iBuyers.pl myśli o crowdfundingu na Beesfund

iBuyers.plCrowdfunding udziałowy rozwija się w zawrotnym tempie, zarówno na świecie, jak i w Polsce. To niezwykle korzystne rozwiązanie dla każdej ze stron. Inwestorzy coraz częściej nie potrafią się oprzeć perspektywie nabywania udziałów w przedsiębiorstwach w początkowej fazie rozwoju. Z kolei pomysłodawcom pozwala on na kompletne pominięcie tradycyjnych sposobów pozyskiwania gotówki na swój biznes. Początkujące startupy w ten sposób mogą zbierać potrzebne fundusze bezpośrednio od dużej grupy mniejszych udziałowców w zamian za akcje ich spółki.

Co więcej, ta nowatorska forma finansowania stała się już głównym źródłem finansowania startupów na świecie. Biorąc pod uwagę fakt, że powstała ona w 2009 roku, dość jasno ukazuje to niewiarygodną skalę tego zjawiska. Wsparcia poszukują zarówno niszowe projekty, jak i wielkie branże. Przykładem z tego drugiego obozu jest iBuyers.pl, które pragnie zrewolucjonizować system handlu nieruchomościami i już wkrótce przeprowadzi kampanię na platformie equity crowdfundingowej Beesfund.

iBuyers.pl

Wszyscy byśmy chcieli by kupno i sprzedaż nieruchomości była łatwa i szybka. Niestety, ten rynek w Polsce jest dość skostniały i w praktyce podczas takich działań jesteśmy zmuszeni borykać się z wieloma trudnościami. iBuyers.pl pragnie przeprowadzić rewolucję w tym aspekcie.

Misją spółki jest zapewnienie klientom niezbędnych narzędzi do jak najszybszego, najłatwiejszego i pewnego zamknięcia transakcji. W tym celu stworzyła ona innowacyjny portal zakupowy, z którego należy skorzystać przed umieszczeniem ogłoszenia sprzedaży na ogólnodostępnych portalach ogłoszeniowych. Umożliwi to uzyskanie godnej ceny za nieruchomość zarówno w czasach prosperity, jak i kryzysu.

Jak działa iBuyers.pl? Proponuje ono radykalną zmianę w podejściu do procesu zakupu i sprzedaży nieruchomości oferując prostszą i wygodniejszą alternatywę od tradycyjnych metod. Dzięki temu spółka pozwala klientom na uwolnienie się od konieczności przygotowania nieruchomości do sprzedaży poprzez remont i ciągłe, uciążliwe jej prezentowanie, a następnie sporządzenie dokumentacji oraz znalezienie doświadczonego notariusza. Oferowana jest również pomoc dedykowanego doradcy, termin wyprowadzki po zaakceptowaniu umowy wybiera się samemu, a kwotę otrzymuje się już w ciągu 7 dni.

Nie podlega więc dyskusji, że takie rozwiązanie ułatwi życie wielu Polakom pragnącym sprzedać swoją nieruchomość. Jednak, aby dalej rozwijać i promować swój projekt, spółka będzie potrzebować wsparcia finansowego ze strony inwestorów. W tym celu już niebawem iBuyers.pl zamierza przeprowadzić emisję akcji na platformie equity crowdfundingowej Beesfund.

Crowdfunding udziałowy na platformie Beesfund

Beesfund to polska platforma equity crowdfundingu założona w 2012 roku, której siedziba mieści się w Warszawie. Działa pod hasłem “Pomagamy zrealizować dobre pomysły”. Popularność platformy Beesfund stale rośnie, a od początku jej istnienia przeprowadzono już 86 emisji. Podczas nich zebrano łączną kwotę ponad 55 milionów złotych, a brało w tym udział ponad 62 tysiące zarejestrowanych użytkowników.

Najgłośniejsza emisja akcji przeprowadzona za pomocą Beesfund odbyła się w lutym 2019 roku. Wtedy piłkarska spółka Wisła Kraków w celu zgromadzenia kapitału na spłatę zadłużenia, wypuściła 40 tysięcy akcji. Ich łączna wartość wynosiła 4 miliony złotych. W ciągu doby wszystkie zostały wykupione przez 9126 inwestorów.

Jeszcze więcej zebrał z kolei projekt Wolf & Oak Distillery zajmujący się prowadzeniem pierwszej profesjonalnej destylarni whiskey w Polsce i oczywiście produkcją tego trunku. Zgromadzony kapitał wyniósł rekordowe 4 202 820 PLN, 31 111 akcji znalazło 1482 nabywców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj