Klub Sportowy VIVE Handball Kielce potrzebuje wsparcia kibiców! Zbiórka na Zrzutka.pl

KS VIVE Handball Kielce - logoPandemia koronawirusa wywołała nieodwracalne zmiany w życiu wielu w nas. Bardzo mocno uderzyła chociażby w kluby sportowe. W przypadku KS VIVE Handball Kielce – kieleckiej drużyny piłki ręcznej pewna era dobiegła końca. Firma VIVE Group była jej tytularnym sponsorem przez 18 lat. Właśnie ta nazwa kojarzona jest przez kibiców nie tylko w Polsce, lecz na całym świecie, mowa tu przecież o czołowej ekipie w Europie i zwycięzcy Ligi Mistrzów z 2016 roku.

Projekt przetrwał już wiele problemów i dumnie reprezentował nasz kraj na arenie międzynarodowej. Niestety, skutki COVID-19 dla tej spółki odzieżowej zatrudniającej ponad 2 tysiące pracowników okazały się bardzo dotkliwe. Jej właściciel – Bertus Servaas został więc zmuszony do zaprzestania wspierania finansowego drużyny, choć jednocześnie na ten moment pozostaje prezesem KS VIVE Handball Kielce.

W tej sytuacji, aby przetrwać w obecnym składzie i utrzymać miano jednej z najlepszych ekip na świecie, klub potrzebuje wsparcia kibiców. W tym celu liczy na sprzedaż 1500 karnetów na przyszły sezon oraz dodatkowo zorganizował zbiórkę na Zrzutka.pl o nazwie “Gramy Razem dla piłki ręcznej w Kielcach”.

KS VIVE Kielce

29 maja 2016 roku, kwadrans przed końcem finałowego meczu Ligi Mistrzów z Veszprem, gdy kielecki klub przegrywał 19:28, praktycznie nikt już nie wierzył w sukces. Dziewięć bramek straty? Piętnaście minut do końca? Zawodnicy mogli ze spuszczonymi głowami zejść z boiska i pewnie wielu tak właśnie by zrobiło.

Ale Kielczanie dokonali niemożliwego, dając najlepszy przykład tego, jak walczyć o marzenia. W kilkanaście minut odrobili tę ogromną stratę, a po chyba najbardziej emocjonującym pojedynku w historii Ligi Mistrzów, zostali pierwszą polską drużyną, która – ledwie stojąc na nogach z wyczerpania – wzniosła do góry trofeum tonąc w strugach złotego konfetti. Stając się dumą nie tylko Kielc i regionu Świętokrzyskiego, ale całej Polski.

Oczywiście to największy, lecz nie jedyny sukces. Klub Sportowy VIVE Kielce jest już siedemnastokrotnym Mistrzem Polski w piłce ręcznej, z kolei po Puchar Polski sięgnął szesnaście razy. Przez lata grały w nim prawdziwe ikony, które przyczyniły się do napisania światowej historii tego pięknego sportu, takie jak Karol Bielecki, Sławomir Szmal czy Michał Jurecki.

Dodatkowo funkcjonuje tu także ośrodek szkolenia utalentowanej młodzieży trenującej pod czujnym okiem utytułowanych trenerów. Najlepsi z nich otrzymują możliwość debiutu w seniorskiej ekipie, kilku z byłych kieleckich juniorów stało się nawet jej nieodłączną częścią w ostatnich latach.

Gramy Razem dla piłki ręcznej w Kielcach na Zrzutka.pl

Teraz przyszedł czas na kibiców. Klub VIVE Kielce walczy o to by po kryzysie, który szczególnie mocno wpłynął na świat sportu, mógł pozostać na najwyższym poziomie i dawać swoim sympatykom, kolejne najwyższe emocje oraz powody do dumy.

Zbiórka rozpoczęła się 18 czerwca i potrwa 60 dni, a jej cel wynosi aż 2,5 miliona złotych. Pewnie wielu sceptyków z miejsca powie, że to niemożliwe. Nie każdy może także sobie pozwolić w obecnej sytuacji na wsparcie finansowe, co jest w pełni zrozumiałe.

Nie podlega jednak dyskusji, że zarówno na boisku, jak i poza nim, klub stworzył sobie wspaniałą społeczność, na którą może w krytycznych momentach liczyć. Do tej pory udało się zgromadzić ponad 435 tysięcy złotych, ale do końca pozostało jeszcze wiele dni, mamy więc nadzieję, że zbiórka osiągnie stuprocentowy sukces!

Naprawdę, każda drobna suma czy udostępnienie i nagłośnienie akcji jest obecnie ogromnym, bezcennym wsparciem i może przyczynić się do świetlanej przyszłości tej wybitnej drużyny. Za wpłatę minimum 150 złotych otrzymuje się wyjątkowy certyfikat poświadczający udział w meczu o przetrwanie piłki ręcznej w Kielcach.

Crowdfunding na Zrzutka.pl

Zrzutka.pl to popularne narzędzie do tworzenia zbiórek internetowych na dowolny cel. Korzystanie z tej platformy jest darmowe, nie są pobierane żadne prowizje od wpłat i wypłat.

Do tej pory na stronie zarejestrowało się około 430 tysięcy użytkowników, zorganizowali ponad 516 tysięcy zrzutek i udało się zebrać ponad 261 milionów złotych. Średnio co 20 sekund pojawia się nowa wpłata na Zrzutka.pl.

Od niedawna na portalu funkcjonuje również nowe rozwiązanie – zrzutka cykliczna. Pozwala ono wspierać organizatora danej zrzutki w modelu subskrypcji – codziennym, cotygodniowym lub comiesięcznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj