Czy Rzeka Piwa przepłynie przez Polskę?

Rzeka PiwaBranża piwna w Polsce w ostatnich latach przeszła prawdziwą rewolucję. Gust Polaków ewidentnie się zmienia. Coraz częściej zamiast po najpopularniejsze produkty z marketów, sięgają po droższe, bardziej wyrafinowane regionalne lub nawet kraftowe trunki wytwarzane przez mikrobrowary. Już niebawem na platformie Beesfund rozpocznie się niezwykle ciekawa kampania. Tym razem wsparcia potrzebuje browar rzemieślniczy Rzeka Piwa.

Branża piwna a crowdfunding

W miastach powstaje coraz więcej lokali oferujących wyłącznie regionalne lub kraftowe alkohole ze stale zmieniającą się ofertą. Wszystko po to, aby klienci za każdym razem mogli posmakować czegoś nowego. Przed małymi producentami otworzyły się dzięki temu zupełnie nowe możliwości.

W rozkręcaniu swojego biznesu pomaga im crowdfunding. Znakomicie sobie radzą w organizowaniu zbiórek i to właśnie o sukcesach tej branży możemy najczęściej usłyszeć.

Przykłady? Chociażby Tenczynek Bezalkoholowe – spółka Janusza Palikota, której celem jest wytwarzanie regionalnych i rzemieślniczych piw o zawartości alkoholu 0,0%. Wszystkie akcje o łącznej wartości 4,176 miliona złotych sprzedały się dokładnie w 30 dni.

Wielki sukces osiągnął również Browar Jastrzębie oferujący doskonałe piwa kraftowe w wielu ciekawych odmianach. Na przełomie 2018 i 2019 roku dzięki emisji akcji na platformie Beesfund zebrał aż 3,88 miliona złotych.

Rzeka Piwa

Browar rzemieślniczy Rzeka Piwa, z sympatycznym bobrem w logo, dołączył do alkoholowej rewolucji niecałe dwa lata temu. W tym czasie odwiedził każdy zakątek naszego kraju. Jego bursztynowych trunków można było skosztować na dziesiątkach festiwali lub na kranach popularnych multitapów w dużych miastach.

Rzeka piwa obecnie działa jako browar kontraktowy, jednak pragnie pozyskać środki, by w Bydgoszczy zbudować własne, stacjonarne miejsce do warzenia piwa. Oczywiście nie mają zamiaru zmieniać swojej filozofii i zamierzają pojawiać się na wszelkich możliwych eventach, aby spotkać się na żywo i porozmawiać z miłośnikami kraftowych trunków.

Już wkrótce rozpocznie się zbiórka na platformie Beesfund, czy uda się osiągnąć cel? Przekonamy się, na pewno warto Rzece Piwa kibicować.

Equity crowdfunding na platformie Beesfund

Beesfund to polska platforma crowdfundingu udziałowego założona w 2012 roku. Jej siedziba mieści się w Warszawie. Działa pod hasłem “Pomagamy zrealizować dobre pomysły”.

Popularność Beesfund stale rośnie z roku na rok, a tempo tej tendencji w ostatnich trzech latach gwałtownie się zwiększyło. Od początku jej istnienia przeprowadzono już 74 emisje, w których zebrano łączną kwotę ponad 46 milionów złotych. Brało w tym udział ponad 47 tysięcy zarejestrowanych użytkowników.

Najgłośniejsza emisja akcji przeprowadzona za pomocą tej platformy odbyła się w lutym 2019 roku. Wtedy piłkarska spółka Wisła Kraków w celu zgromadzenia kapitału na spłatę zadłużenia, wypuściła 40 tysięcy akcji o łącznej wartości 4 milionów złotych. W ciągu doby wszystkie zostały wykupione przez 9126 inwestorów.

Jeszcze więcej zebrał z kolei projekt Wolf & Oak Distillery zajmujący się prowadzeniem pierwszej profesjonalnej destylarnii whiskey w Polsce i oczywiście produkcją tego trunku. Zgromadzony kapitał wyniósł rekordowe 4 202 820 PLN, 31 111 akcji znalazło 1482 nabywców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj