Najciekawsze bożonarodzeniowe zbiórki społecznościowe

Święta Bożego Narodzenia są bardzo popularnym elementem popkultury. Wielu z nas uwielbia wszelkie ozdoby świąteczne, choinki czy nawet muzykę, książki i filmy nawiązujące do tego uroczystego okresu. Wynika to z prostego faktu – ten czas kojarzy nam się bardzo pozytywnie, zazwyczaj spędzamy go w niezwykle miły sposób, w rodzinnym gronie.

Nic więc dziwnego, że temat Świąt Bożego Narodzenia pojawia się również w crowdfundingu. Co roku możemy znaleźć wiele naprawdę interesujących, niezwykłych świątecznych projektów. Prym w tej dziedzinie wiedzie oczywiście słynna platforma Kickstarter. Poniżej zaprezentowane zostaną dwie naprawdę wyjątkowe bożonarodzeniowe zbiórki, które ruszyły w tym roku i zakończyły się pełnym sukcesem. Pierwsza z nich to:

Gra planszowa Ghosts of Christmas

Ghost of Christmas
https://boardgamegeek.com/boardgame/333987/ghosts-christmas

Załóż wiktoriański strój i dołącz do duchów przeszłości, teraźniejszości i przyszłości podczas podróży w czasie! Będziesz płatać figle, w celu przechytrzenia innych podróżników i zebrania wystarczającej liczby wieńców, aby ozdobić wszystkie świąteczne drzwi. Ghosts of Christmas to nowa wersja kultowej japońskiej gry “Time Palatrix” autorstwa Taiki Shinzawy. W grze chodzi o to, by zagrywać karty w trzy oddzielne miejsca: przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

We wszystkich trzech okresach pojawiamy się w ciągu jednej rundy i musimy zagrać jedną ze sztuczek znajdujących się na naszych kartach. Jak nietrudno się domyślić, to samo wykonują nasi przeciwnicy. Kolejność ruchów w każdej rundzie jest dowolna – możemy więc się najpierw udać do przyszłości, a dopiero później do przeszłości. Punkty – czyli wieńce – przyznawane są każdemu, kto prawidłowo przewidział liczbę skutecznych sztuczek.

Tematycznie i wizualnie Ghosts of Christmas nawiązuje do kultowej “Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa. W teorii rozgrywka wydaje się skomplikowana, lecz w praktyce, gdy już zaczniemy grać, to zasady opanujemy błyskawicznie. I z całą pewnością będziemy się dobrze bawić – zwłaszcza w grudniu, przy fantastycznej świątecznej oprawie, a także gdy treść “Opowieści wigilijnej” jest nam dobrze znana.

Ghosts of Christmas to planszówka dla 3 lub 4 graczy, a czas rozgrywki wynosi średnio 40 minut. Kampania na platformie Kickstarter ruszyła już wiosną. Dlaczego tak wcześnie? Aby przy osiągnięciu sukcesu zbiórki, gra dotarła do nabywców na Święta Bożego Narodzenia. Aby Ghosts of Christmas zostało wydane, twórcy musieli zebrać 50 tysięcy dolarów. Natomiast, by otrzymać tę planszówkę należało wpłacić minimum 15 dolarów. Ostatecznie kampania zakończyła się wielkim sukcesem. Udało się zebrać ponad 287 tysięcy dolarów i Ghosts of Christmas znalazła ponad 4400 nabywców. Gra została wysłana do nabywców w listopadzie, a dziś możemy ją znaleźć nawet w niektórych zagranicznych sklepach internetowych.

Christmas Tree Dice For Tabletop Gaming

Christmas Tree Dice
https://www.kickstarter.com/projects/bondeddice /christmas-tree-dice-for-tabletop-gaming-and-family-fun

Druga świąteczna zbiórka jest jeszcze bardziej nietypowa, choć również nawiązuje do świata gier planszowych. Mowa tutaj o… zestawie kości do planszowych gier RPG złożonego z… jednej aluminiowej choinki. Na choinkę składa się 7 pierścieni, z których każdy się obraca i może wskazać różną liczbę oczek. Jest więc ona odpowiednikiem:

  • Kostki na 4 oczka
  • Kostki na 6 oczek
  • Kostki na 8 oczek
  • Kostki na 10 oczek
  • Kostki wskazującej dziesiątki (10; 20; 30; 40; 50; 60; 70; 80; 90; 100)
  • Kostki na 12 oczek
  • Kostki na 20 oczek.

Na dole tej choinki do planszowych gier RPG znajdziemy napis “Merry Christmas ^ Happy New Yea”. Grot strzałki skierowany w górę oczywiście oznacza miejsce wskazania danej ilości oczek po zakręceniu pierścieniem. Nie da się zaprzeczyć, że ten gadżet prezentuje się fantastycznie. Wydaje się więc, że to idealny prezent dla maniaków gier planszowych z gatunku RPG, gdzie wykorzystuje się właśnie różne nietypowe kostki.

Kampania na platformie Kickstarter ruszyła pod koniec sierpnia 2021 roku. Aby produkt mógł zostać wypuszczony na rynek, twórcy musieli zebrać 5 tysięcy dolarów. Przy wyższych kwotach odblokowywane zostawały alternatywne kolory choinek do wyboru. Aby otrzymać to aluminiowe świąteczne drzewko dla graczy, trzeba było wpłacić minimum 65 dolarów. Cel został zrealizowany w niecałą dobę. Ostatecznie udało się uzbierać aż 135 tysięcy dolarów. Choinki dla graczy RPG nabyły natomiast 1203 osoby. Zostały one wysłane wspierającym kampanię na początku grudnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj