Wakacje last minute – to musisz wiedzieć

Tegoroczne wakacje rozpoczęły się już 23 czerwca. Potrwają one wyjątkowo długo, ponieważ uczniowie wrócą do szkół dopiero w poniedziałek 4 września.

wakacje last minuteLato stanowi dla wielu z nas czas wytchnienia, relaksu i odpoczynku od codzienności. Warto tutaj zauważyć, z każdym rokiem coraz więcej Polaków odkłada swoje letnie plany wyjazdowe na ostatnią chwilę i decyduje się na wakacje last minute.

Czym charakteryzują się wyjazdy na wczasy tego typu? Jakie są zalety wyjazdów wakacyjnych na ostatnią chwilę? Jak znaleźć najlepsze oferty last minute? Przekonamy się poniżej:

Czym są wakacje last minute?

Termin „last minute” odnosi się do ofert podróżniczych, które są sprzedawane na krótko przed datą wyjazdu, zazwyczaj na kilka lub kilkanaście dni przed planowaną datą rozpoczęcia.

Wakacje last minute stanowią niezwykle atrakcyjne i warte rozważenia rozwiązanie dla podróżnych, którzy chcą zaoszczędzić na rezerwacji wyjazdu wakacyjnego, a jednocześnie mieć pewność, że ich wczasy będzie charakteryzował najwyższy standard.

Zdecydowanie największą zaletą wakacji last minute jest oczywiście dużo niższa cena, a także szeroki wybór ofert. Wycieczki last minute wyróżniają się niższymi kosztami, ponieważ ich celem jest zajęcie ostatnich wolnych miejsc w hotelach i samolotach w danym terminie.

Oznacza to, że oferując wakacje last minute, biura podróży – nie notując już zainteresowania pierwotną ofertą – decydują się na znaczącą obniżkę ceny, aby wygenerować jakikolwiek przychód.

wakacje last minuteZ punktu widzenia ekonomicznego jest to całkowicie słuszne, gdyż lepiej jest zarobić połowę niż nic. W efekcie, w ostatnich kilku dniach przed planowaną datą rozpoczęcia danej wycieczki jej cena może się aktualizować nawet co godzinę.

Oferty wakacji last minute stanowią więc bardzo interesującą opcję wycieczki dla osób zorganizowanych, które mogą dysponować wolnym czasem praktycznie z dnia na dzień.

W tej opcji pozostaje już jedynie się spakować i wybrać się na wczasy – zdarzają się bowiem nawet oferty, w ramach których wylot będzie miał miejsce już nawet za kilkanaście godzin od zakupu wycieczki.

Na co zwrócić uwagę, gdy poszukujemy ofert wakacji last minute?

Poszukując wakacji last minute trzeba w pierwszej kolejności zwracać uwagę na terminy wycieczek, ich plan oraz oczywiście cenę. To jednak nie wszystko. Zanim jednak w ogóle zaczniemy przeglądać oferty wakacji last minute, warto określić, czego oczekujemy od naszego wyjazdu.

Czy mamy już wybraną destynację, która nas interesuje, czy jesteśmy otwarci na różne kierunki? Czy zależy nam na konkretnych datach, czy też jesteśmy elastyczni? Czy istotne jest dla nas, aby posiłki były wliczone w cenę, czy wolimy stołować się samodzielnie, wybierając się do lokalnych restauracji? Czy rozważamy tylko obiekty położone bezpośrednio przy plaży, z dostępem do morza? Czy szukamy wypoczynku all inclusive, czy może nastawiamy się na zwiedzanie?

Określenie swoich oczekiwań oraz zakresu swojej elastyczności pomoże nam zawęzić pole poszukiwań i skupić się na ofertach, które naprawdę nas interesują i spełnią nasze oczekiwania dotyczące wymarzonych wczasów.

Następnie, gdy określimy już swoje preferencje dotyczące wakacji last minute, warto przejrzeć oferty tych biur podróży, które mają wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu zorganizowanych wycieczek tego typu – aby nie czekały nas żadne przykre niespodzianki.

wakacje last minute

Co więcej, zawsze warto poszukać opinii na temat hotelu czy innego wybranego zakwaterowania zakwaterowania, w którym mamy przebywać w ramach naszych wakacji last minute. Opinie innych podróżnych mogą zapewnić nam cenne informacje na takie tematy, jak choćby jakość usług i jedzenia czy poziom czystości.

Ponadto, rezerwując wycieczkę last minute, ważne jest to, aby dokładnie przeczytać wszystkie szczegóły wybranej przez nas oferty. W tym zakresie trzeba w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na to, co jest zawarte w cenie oraz z jakimi ewentualnymi opłatami dodatkowymi mamy tutaj do czynienia.

Niektóre oferty mogą bowiem na pierwszy rzut oka wyglądać bardzo opłacalnie, ale po ich wyborze, na miejscu okazuje się, że nie zawierają one w cenie na przykład tak ważnych elementów jak posiłki, transfer do hotelu czy ubezpieczenie turystyczne.

Na sam koniec, warto trzeba mieć świadomość, że oferty last minute z definicji nie są zbyt długo dostępne. Decyzję musimy więc podjąć w zasadzie błyskawicznie, nie możemy jej odkładać w czasie.

Nie jest bowiem żadną tajemnicą, iż na bardzo atrakcyjną ofertę poluje zapewne wielu chętnych turystów, więc bardzo szybko zostanie ona sprzedana.

Kiedy najlepiej szukać ofert wakacji last minute?

Najlepszym rozwiązaniem jest nic innego, jak przeglądanie ofert last minute zaledwie kilka dni przed terminem, kiedy faktycznie chcemy wybrać się na wakacje. Co więcej, należy w takiej sytuacji pamiętać o tym, że będziemy musieli szybko się spakować – pełna gotowość do nagłego wyjazdu jest tutaj więc obowiązkowa.

Gdzie szukać ofert wakacji last minute?

Oferty wakacji last minute są dostępne w biurach podróży – zarówno stacjonarnych, jak i przede wszystkim online.

wakacje last minuteNajwięksi operatorzy posiadają w swoich witrynach internetowych specjalne sekcje poświęcone ofertom last minute, gdzie z reguły mamy do wyboru szeroki zakres dostępnych wycieczek – zwłaszcza do najpopularniejszych destynacji, takich jak Turcja, Egipt, Grecja czy Bułgaria.

To jednak nie wszystko. Okazuje się, że istnieje nawet baza oferty wakacji last minute od wszystkich wiodących biur podróży w jednym miejscu – dzięki czemu otrzymujemy możliwość porównania ofert wczasów i wybrania wycieczki, która autentycznie najbardziej nam odpowiada. W tym celu wystarczy skorzystać z poniższej wyszukiwarki wczasów last minute.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj