Podbij świat przy pomocy olbrzymich potworów – Kaiju Commander zmierza na komputery

Gameparic - logoKaiju to jeden z fenomenów współczesnego kina, a którego historia sięga lat 50 XX wieku. Godzilla, która była prekursorem tego gatunku, była manifestem przeciwko broni nuklearnej. Na przestrzeni lat kolejne filmy podeszły do tematu od innej strony, dostarczając widzom więcej rozrywki i kolejnych zmagań z wielkimi potworami starającymi zniszczyć ludzkość. W Kaiju Commander gracz będzie miał okazję objąć kontrolę nad tymi stworzeniami i pokierować je, by ostatecznie zgładzić ludzkość.

Kaiju, czyli olbrzymie potwory jako gatunek filmowy zapoczątkowane zostały przez Godzillę – film studia Toho w połowie lat 50 ubiegłego wieku. Jednak na przestrzeni lat zainteresowanie tego typu kinematografią zaczęło się zmniejszać. Fenomen wielkich potworów powrócił ze zdwojoną siłą dopiero za pośrednictwem amerykańskich filmów, w których wielkie roboty zmagały się z równie wielkimi potworami. Jednak od premiery filmu nie było żadnej gry, która pozwalałaby na wcielenie się w rolę dowódcy Kaiju i podjęcie próby zagłady ludzkości. Dopiero Kaiju Commander, gra opracowana przez warszawskie studio Gameparic, da graczom taką możliwość.

kaiju-commanderPierwszy trailer Kaiju Commander dostępny będzie już 25.11.2021, w przyszłym roku gracze będą mieli możliwość przetestowania gry na swoich komputerach. Premiera pełnej wersji gry przewidziana jest na pierwszy kwartał 2023 roku. Już teraz za pośrednictwem platformy Steam możliwe jest dodanie gry do swojej wishlisty – umożliwi to szybki dostęp do najnowszych informacji o grze. Strona internetowa gry dostępna jest pod tym linkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj