Meetbit liczy na pozyskanie kapitału od funduszy, NewConnect możliwy w 2022 r.

Meetlify - aplikacja spółki MeetbitMeetbit liczy na pozyskanie od inwestorów – głównie od funduszy – 1 mln zł w tym roku i 4 mln zł w 2021 roku, a ewentualne wejście na NewConnect planowane jest nie wcześniej niż w 2022 r., poinformowali przedstawiciele spółki.

„W pierwszej kolejności liczymy na zainteresowanie Starter Funds oraz Private Equity Funds. Nie zamykamy jednak w naszym myśleniu innych dróg” – powiedział ISBnews prezes Meetbit Rafał Orlicki.

„NewConnect jest na naszej mapie możliwości jako jedna z istotnych opcji, jednak nie wcześniej niż w 2022 r.” – dodał Orlicki.

Na początku czerwca br. spółka podała, że jej wniosek otrzymał rekomendacje do dofinansowania w ramach programu „Szybka Ścieżka”, realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Firma starała się o ponad 4 mln zł dotacji na opracowanie hybrydowego systemu wykrywania relacji bliskości. Rozpoczęcie projektu planowane jest na 1 sierpnia br.

„Podpisujemy umowę w tym tygodniu. Mamy pełne dofinansowanie” – dodał prezes Orlicki.

Prace badawczo-rozwojowe nad projektem spółki realizowane są we współpracy z Instytutem Informatyki Teoretycznej i Stosowanej Polskiej Akademii Nauk (IITiS PAN) w Gliwicach. Projekt będzie częścią systemu Meetlify, który wspomaga budowę sieci kontaktów i komunikację biznesową.

Według spółki, aplikacja Meetlify, w obliczu awaryjnych sytuacji, dostarczy uczestnikom i organizatorom wydarzeń narzędzi pozwalających na adaptację i optymalne wykorzystanie ich czasu. Przykładowo, jeśli jakieś wydarzenie zostanie odwołane w ostatniej chwil, organizator może utworzyć w systemie Meetlify wydarzenie wirtualne, poprzez wydzielenie przestrzeni dla wybranych uczestników, którzy planowali przybyć na event. To w połączeniu z autorskim systemem kojarzenia kontaktów oferowanymi przez spółkę wraz z dostępnymi na rynku systemami telekonferencyjnymi pozwoli uczestnikom skutecznie realizować założone cele biznesowe.

Aplikacja Meetlify będzie dostępna na rynku w II połowie 2021 r. i spółka zamierzamy wyjść z nią na rynki międzynarodowe: Ameryka Północna, Azja i Europa Zachodnia.

Meetbit to polski startup, specjalizujący się w tworzeniu aplikacji biznesowych oraz systemach rozwiązań dla branży MICE (turystyka biznesowa). Głównym udziałowcem spółki jest fundusz Blite Fund.

Marek Knitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj