Nadchodzące kampanie crowdfundingowe w 2021 roku na CrowdConnect

W 2020 roku byliśmy świadkami wielkich sukcesów equity crowdfundingu. Ta metoda finansowania wciąż rozwija się w imponującym tempie, a inwestorzy, niezależnie od sytuacji gospodarczej, nie potrafią się oprzeć perspektywie nabywania udziałów w przedsiębiorstwach we wstępnej fazie rozwoju. Z kolei pomysłodawcom pozwala on na kompletne pominięcie tradycyjnych sposobów pozyskiwania gotówki na swój biznes. Dzięki temu początkujące startupy w ten sposób zbierają potrzebne fundusze bezpośrednio od dużej grupy mniejszych udziałowców w zamian za akcje ich spółki – rozwiązanie optymalne dla każdej ze stron.

Warto również zaznaczyć, iż crowdfunding udziałowy jest elementem rynku kapitałowego i podlega nadzorowi stosownych organów, przy czym od tradycyjnej emisji akcji odróżnia go przede wszystkim zdigitalizowany proces. Co więcej ta nowatorska forma stała się już głównym źródłem finansowania startupów na świecie. Biorąc pod uwagę fakt, że powstała ona w 2009 roku, dość jasno ukazuje to niewiarygodną skalę tego zjawiska. Jedna z ciekawszych platform crowdinvestingowych w Polsce nosi nazwę Crowdconnect. Jakie kampanie odbędą się w 2021 roku na CrowdConnect? Dowiemy się poniżej, prawdopodobnie pierwsza z nich będzie dotyczyć spółki:

Road Studio

Road Studio to producent i wydawca symulacyjnych gier wideo o tematyce motoryzacyjno-survivalowej, opartych jednocześnie na motywie drogi i podróży. Większościowym udziałowcem Road Studios jest notowana na rynku NewConnect spółka Movie Games, która jednocześnie pełni rolę globalnego wydawcy tytułów tego developera. W grach, nad którymi pracuje Road Studio będzie można wcielać się w kierowców różnego rodzaju pojazdów oraz zwiedzać odległe i na co dzień niedostępne miejsca. Obecnie spółka pracuje nad dwoma flagowymi produkcjami: Alaskan Truck Simulator oraz American Motorcycle Simulator.

Pierwsza z nich to symulator kierowcy ciężarówki przemierzającej dzikie tereny Ameryki Północnej. Piękne, aczkolwiek niebezpieczne rejony Alaski są tłem dla przygód kierowcy, który musi dbać nie tylko o swój pojazd i powierzony mu towar, ale też samego siebie. Gra posiada survivalowe mechaniki i możliwość wyjścia z auta w dowolnym momencie, co odróżnia ją od popularnej na rynku konkurencji skupiającej się przede wszystkim na symulacji kierowania pojazdem. Z drugiej strony, właśnie popularność konkurencyjnych tytułów i ich wielomilionowa sprzedaż pozwala liczyć na ponadprzeciętną stopę zwrotu z inwestycji w Alaskan Truck Simulatora, a także oddane grono fanów – nie tylko tej produkcji, ale dzięki umiejętnej crosspromocji, wszystkich naszych “gier drogi”.

American Motorcycle Simulator również celuje w podobnych odbiorców. Zapewni graczom unikalną możliwość przejechania kultowej trasy Route 66. Piękne, rozciągające się od Chicago po Los Angeles krajobrazy i ryk silnika jednośladu to najważniejsze, ale nie jedyne cechy gry – zaimplementowane w niej będą również mechaniki związane z reperowaniem i ulepszaniem motocykla, elementy survivalu, włącznie z opcją przemierzania świata gry pieszo, a także szereg minigierek z pokerem na czele.

Na bazie tych dwóch flagowych tytułów spółka będzie pracować nad kolejnymi grami “Truck”, “Motorcycle” oraz trzeciej serii, która jeszcze nie została ogłoszona. W długim terminie Road Studio zamierza także stworzyć uniwersalną produkcję z trybem multiplayer łączącą wszystkie lokalizacje z poprzednich gier spółki.

Start kampanii Road Studio na platformie CrowdConnect planowany jest już na styczeń 2021.

Demolish Games

Demolish Games to spółka z grupy Ultimate Games, która specjalizuje się w produkcji gier z gatunku symulatorów. Głównym przedmiotem działalności spółki jest produkcja i rozwijanie popularnej serii „Demolish and Build”, w tym „Demolish and Build 2021”, który do tej pory jest największym projektem, nad jakim pracuje studio. Model biznesowy spółki zakłada wydawanie od trzech do pięciu gier rocznie. Wydawcą gier komputerowych tworzonych przez Demolish Games będzie wskazane wyżej Ultimate Games.

W 2021 roku Demolish Games planuje przeprowadzić kampanię na platformie equity crowdfundingowej CrowdConnect. Szczegółowy termin nie został jeszcze ujawniony. W przyszłym roku spółka pragnie także zadebiutować na rynku NewConnect.

Global Pharma CM

Firma Global Pharma CM świadczy kompleksowe usługi w zakresie opracowania i kontraktowej produkcji suplementów diety, wyrobów medycznych oraz wyrobów przeznaczonych dla sportowców. Spółka jest jedną z nielicznych zajmujących się produkcją kontraktową, która nie prowadzi sprzedaży własnych produktów do aptek i sieci spożywczych. Wszelkie nasze receptury opracowuje tylko i wyłącznie na użytek swoich klientów, którymi są firmy z szeroko rozumianego sektora farmaceutycznego.

Global Pharma CM specjalizuje się w takich formach produkcyjnych jak pastylki do ssania twarde karmelowe i pudrowe, pastylki do ssania miękkie z gumą arabską, lizaki karmelowe i pudrowe, tabletki powlekane i niepowlekane, kapsułki twarde, kapsułki miękkie typu soft gel, saszetki, różnego rodzaju płyny w tym krople do oczu, wodę morską do nosa, spraye i atomizery. Jako jedyna firma w Polsce produkuje produkty w formie dropsów do ssania w rulonie. Specjalnie dla branży sport zapewnia produkcję w formie doypacków, puszek i saszetek wypełnionych proszkiem oraz kapsułek twardych oraz soft gel zawierających witaminy, minerały i aminokwasy.

Obecnie spółka posiada dwa zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni blisko 4 tysięcy metrów kwadratowych. Cała produkcja odbywa się przy zachowaniu najwyższych standardów jakościowych. Global Pharma CM posiada wyspecjalizowany Dział Jakości, który czuwa nad całością prowadzonych procesów produkcyjnych. Potwierdzeniem spełniania najwyższych standardów produkcyjnych jest posiadanie aktualnych certyfikatów jakości ISO22000 oraz ISO13485 wydawanych przez niezależne międzynarodowe jednostki certyfikujące. Siedziba firmy oraz jeden zakład produkcyjny zlokalizowany jest w województwie świętokrzyskim w miejscowości Suchedniów. Drugi z zakładów znajduje się w województwie lubelskim w miejscowości Ostrów Lubelski.

Global Pharma CM planuje przeprowadzić kampanię na platformie equity crowdfundingowej CrowdConnect w 2021 roku. Szczegółowy termin nie został jeszcze ujawniony.

Solartime

Solartime to prężnie rozwijająca się polska firma, która od 2011 roku specjalizuje się w projektowaniu, produkcji oraz montażu systemów fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych. Przez 11 lat spółka zrealizowała ponad 15 tysięcy instalacji kolektorów słonecznych dla klientów indywidualnych, przemysłowych oraz jednostek samorządu terytorialnego, a także ponad 1500 instalacji fotowoltaicznych na terenie całego kraju. Od 2016 roku Solartime działa również na terenie Stanów Zjednoczonych. Co więcej, firma współpracuje z wiodącymi producentami modułów fotowoltaicznych oraz inwerterów na świecie; i gwarantuje 24-godzinny serwis zamontowanej instalacji.

Solartime planuje przeprowadzić kampanię na platformie equity crowdfundingowej CrowdConnect w 2021 roku. Szczegółowy termin w tym przypadku również nie został jeszcze ujawniony.

Crowdinvesting na platformie CrowdConnect

CrowdConnect to platforma ofert publicznych bazująca na idei crowdinvestingu, prowadzona przez Dom Maklerski INC S.A. Prezentowane na niej są informacje o projektach/startupach o wartości do 1 miliona euro prowadzonych przez małe i średnie spółki, których celem jest wejście na rynek akcji NewConnect prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

W ramach platformy wyróżniane są dwie sekcje:

  • #wdrodzeNaNewConnect, gdzie prezentowane są oferty spółek zamierzających zadebiutować w obrocie giełdowym w perspektywie dwunastu miesięcy
  • #StartupZone, w ramach której swoje oferty prezentują przedsiębiorstwa na początkowych etapach rozwoju, o wysokim potencjale wzrostu i zwiększonym ryzyku inwestycyjnym, których akcje docelowo mają zostać wprowadzone na rynek NewConnect na przestrzeni 2-3 lat

CrowdConnect działa w ramach Grupy Kapitałowej INC, która istnieje ponad 20 lat i notowana jest na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Skupia ona spółki doradcze i inwestycyjne działające na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw. Była ona wielokrotnie nagradzana jako najaktywniejszy autoryzowany doradca NewConnect. W 2018 roku została laureatem nagrody specjalnej GPW za największą liczbę spółek w historii wprowadzonych na rynek NewConnect. Do tej pory udało się tego dokonać 57 razy, a jej klienci zyskali łącznie ponad 3 miliardy złotych kapitału z emisji akcji i obligacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj