Brak chętnych na kraftowe mixery od The Goblin?

The Goblin Craft MixerPlatforma Beesfund jest miejscem wielu ciekawych zbiórek crowdfundingu udziałowego. Obecnie można na niej zainwestować w różne innowacyjne projekty szukające swojej niszy. Niespotykanym na rynku rozwiązaniem są chociażby The Goblin Craft Mixer – bazy do drinków od spółki Benefit Food.

Benefit Food – podstawowe informacje

Benefit Food to spółka zajmująca się produkcją naturalnych napojów bez konserwantów o niskiej kaloryczności i zawartości cukru, dostarczających konsumentom codzienną porcję witamin i minerałów.

Wypracowała własne, oryginalne receptury, oprócz gotowych produktów posiada własną linię produkcyjną, rozległe kontakty, projekty graficzne i przemyślaną kampanię reklamową.

Za namową klientów zdecydowała się uruchomić również markę The Goblin produkującą pierwsze w Europie kraftowe mixery do drinków i koktajli. To złożone, kilkuskładnikowe bazy do przygotowania ulubionych napojów. Dzięki nim można przygotować wybornego drinka w domu, na imprezie czy w plenerze. Trwa to kilka chwil, wystarczy dodać preferowany alkohol i gazowaną lub niegazowaną wodę.

W USA takie naturalne, kraftowe mixery są bardzo popularne, na naszym kontynencie nikt takiego rozwiązania jeszcze nie wprowadził na rynek.

Co więcej wartość sprzedaży tego typu produktów rośnie dwukrotnie szybciej niż rynek. The Goblin Craft Mixer na ten moment nie ma w Polsce żadnej konkurencji. Od początku pandemii koronawirusa ich sprzedaż wzrosła dwukrotnie.

The Goblin – cele inwestycyjne

Dzięki zebranym środkom spółka ma zamiar rozszerzyć działalność z lokalnej na ogólnopolską. Dodatkowo podpisała już kontrakty na dystrybucję w Krajach Bałtyckich, Skandynawii i Niemczech. Planuje rozpocząć ich realizację w trzecim kwartale bieżącego roku. W dalszej przyszłości przedsiębiorstwo ma ambicję rozwinąć działalność na skalę ogólnoświatową.

W najbliższym czasie, czyli podczas epidemii koronawirusa ma ono na celu jednak silne promowanie się w Internecie oraz rozbudowę e-sklepu. Natomiast po okresie kwarantanny spółka zamierza się skupić na:

 • Promocji w miejscach publicznych
 • Zapewnieniu dostępności mixerów od The Goblin w popularnych sklepach
 • Nawiązaniu współpracy z klubokawiarniami
 • Rozpoczęciu prac badawczo-rozwojowych nad wersją Goblina z alkoholem
 • Rozbudowie rozlewni
 • Wejściu na rynek brytyjski i niemiecki

Z kolei środki ze zbiórki zamierza przeznaczyć na:

 • Produkcję i zabezpieczenie stanów magazynowych (450 tysięcy PLN)
 • Marketing (180 tysięcy PLN)
 • Zakup lodówek ekspozycyjnych i chillerów (150 tysięcy PLN)
 • Zakup Goblinbusa, mobilnego koktajlbaru (120 tysięcy PLN)
 • Udział w targach i eventach (80 tysięcy PLN)

Aby zrealizować te cele potrzebuje ona zgromadzić kapitał w wysokości 980 tysięcy złotych. Dlatego na platformie Beesfund przeprowadza emisję 26 582 akcji po cenie 36,87 PLN. Kończy się ona 23 czerwca, a do tej pory 70 inwestorów nabyło jedynie 1869 z nich. Tak więc szanse na zrealizowanie 100% zbiórki są nikłe.

Equity crowdfunding na platformie Beesfund

Beesfund to polska platforma crowdfundingu udziałowego założona w 2012 roku. Jej siedziba mieści się w Warszawie. Działa pod hasłem “Pomagamy zrealizować dobre pomysły”.

Popularność Beesfund stale rośnie z roku na rok, a tempo tej tendencji w ostatnich trzech latach gwałtownie się zwiększyło. Od początku jej istnienia przeprowadzono już 74 emisje, zebrano łączną kwotę ponad 46 milionów złotych, a brało w tym udział ponad 47 tysięcy zarejestrowanych użytkowników.

Najgłośniejsza emisja akcji przeprowadzona za pomocą tej platformy odbyła się w lutym 2019 roku. Wtedy piłkarska spółka Wisła Kraków w celu zgromadzenia kapitału na spłatę zadłużenia, wypuściła 40 tysięcy akcji o łącznej wartości 4 milionów złotych. W ciągu doby wszystkie zostały wykupione przez 9126 inwestorów.

Jeszcze więcej zebrał z kolei projekt Wolf & Oak Distillery zajmujący się prowadzeniem pierwszej profesjonalnej destylarnii whiskey w Polsce i oczywiście produkcją tego trunku. Zgromadzony kapitał wyniósł rekordowe 4 202 820 PLN, 31 111 akcji znalazło 1482 nabywców.

The Goblin Craft Mixer – czy jest szansa na sukces?

Projekt spółki Benefit Food wydaje się naprawdę interesujący. Kraftowe mixery The Goblin do drinków i koktajli sprawiają wrażenie innowacyjnego produktu o dużym potencjale, który mógłby osiągnąć spory sukces na rynku.

Może jednak zbiórka nie trafiła w odpowiedni czas? W dobie epidemii koronawirusa ludzie nie chodzą na imprezy, nie urządzają ich w domach, nie spotykają się w plenerach, tak więc nie spożywają wspólnie drinków, więc zainteresowanie zainwestowaniem w taką bazę do ulubionych napitków może być znacznie niższe niż normalnym sezonie letnim, pełnym socjalizacji.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj