Red Snake myśli o rozgrzaniu crowdfundingu w Polsce

Red SnakeEwolucja energetyczna jest jednym z najistotniejszych aspektów współczesnego świata. Z powodu ograniczonych zasobów węgla, ropy czy gazu praktycznie wszystkie kraje są zmuszone pozyskiwać prąd czy ciepło z alternatywnych, odnawialnych źródeł. W Polsce wciąż głównie wykorzystuje się w tych celach paliwa kopalne. Są oczywiście wydajne, lecz nie rozwiązuje to podstawowego problemu. Dodatkowo emisja tlenków metali ciężkich oraz dwutlenku węgla doprowadza do zmiany klimatu oraz niszczy środowisko.

Branża odnawialnych źródeł energii jest nie tylko doskonałym pomysłem na inwestycję. To także w zasadzie jedyna szansa, aby następne pokolenia mogły wciąż żyć na tej planecie. Sytuację panującą na tym rynku próbuje wykorzystać spółka Red Snake. Już wkrótce przeprowadzi ona emisję akcji na platformie equity crowdfundingu Beesfund.

Red Snake

Rynek energetyczny w Polsce się zmienia, a Red Snake ma w tym swój udział. Spółka działa od pięciu lat i w tym czasie zdołała już zmienić przekonania tysięcy Polaków na temat ogrzewania domu. Udowodniła ona, że te czynności mogą być zarówno tanie, jak i bezpieczne dla środowiska oraz zdrowia ludzi. A to dopiero początek.

Rewolucja idzie o krok dalej. Red Snake przewiduje, że już za moment budynki będą w pełni zautomatyzowane, zgodnie z koncepcją IoT (Internet of Things). W efekcie tych zmian domy będą nie tylko maksymalnie komfortowe, lecz również pozwolą na optymalne zarządzanie czasem, bezpieczeństwem, energią i kosztami. Dzięki temu rozwiązania stosowane przez spółkę okażą się jeszcze bardziej korzystne i będą działać na znacznie szerszą skalę.

Red Snake każdego roku notuje dwukrotny wzrost sprzedaży. Rynek alternatywnych źródeł energii cieplnej w Polsce jest wart aż 90 miliardów złotych. Innowacyjny produkt, stały rozwój, reagowanie na panujące trendy oraz rozbudowana sieć dystrybucji sięgająca 180 firm partnerskich, sprawiła, że dziś to właśnie ta spółka jest liderem rewolucji energetycznej w Polsce.

Dalsze cele pragnie ona jednak realizować z własną społecznością inwestorów. Z tego powodu zamierza już wkrótce przeprowadzić emisję akcji na platformie equity crowdfundingowej Beesfund.

Crowdfunding udziałowy na platformie Beesfund

Beesfund to polska platforma equity crowdfundingu, która działa pod hasłem “Pomagamy zrealizować dobre pomysły”. Popularność Beesfund stale rośnie z roku na rok. Od początku jej istnienia przeprowadzono już 79 emisji. Zebrano na nich łączną kwotę ponad 50 milionów złotych, a brało w tym udział ponad 56 tysięcy zarejestrowanych użytkowników.

Najgłośniejsza okazała się emisja akcji przeprowadzona w lutym 2019 roku. Piłkarska spółka Wisła Kraków w celu zgromadzenia kapitału na spłatę zadłużenia, wypuściła 40 tysięcy akcji. Ich łączna wartość to 4 miliony złotych. W ciągu doby wszystkie zostały wykupione przez 9126 inwestorów.

Trochę więcej zebrał z kolei projekt Wolf & Oak Distillery zajmujący się prowadzeniem pierwszej profesjonalnej destylarni whiskey w Polsce i produkcją tego trunku. Zgromadzony kapitał wyniósł rekordowe 4 202 820 PLN, 31 111 akcji znalazło 1482 nabywców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj