Taon Property – platforma zajmująca się tokenizacją nieruchomości szykuje crowdfunding na Beesfund

Taon PropertyCrowdfunding udziałowy rozwija się w iście zawrotnym tempie. Liczni inwestorzy coraz częściej decydują się wspierać ciekawe projekty licząc, że nabyte udziały zapewnią im satysfakcjonujące zyski w przyszłości. Popularność tej metody finansowania w Polsce to w dużej mierze zasługa Beesfund. To pierwsza i wciąż wiodąca platforma zajmująca się equity crowdfundingiem w Polsce. Można na niej znaleźć naprawdę wiele interesujących projektów poszukujących swojej niszy. Doskonałym przykładem jednego z nich jest Taon Property – pierwsza polska platforma crowdfundingu udziałowego działająca w sektorze nieruchomości.

Taon Property

Taon Property jest platformą crowdfundingu udziałowego w sektorze nieruchomości na polskim rynku. Umożliwia zbiórkę pieniędzy od indywidualnych inwestorów już od kwoty 50 złotych. Nie ma tu więc mowy o wysokich barierach wejścia i mrożeniu kapitału na długie lata.

Do tej pory inwestowanie w nieruchomości było dostępne tylko dla najbogatszych. Taon Property zamierza to umożliwić absolutnie każdemu. Jak zamierza tego dokonać? Poprzez tokenizację nieruchomości. To właśnie na takim systemie ma być oparta platforma crowdfundingu udziałowego spółki.

Taon Property ma już doświadczenie w prowadzeniu innowacyjnych spółek. Za tym pomysłem stoją właściciele platformy Beesfund – pierwszej i największej w tej części Europy platformy equity crowdfundingowej. Założyli ją w 2012 roku i był to strzał w dziesiątkę, a stworzenie Taon Property to kolejny krok w kierunku demokratyzowania inwestowania w Polsce.

Już niebawem więc w tym celu przeprowadzą emisję akcji za pośrednictwem Beesfund i każdy zainteresowany będzie mógł stać się częścią tego rewolucyjnego rozwiązania mającego odmienić trendy panujące na rynku nieruchomości.

Crowdfunding udziałowy na platformie Beesfund

Beesfund to polska platforma equity crowdfundingu założona w 2012 roku. Działa pod hasłem “Pomagamy zrealizować dobre pomysły”. Popularność Beesfund stale rośnie z roku na rok. Od początku jej istnienia przeprowadzono już 79 emisji i zebrano łączną kwotę ponad 50 milionów złotych. Brało w tym udział ponad 56 tysięcy zarejestrowanych użytkowników.

Najgłośniejsza emisja akcji przeprowadzona za pomocą tej platformy odbyła się w lutym 2019 roku. Piłkarska spółka Wisła Kraków w celu zgromadzenia kapitału na spłatę zadłużenia, wypuściła 40 tysięcy akcji o łącznej wartości 4 milionów złotych. Wszystkie zostały wykupione przez 9126 inwestorów w ciągu doby.

Jeszcze więcej zebrał projekt Wolf & Oak Distillery zajmujący się prowadzeniem pierwszej profesjonalnej destylarni whiskey w Polsce i produkcją tego trunku. Zgromadzony kapitał wyniósł rekordowe 4 202 820 PLN, 31 111 akcji znalazło 1482 nabywców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj