Incuvo rozpoczyna drugą transzę emisji akcji!

Informacja prasowa

Incuvo SA, niezależny producent gier na urządzenia VR, rozpoczyna dziś drugą transzę emisji akcji, z której chce pozyskać od inwestorów 0,7 mln zł. Zapisy i wpłaty będą przyjmowane od godziny 10:00 bezpośrednio przez spółkę. Minimalny zapis na akcje może wynieść 2,5 tys. zł, a maksymalny 25 tys. zł. Szczegóły, w tym dokument ofertowy i prezentacja, a także sposób składania zapisów, zaprezentowane są na platformie CrowdConnect.

Z pierwszej transzy emisji Incuvo pozyskało już 2,1 mln zł. Środki od inwestorów Incuvo przeznaczy na produkcję gry Green Hell VR oraz rozbudowę i wzmocnienie teamu produkcyjnego. W tym roku spółka chce zadebiutować na rynku NewConnect.

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy pierwszą transzę emisji akcji, z której pozyskaliśmy 2,1 mln zł. Dziś na platformie CrowdConnect.pl wystartuje publiczna kampania crowdinvestingowa. Celem drugiej transzy jest zebranie kwoty 0,7 mln zł. – informuje Andrzej Wychowaniec, prezes Incuvo SA.

Rozwój Incuvo dzięki equity crowdfundingowi

Jednorazowy zapis na akcje spółki może wynieść minimalnie 2,5 tys. zł, a maksymalnie 25 tys. zł. Pozyskane z emisji środki, w wysokości 0,7 mln zł, posłużą rozbudowie i wzmocnieniu teamu produkcyjnego. – Doświadczony i zgrany team jest podstawą do osiągnięcia sukcesu. To od zaangażowania i umiejętności członków zespołu zależą ostateczne efekty pracy nad grą, dlatego z naszego punktu widzenia mocny team jest kluczowy. – mówi Andrzej Wychowaniec, prezes Incuvo SA.

Andrzej Wychowaniec, prezes Incuvo SA2,1 mln zł spółka przeznaczy na produkcję i marketing portu gry Green Hell VR na platformy PC oraz Oculus Quest. Symulator osadzony w unikalnym otoczeniu amazońskiego lasu deszczowego, autorstwa Creepy Jar, okazał się hitem na PC. – Liczymy, że podczas premiery naszej wersji Green Hell VR, tytuł na PC przekroczy milion sprzedanych kopii. Podchodzimy do tego projektu bardzo kreatywnie, dodamy zupełnie nowe elementy, które nie znalazły się w wersji na komputery osobiste, a w naszej ocenie mają szansę uatrakcyjnić rozgrywkę w wirtualnym świecie. – dodaje Andrzej Wychowaniec.

Pierwszym VR-owym projektem Incuvo, na zlecenie studia Bloober Team, był tytuł Layers of Fear. Gra została wyprodukowana w ubiegłym roku w wersji na gogle Oculus i na platformie Steam. Horror ukazuje historię pogrążonego w szaleństwie artysty, który jest w trakcie tworzenia dzieła swojego życia.

Jeszcze w tym roku Incuvo chce dołączyć do grona spółek notowanych na rynku NewConnect. Wycena spółki wynosi obecnie około 30 mln zł.

O Incuvo SA

Incuvo, z siedzibą w Katowicach, to studio z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu gier. Spółka powstała w 2012 roku. Większościowym akcjonariuszem studia jest estoński fundusz Blite Fund.

Aktualny model biznesowy spółki zakłada portowanie i produkcje gier na urządzenia dedykowane wirtualnej rzeczywistości. Portowanie odbywa się w modelu work for hire lub na własny koszt studia, w zamian za udział w przyszłych przychodach ze sprzedaży. Incuvo zamierza także produkować własne tytuły VR w oparciu o znane IP. Obecnie studio tworzy VR-ową wersję gry Green Hell i pracuje nad portem znanego tytułu.

Jeszcze w br. Incuvo chce zadebiutować na rynku NewConnect.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj