Zrzutki na Zrzutka.pl – już niebawem pół miliona

zrzutki na zrzutka.pl Crowdfunding w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. Za pomocą finansowania społecznego zostało zrealizowanych już wiele ciekawych projektów oraz udało się wesprzeć wiele osób w potrzebie. W niektórych przypadkach uzbierana suma robi wielkie wrażenie, pokazując że Polacy mają wielkie serce, są pełni empatii i potrafią pomagać. Popularną platformą, na której znajdują się tego typu zbiórki, jest Zrzutka.pl. Dowiedz się, czym jest i poznaj ciekawe zrzutki na Zrzutka.pl.

Czym jest Zrzutka.pl?

Zrzutka.pl to narzędzie do tworzenia zbiórek internetowych na dowolny cel. Korzystanie z tej platformy jest darmowe. Dodatkowo nie pobiera ona żadnych prowizji od wpłat i wypłat. Do tej pory na stronie zarejestrowało się ponad 398 tysięcy użytkowników, zorganizowali ponad 472 tysiące zrzutek i udało się zebrać ponad 227 milionów złotych. Średnio, co 20 sekund pojawia się nowa wpłata na Zrzutka.pl. Od niedawna na portalu funkcjonuje również nowe rozwiązanie – zrzutka cykliczna. Pozwala ono wspierać organizatora danej zrzutki w modelu subskrypcji – codziennym, cotygodniowym lub comiesięcznym.

Ciekawe zrzutki na Zrzutka.pl

Przejdźmy teraz do pięciu bardzo ciekawych zrzutek, którym udało się osiągnąć sukces na tej platformie.

Na zakup ciągnika siodłowego, aby móc wrócić do Iranu

Historia irańskiego kierowcy odbiła się szerokim echem w sieci. Jego amerykański, ponad 30-letni International odmówił posłuszeństwa na drodze krajowej nr 1 pod Częstochową. Początkowo myślano, że problem jedynie dotyczy rozrusznika. Gdy jednak udało się ściągnąć pojazd do warsztatu, na jaw wyszły znacznie poważniejsze usterki. Okazało się, że woda z układu chłodniczego zmieszała się z olejem, w którym znaleziono ślady drobnych elementów metalowych.

W całą historię zaangażowało się mnóstwo osób – kierowcy, warsztaty, okoliczni mieszkańcy, osoby związane z Iranem, telewizja czy nawet firmy transportowe. Udało się również znaleźć tłumacza mówiącego biegle w języku perskim. Co stało się dalej?

Chęć pomocy irańskiemu kierowcy okazała się ogromna, postanowiono więc założyć zbiórkę na nową ciężarówkę. W następstwie szybkiej zbiórki na platformie Zrzutka.pl miał zostać zakupiony używany ciągnik siodłowy. Miał być to model cieszący się w Iranie względną popularnością, a kierowca miał otrzymać ten pojazd na własność.

Zbiórka rozpoczęła się w połowie grudnia 2019 roku, miała trwać miesiąc, a wymagana kwota na zakup ciężarówki wynosiła 99 tysięcy złotych. Już w ciągu czterech dni udało się zebrać ponad 200 tysięcy, ostatecznie zebrano kwotę 272 800 zł za pomocą 6331 wpłat. Dzięki temu, na początku stycznia udało się zakupić irańskiemu kierowcy ciężarówkę Scania, którą mógł wrócić do swojego kraju.

Aplikacja o wdzięczności

Opisując ciekawe zrzutki na Zrzutka.pl, nie można jej pominąć. Według współczesnych badań psychologicznych, jedną z najbardziej skutecznych metod wzmacniania dobrostanu (szczęścia) jest praktykowanie wdzięczności. Aplikacja “w rytmie wdzięczności” ma ułatwiać osiąganie tego celu każdemu. Nie ich ilość decyduje o szczęściu, lecz raczej zdolność ich rozpoznawania i doceniania. Człowiek umiejący dziękować nie tylko częściej przeżywa pozytywne emocje, ale zmienia świat na lepszy wokół siebie.

Celem projektu było więc stworzenie pierwszej aplikacji w Polsce pomagającej kształtować dobrostan poprzez praktykowanie wdzięczności. Twórca zrzutki prosił potrzebował więc kwoty na opłacenie kosztów produkcji i utrzymania aplikacji. Wymagana kwota, by to osiągnąć wynosiła 25 tysięcy złotych, a zbiórka trwała cały grudzień 2019. Udało się zebrać 25 562 zł za pomocą 79 wpłat, a prace nad aplikacją cały czas trwają.

Samochód techniczny SYBERIA 2020

Ciekawe zrzutki na Zrzutka.pl to także wsparcie zakupu samochodu technicznego na motocyklową wyprawę na Syberię. 4 stycznia 2020 roku twórca tej zbiórki chciał wystartować na Syberię motocyklem. Celem było dojechanie do Ojmiakonu przez Jakuck. Całość trasy to około 11 tysięcy kilometrów w jedną stronę w trybie ciągłym. Wstępnie planował jechać sam, co odbiło się dużym echem również w Rosji. Wtedy pewien Rosjanin zadeklarował się, że może dołączyć do tej podróży jako samochód techniczny swoim autem oraz poświęci swój czas by bezpiecznie przeprowadzić organizatora przez syberyjskie klimaty.

Jedynym warunkiem, by ta przygoda mogła się odbyć było zgromadzenie funduszy na paliwo do auta. Wymagana kwota wynosiła 5 tysięcy złotych, a błyskawicznie udało się zebrać 9755 zł za pomocą 168 wpłat. Organizator zbiórki w ustalonym terminie wyjechał w podróż i jego przygoda się udała.

Plac zabaw pod choinkę dla dzieci w Kenii

Szkoła podstawowa w Kandongu położona jest w centralnej Kenii, na gorącym, niemal zawsze bardzo nasłonecznionym terenie. Podczas zajęć sportowych, przerw międzylekcyjnych czy uroczystości szkolnych dzieci spotykają się na zakurzonym placu. Nie mają do dyspozycji boiska, placu zabaw, sali rekreacyjnej, a jedynym sprzętem sportowo-rekreacyjnym są stare opony lub własnoręcznie uszyte piłki.

Pojawił się więc pomysł wsparcia tej placówki edukacyjnej polegający na budowie placu zabaw i rekreacji. Celem było zgromadzenie środków na zakup huśtawek, karuzeli, drabinek, a także podstawowego sprzętu, który umożliwi dzieciom bardziej optymalny rozwój poprzez gry, zabawy i zajęcia sportowe oraz dostarczy im wiele radości w kolejnych latach szkolnych.

Kwota wymagana do zrealizowania tego pomysłu wynosiła 2 tysiące euro. Jednak z powodu niesłabnącego zainteresowania zrzutką zwiększono ją do 10 tysięcy złotych. Pozostałe środki miały zostać przeznaczone na przygotowanie paczek żywnościowych dla dzieci w Kenii z okazji Bożego Narodzenia. Ostatecznie zebrana suma wyniosła 10 905 zł za pomocą 162 wpłat, a plac zabaw udało się postawić jeszcze przed nowym rokiem.

WOLNY LAS – tworzymy wspólnie Strefę Wolnej Ziemi

Zebrane pieniądze miały zostać przeznaczone na zakup 5,35 hektara lasu w Beskidzie Niskim, aby zwrócić mu wolność i otoczyć wieczystą ochroną. Aby na jego terenie żadne drzewo nie zostało już ścięte i ani jedno zwierzę zastrzelone.

Na terenie Wolnego Lasu miała zostać:

  • wprowadzona ochrona życia, co oznacza całkowite zaprzestanie wycinki i polowań
  • umożliwione przywrócenie naturalnych procesów przyrodniczych
  • stworzony zalążek przyszłego starodrzewu
  • stworzona strefa wolnej ziemi

Aby projekt się udał wymagane było uzbieranie 139 tysięcy złotych do końca listopada 2017 roku. W przeciwnym razie teren miał zostać wystawiony na rynku nieruchomości i najprawdopodobniej zostałby silnie wyeksploatowany przez nabywcę.

Cały pomysł powstał w ramach idei Wolnej Ziemi w reakcji na kryzys klimatyczny i ekologiczny. Aby ją szerzyć na terenie Wolnego Lasu miały być prowadzone zajęcia inicjatywy Bycie w Lesie, odosobnienia kontemplacyjne i warsztaty głębokiej ekologii umożliwiające doświadczenie przebywania na Ziemi należącej do samej siebie, z pełnym poszanowaniem wszystkich istot zamieszkujących te tereny.

W ramach wpłat przewidziano nagrody, takie jak vouchery na różne pokazy warsztaty i zabiegi pielęgnacyjne. Ostatecznie zrzutka zakończyła się sukcesem. Zebrano 151 900 zł za pomocą 1157 wpłat. Las w Beskidzie Niskim wykupiono i zgodnie z obietnicą przywrócono mu wolność oraz otoczono ochroną.

Zrzutki na Zrzutka.pl, czy warto je wspierać?

Zdecydowanie tak! Aktualnie można wesprzeć tysiące zbiórek. Naprawdę wiele z nich jest bardzo interesujących i zdecydowanie warto je wspomóc. Za wpłacanie środków na niektóre zrzutki na Zrzutka.pl organizatorzy oferują nagrody. Z kolei inne zakładają osoby w potrzebie prosząc o ten hojny gest w ramach dobrego serca. Niezaprzeczalnie jest to absolutnie wspaniała inicjatywa, cieszy iż społeczeństwo wykazuje się coraz większą empatią i mnóstwo zrzutek osiąga zakładany cel, pomagaj i Ty!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj