Mousetrap Games startuje z kampanią crowdfundingową

Mousetrap GamesOd kilku lat obserwujemy rosnący potencjał gier mobilnych i widzimy jak skutecznie angażują one miliony graczy na całym świecie. Aktualna kondycja branży gamingowej wydaje się być niezwykle korzystna dla wszelkiego rodzaju inwestycji. Wiele czynników wskazuje, że ten nieprzerwanie rozwijający się sektor, ma szansę osiągnąć kolejne imponujące wzrosty. Potencjał ten postanowiła wykorzystać spółka Premium Fund, która rozpoczęła właśnie zbiórkę crowdfundingową na rzecz Mousetrap Games na platformie Crowdway.pl.


Premium Fund zamierza pozyskać 2 mln zł na działalność MTG

Mousetrap Games Sp. z o.o. to studio gamingowe z Wrocławia, które specjalizuje się w produkcji gier na urządzenia mobilne. Firma działa od 2017 roku i ma na koncie dwa zwycięstwa w międzynarodowym konkursie The Big Indie Pitch: za muzyczną platformówkę „Run the Beat” (Berlin 2019) i docenioną za humor, grafikę i rozgrywkę „Rocat Jumpurr” (Londyn 2020). Warto podkreślić, że Mousetrap Games to trzecia na świecie firma, która dwukrotnie sięgnęła po złoto w The Big Indie Pitch.

Edward Mężyk Mousetrap Games
Edward Mężyk, CEO Mousetrap Games, Prezes Premium Fund SA [fot. Alicja Sikora]
Według szacunków analityków, światowy rynek gier wart jest 152,1 mld dolarów i rośnie w tempie 20 proc. rocznie. Około 45 proc. tej branży stanowią gry mobilne. Mając na koncie nagradzane gry i plan na launch kolejnych 15 tytułów, w tym właśnie segmencie widzimy nasz dalszy sukces. Do udziału w nim chcemy zaprosić społeczność crowdfundingową – mówi Edward Mężyk, CEO Mousetrap Games Sp z o.o. i nowy prezes Premium Fund SA.

W ramach zbiórki crowdfundingowej promowanej na platformie Crowdway.pl, notowana na rynku NewConnect spółka Premium Fund będąca spółką-matką Mousetrap Games oferuje nowym inwestorom akcje nowej emisji serii F w cenie 0,25 zł za akcje. Oprócz tego inwestorzy mogą liczyć na zestawy benefitów inwestorskich i gamingowych. Minimalna wartość inwestycji zaczyna się już od 300 zł, lecz spółka zamierza pozyskać w ten sposób 2 miliony zł.

O nowej emisji akcji Premium Fund SA, zbiórce crowdfundingowej, rynku gier mobilnych, możliwościach zarobku oraz zasadach wyjścia z inwestycji w rozmowie z Agnieszką Zarębą mówi prezes spółki Edward Mężyk. Wskazał on m.in., iż obejmowane przez crowdinwestorów akcje będą docelowo notowane na NewConnect i w rezultacie gotowe do odsprzedaży w dogodnym dla inwestorów terminie.

15 nowych gier do końca 2020 roku

Plany rozwoju grupy, w ramach której działa Mousetrap Games Sp. z o.o. na lata 2020-2025 zakładają koncentrację na segmencie gier mobilnych, w szczególności z kategorii hypercasual, midcore i hybryda. Spółka planuje kreację i produkcję autorskich gier, a także akwizycję tytułów zewnętrznych. Ich cechy wspólne to: angażujący content, piękna grafika i zaskakująca rozgrywka.

Jeszcze w tym roku Mousetrap Games wyda 15 nowych tytułów. Pierwszą premierą będzie gra „Rocat Jumpurr”, już doceniona przez ekspertów z branży produkcja o kocie z bazooką mierzącym się z przeciwnościami losu. W zaawansowanym procesie produkcji są także m.in. gry karciane i logiczne – zapowiada prezes.

Szczegółowe informacje o zbiórce na zainwestujwgry.pl oraz www.crowdway.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj