CanPoland z pomysłem crowdfundingu na Crowdway

CanPolandPo zmianie ustawy dotyczącej legalizacji marihuany medycznej w 2017 roku, niewiele wydarzyło się na polskim rynku tego specyfiku. Co prawda w styczniu 2019 w aptekach pojawił się susz z konopi, lecz wciąż wzbudza ogromne kontrowersje i nie jest powszechnie stosowany w medycynie w Polsce, pomimo faktu, iż dzięki badaniom naukowym udowodniono, że posiadają one właściwości lecznicze, są skuteczne przeciw wielu schorzeniom. Sytuację na rynku medycznej marihuany pragnie zmienić CanPoland – spółka akcyjna z polskim kapitałem na rynku medycznej marihuany. Już niebawem planuje ona przeprowadzić kampanię equity crowdfundingową na popularnej platformie Crowdway.

CanPoland – podstawowe informacje

CanPoland to pierwsza spółka farmaceutyczna z polskim kapitałem prowadząca handel międzynarodowy medyczną marihuaną oraz uruchamiająca w Polsce zakład produkcyjny do wytwarzania medycznej marihuany. Prowadzona jest przez doświadczony zespół ekspertów i posiada inwestora branżowego z Grupy Pelion (właściciela m.in. sieci aptek Dbam o Zdrowie czy drogerii Natura). Co więcej, już w 2022 roku CanPoland planuje debiut na rynku NewConnect.

Spółka rozpoczęła swoją działalność w grudniu 2019 i już na początku minionego roku zawarła pierwsze umowy na import do Polski surowca do produkcji medycznej marihuany z partnerami z Holandii, Kanady, Portugalii i RPA. W lutym uzyskała zezwolenie na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej, a w kwietniu zezwolenie na prowadzenie obrotu hurtowego środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi, czyli medycznej marihuany.

W październiku miał miejsce kolejny kluczowy kamień milowy – firma odebrała z Japonii wagę kombinacyjną służącą do odważania kwiatów konopi z precyzją farmaceutyczną. Waga jest kluczowym elementem autorskiej zautomatyzowanej linii spółki służącej do produkcji medycznej marihuany. Maszyna nasza jest unikalna na skalę światową, gdyż daje możliwość w jednym ciągu technologicznym wytwarzać produkty zarówno z kwiatów, jak i olejów. Testy na kwiatach na zautomatyzowanej linii do produkcji medycznej marihuany zakończyły się w grudniu.

Co wyróżnia spółkę CanPoland?

Po pierwsze, CanPoland jako firma farmaceutyczna w przeciwieństwie do firm z branży upraw działa na już uregulowanym rynku obrotu farmaceutykami. Co więcej, spółka dysponuje zezwoleniami na obrót medyczną marihuaną w Polsce oraz sprzedaż zagranicznym odbiorcom. Bezdyskusyjnym atutem jest także fakt, że CanPoland pozyskało branżowego inwestora TT Pharma należącego do Grupy Pelion – właściciela tysiąca aptek sieci Dbam o Zdrowie, 300 Drogerii Natura i 470 aptek w Litwie. Oprócz tego, firma ma podpisane trzy umowy dostaw surowca do produkcji medycznej marihuany z Unii Europejskiej, Kanady i Afryki, zabezpieczające ciągłość dostaw.

Należy jeszcze ponownie wspomnieć, że CanPoland zaprojektowało i kończy produkcję unikalnej w skali światowej, hybrydowej maszyny do wytwarzania medycznej marihuany, która jest w stanie wytwarzać farmaceutyki zarówno w postaci kwiatów, jak i olejów w jednym ciągu technologicznym. Kolejnym atutem jest fakt, że jeszcze w 2021 roku spółka planuje osiągnąć rentowność przy przychodach na poziomie 12 milionów złotych.

Dodatkowo CanPoland, dążąc do realizacji strategii wertykalnej organizacji biznesu (od upraw do sprzedaży) w lutym 2020 roku pozyskała inwestora kanadyjskiego (ICC), który wywodzi się z branży konopnej i jest zainteresowany rozpoczęciem upraw medycznej marihuany w Polsce, gdy to tylko będzie zalegalizowane. Spółka ICC wniosła do utworzonego joint-venture 2 miliony złotych, obejmując 50% udziałów w spółce córce CanPoland – The Health Company Poland. Pozostałe 50% udziałów należy do CanPoland. Dotychczas w ramach spółki The Health Company Poland powstała marka Hemp Cloud oferująca ekstrakty z konopi siewnych.

CanPoland na Crowdway – cele emisji

Jakie cele biznesowe planowane są do realizacji w roku 2021 ze środków pozyskanych w ramach kampanii crowdfundingowej na Crowdway?

  • Zakończenie instalacji zautomatyzowanej linii do produkcji medycznej marihuany
  • Zakup surowca do wytwarzania medycznej marihuany
  • Organizacja i promocja klinik wyspecjalizowanych w terapiach kannabinoidami
  • Przygotowanie wejścia spółki na rynek NewConnect

CanPoland w ciągu około 18 miesięcy od zakończenia emisji crowdinvestingowej planuje wprowadzić swoje akcje do obrotu na rynek NewConnect, dając dotychczasowym inwestorom płynność w obrocie kapitałem zainwestowanym w spółkę. Wejście na giełdę jest planowane w celu zapewnienia płynności akcji, a także poszerzenia możliwości dalszego pozyskiwania kapitału na rozwój spółki, szczególnie w świetle liberalizującego się światowego rynku obrotu produktami z konopi. CanPoland zakłada, że prawodawstwo w tym zakresie pojawi się jeszcze w 2021 roku.

Tak więc, aby zrealizować wszystkie powyższe cele, CanPoland potrzebuje pozyskać kapitał od inwestorów. Z tego powodu już niebawem spółka wykorzysta equity crowdfunding i przeprowadzona zostanie kampania na Crowdway.

Crowdfunding udziałowy na platformie Crowdway

Crowdway jest jedną z największych w Polsce platform equity crowdfundingu. Działa od 2015 roku. Do tej pory zrealizowała kampanie na łączną kwotę ponad 45,5 milionów złotych oraz pobiła rekordy crowdfundingu udziałowego w Polsce. Proponuje ona inwestorom zaangażowanie w wysokiej jakości aktywa w trzech liniach portfelowych:

  • Dynamika (projekty w fazie dynamicznego wzrostu)
  • Stabilność (produkty nieruchomościowe stabilnego zwrotu)
  • Innowacje (startupy)

Największy sukces na platformie Crowdway miał miejsce w minionym roku. 16 listopada rozpoczęła emisję spółka o nazwie Kombinat Konopny zajmująca się uprawą oraz przetwórstwem konopi włóknistych, a w przyszłości planująca sprzedaż przystępnych cenowo olejków z konopi zawierających CBD. Kampania zakończyła się już po 38 minutach, w tym czasie nabywców znalazły wszystkie akcje Kombinatu Konopnego za łączną sumę 4,2 miliona złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj