Farmy Fotowoltaiki wkrótce z kampanią na Crowdway

Farmy Fotowoltaiki SAW ostatnich latach spółki, których działalność związana jest z odnawialnymi źródłami energii przyciągają coraz większe zainteresowanie inwestorów. Czemu tak mocno zyskują one na znaczeniu? Regulacje Unii Europejskiej, dofinansowanie ze strony rządu, a nawet trend dbania o środowisko. Co ciekawe, u nas w kraju zdecydowanie najpopularniejsza jest fotowoltaika, czyli przetwarzanie światła słonecznego na energię elektryczną. Wiele osób uważa, iż to zdecydowanie najbardziej obiecująca technologia przyszłości, jeśli chodzi o rynek energetyczny. Już wkrótce kampanię przeprowadzi kolejna obiecująca spółka z tego sektora. Nosi ona nazwę Farmy Fotowoltaiki, kampania crowdinvestingowa będzie miała miejsce na popularnej platformie Crowdway.

Farmy Fotowoltaiki SA

Farmy Fotowoltaiki SA to spółka zależna Berg Holding SA, która w kooperacji z Columbus Energy SA buduje farmy fotowoltaiczne o mocy 1-120 MWe. Spółka została założona z myślą o budowie farm fotowoltaicznych na terenie całego kraju. W tym celu, we współpracy z Columbus Energy SA realizuje poszczególne projekty farm, w ramach spółek celowych.

Aktualnie planowaną inwestycją na lata 2021/22 jest nowa farma o mocy 1 MW, położona w Nagoszynie (województwo podkarpackie). Farma ta docelowo produkować będzie energię elektryczną, będącą w stanie zaspokoić zapotrzebowanie 500 gospodarstw domowych.

Farma fotowoltaiczna to instalacja naziemna, która jest sposobem na zapewnienie lokalnego bezpieczeństwa energetycznego, a czas jej wykonania zajmuje tylko kilka tygodni. To instalacja o dużej mocy pozwalająca na wysokie uzyski energii, które następnie są dystrybuowane do lokalnej sieci energetycznej, z sieci zaś do odbiorców indywidualnych. Instalację fotowoltaiczną tworzą:

  • Panele fotowoltaiczne monokrystaliczne o wysokiej mocy powyżej 450 Wp
  • Kontenerowa stacja transformatorowa z transformatorem o mocy do 1000 kVA, zgodna z warunkami operatora systemu dystrybucyjnego. Stacja jest przystosowana do współpracy z siecią średniego napięcia i służy do integracji farmy fotowoltaicznej z liniami przesyłowymi operatora
  • Konstrukcje wsporcze wolnostojące palowane do ziemi, wykonane ze stali z odpowiednimi powłokami wydłużającymi żywotność konstrukcji. Ich montaż odbywać się będzie w oparciu o konstrukcje dwupodporowe, które zwiększają stabilność i żywotność systemu

Kampania Farmy Fotowoltaiki na Crowdway

Celem emisji będzie sfinansowanie budowy farmy fotowoltaicznej o mocy 1 MW, położonej w Nagoszynie (województwo podkarpackie), która będzie w stanie pokrywać zapotrzebowanie na energię elektryczną 500 gospodarstw domowych. Spółka posiada obecnie zawartą umowę przedwstępną na nabycie projektu farmy, wraz z dzierżawą gruntu. Uruchomienie instalacji planowane jest na początek roku 2022.

Nabywane przez inwestora akcje spółki Farmy Fotowoltaiki SA nie będą ograniczały jego zysków jedynie do tych uzyskiwanych z tytułu aktualnie realizowanych inwestycji, lecz dadzą mu także udział we wszystkich, które będą miały miejsce w przyszłości.

Obecnie firma wraz z Columbus Energy S.A. kontroluje farmy o łącznej mocy 76 MW. Dzięki temu inwestor staje się częścią dynamicznie rozwijającej się spółki, która wypracowywać będzie dla niego profity w długim horyzoncie czasu.

Inwestycja w farmy fotowoltaiczne to sposób na dochód pasywny przez wiele lat, a projekty z zakresu odnawialnych źródeł energii mogą pozwalać na osiągnięcie nawet kilkunastoprocentowej stopy zwrotu z inwestycji. Co więcej, spółka Farmy Fotowoltaiki SA w ciągu maksymalnie 12 miesięcy planuje debiut na rynku NewConnect.

Crowdinvesting na platformie Crowdway

Crowdway jest jedną z największych w Polsce platform equity crowdfundingu. Działa od 2015 roku. Do tej pory zrealizowała kampanię na łączną kwotę ponad 15 milionów złotych oraz pobiła rekordy crowdfundingu udziałowego w Polsce. Proponuje ona inwestorom zaangażowanie w wysokiej jakości aktywa w trzech liniach portfelowych:

  • Dynamika (projekty w fazie dynamicznego wzrostu)
  • Stabilność (produkty nieruchomościowe stabilnego zwrotu)
  • Innowacje (startupy)

Największy sukces na platformie Crowdway miał miejsce w minionym roku. 16 listopada rozpoczęła emisję spółka o nazwie Kombinat Konopny zajmująca się uprawą oraz przetwórstwem konopi włóknistych, a w przyszłości planująca sprzedaż przystępnych cenowo olejków z konopi zawierających CBD. Kampania zakończyła się już po 38 minutach, w tym czasie nabywców znalazły wszystkie akcje za łączną sumę 4,2 miliona złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj