lecie nie jest najlepszym samochodem do wożenia dzieci, a także jej utrzymanie pochłania spore środki finansowe ze względu na częste awarie. Samochód w placówce jest koniecznością ponieważ Dom Dziecka nie ma do dyspozycji żadnego transportu i wszystkie wyjazdy dzieci do lekarzy lub w inne miejsca muszą być obsługiwane wspomnianym już starym pojazdem. Drogowi Mikołajowie planują znaleźć siedmioosobowe auto, które będzie w dobrym stanie technicznym i posłuży personelowi i wychowankom przez długie lata.

W tym roku, podobnie jak w 2020, chcą oni również pomóc zwierzakom z przytuliska w Krośnie Odrzańskim, żeby pupile również miały swoich Mikołajów i trochę słodsze życie. Dla przytuliska Drogowi Mikołajowie chcą zakupić karmę dla psów i kotów, a także koce na chłodne dni.

Cel zbiórki wyniósł więc aż 30 tysięcy złotych. Zakończyła się ona 6 grudnia – w Mikołajki. Ostatecznie udało się zebrać aż 68 281 złotych.

Mikołaj 2021 – Zdrowa Częstochowa

Zdrowa Częstochowa to portal dla częstochowian ceniących zdrowie, dbających o nie i znających jego wartość. Pomaga znaleźć specjalistów z rozmaitych dziedzin medycyny, dyżurujące apteki, ale i treści składające się na szeroko pojętą kulturę zdrowotną.

W grudniu, dziewczyny z redakcji portalu zapragnęły sprawić radość mamom i dzieciom. W tym celu zorganizowały Zrzutkę poświęconą mamom z dziećmi znajdującym się w potrzebie, które odpowiedziały na apel gazety Zdrowa Częstochowa lub zostały zgłoszone przez przyjazne dusze. Za zebrane środki przygotują one spersonalizowane prezenty świąteczne. W paczkach znajdą się najpotrzebniejsze rzeczy takie jak artykuły higieniczne, pieluchy dla najmłodszych, zabawki, słodycze i owoce.

Cel zbiórki wyniósł 26 tysięcy złotych. W chwili pisania tego tekstu udało się już zebrać 25 950 PLN, a zrzutka dobiegnie końca 20 grudnia.

List do Mikołaja z DPS

dom opieki społecznejList do Mikołaja to tytuł akcji, która organizowana jest dla podopiecznych łódzkich, miejskich Domów Pomocy Społecznej. Tylko część seniorów jest w stanie napisać list do Mikołaja. Organizatorzy zrzutki otrzymali około 500 listów od ponad 1800 podopiecznych, ale paczki zamierzają oni przygotować dla wszystkich.

Potrzeby i marzenia seniorów chwytają za serce. Dla części z nich to czasem tylko tabliczka czekolady, żelki, kawa czy herbata. Inne rzeczy, które mają pojawić się w paczkach to: drobne upominki dla kobiet i mężczyzn, skarpetki, rajstopy, ciastka, soczki, różnego rodzaju bombonierki, pasty do zębów i szczoteczki, różnego rodzaju kosmetyki, perfumy damskie i męskie, dezodoranty, wodę po goleniu, maszynki do golenia, mydła, chusteczki nawilżane i kremy.

Cel zbiórki wyniósł 26 tysięcy złotych. W chwili pisania tego tekstu udało się już zebrać 24 150 PLN, a zrzutka dobiegnie końca 24 grudnia.

Mikołajowe zrzutki kibiców klubów futbolowych

Dobrym sercem i ogromną chęcią niesienia pomocy potrzebującym wykazują się także kibice polskich klubów futbolowych. Zbierają oni pieniądze na prezenty dla dzieci w lokalnych szpitalach, domach dziecka, hospicjach, specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych czy dla klubowych legend lub najbardziej potrzebujących kibiców.

Zakończyły się już zbiórki: “Zielony Mikołaj 2021”, “Biało Zielony Mikołaj 2021” i „Fanatyczny Biało Niebieski Mikołaj IX Edycja”. Pierwsza założona była przez kibiców Radomiaka Radom i zebrała 41 078 złotych. Druga – przez kibiców Chełmianki Chełm, zebrała 32 962 PLN. Trzecia – przez Stali Rzeszów, zebrała 32 501 złotych

Cały czas trwają natomiast dwie inne zrzutki, którym również udało się już zebrać całkiem imponującą kwotę. Pierwsza z nich – Zostań Pomocnikiem Niebieskiego Mikołaja – prowadzona jest przez kibiców Ruchu Chorzów. Dobiegnie końca 15 grudnia, a udało jej się już zebrać 41 140 złotych. Druga – “Żółto-Niebieski Mikołaj 2021” prowadzona jest przez kibiców Arki Gdynia. Dobiegnie końca 26 grudnia, a udało jej się już zebrać dokładnie 10 tysięcy złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj