5 ciekawych zbiórek na Wspieram.to

crowdfundingCrowdfunding w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. Za pomocą finansowania społecznego zostało zrealizowanych już wiele ciekawych projektów. Za sukces tej metody finansowania w naszym kraju w dużej mierze odpowiada popularna platforma crowdfundingowa Wspieram.to. Powstała w 2011 roku i jest doskonałym miejscem do zaprezentowania pomysłów, które dotąd nie mogły być wcielone w życie bez odpowiedniej ilości gotówki. Łącznie na realizację projektów dokonano już setek tysięcy wpłat na całkowitą kwotę przekraczającą 28 milionów złotych. Zapraszamy do zapoznania się z pięcioma bardzo interesującymi zbiórkami, które odbywają się w tym momencie. Na początek.

Pomóż Ludiversum przetrwać pandemię

Ludiversum to katowicka kawiarnia, która funkcjonuje od 2016 roku. To miejsce stworzone z myślą o wszystkich tych, którzy cenią sobie dobrą zabawę przy grach planszowych. Ich kolekcja jest naprawdę imponująca, kawiarnia oferuje klientom do wyboru ponad 500 gier. Znajdą się więc doskonałe tytuły, zarówno dla zaawansowanych graczy, jak i początkujących. Dodatkowo, Ludiversum organizuje takie wydarzenia, jak nauka zasad wybranych gier, turnieje czy sesje RPG, a także comiesięczny event Nocne Granie w Arenie Gliwice czy coroczny festiwal Planszówki w Spodku.

Niestety czas pandemii dotkliwie uderzył finansowo w kawiarnię. Już wiosną została ona zamknięta na trzy miesiące, a jesienią uderzyła druga fala koronawirusa i sytuacja się powtarza. Aby przetrwać ten trudny okres, Ludiversum będzie potrzebować wsparcia ze strony inwestorów. Zebrane fundusze pozwolą regulować czynsz i pozostałe rachunki za okres, w którym lokal stoi zamknięty.

Jakie nagrody są oferowane za wsparcie finansowe? Za wpłatę w wysokości minimum 15 złotych otrzymamy kooperacyjną grę detektywistyczną “Ostatnia próba” w wersji print & play. Za wyższe wpłaty otrzymamy różnego rodzaju gadżety. Dodatkowo, za wpłatę w wysokości minimum 60 złotych otrzymamy egzemplarz gry karcianej “Antyszczepionkowcy.biz”, a za minimum 300 PLN grę “Enchanters. Edycja Polska”.

Cel zbiórki wynosił 10 tysięcy złotych, lecz do tej pory udało się już zebrać ponad 25 tysięcy PLN, dzięki czemu mamy pewność, że Ludiversum przetrwa ten trudny czas. Dokonano tego za pomocą 682 wpłat. Zbiórka na platformie Wspieram.to dobiegnie końca 13 grudnia.

Akcja charytatywna Oddaj Rower 2020

Fundacja Oddaj Rower powstała w jednym celu – sprawić, aby Święta Bożego Narodzenia były cudownym, pełnym radości czasem dla dzieci, które na co dzień nie doświadczają wystarczająco ciepła i miłości. Nie każdego stać na nowy rower. Fundacja ma więc zamiar zebrać, naprawić i obdarować tymi jednośladami jak największą ilość potrzebujących dzieci.

Istnieją więc dwa sposoby, aby wesprzeć akcję na Wspieram.to. Jeśli nie korzystasz ze swojego roweru, możesz skontaktować się z fundacją i oddać go do jednego z punktów. Zostanie on sprawdzony, odświeżony i przekazany potrzebującym dzieciom. Jeśli jednak nie masz na zbyciu roweru, możesz wesprzeć akcję finansowo. Kampania wymaga dodatkowych środków na logistykę, części i organizację. Każda złotówka jest ważna.

Jakie nagrody są oferowane za wsparcie finansowe? Za wsparcie akcji kwotą minimum 100 złotych, otrzymasz specjalny certyfikat gotowy do powieszenia na ścianie. Za minimum 300 PLN otrzymasz bezpłatny serwis swojej maszyny w jednym z ośmiu miast. Za minimum 500 PLN otrzymasz profesjonalną sesję bike fittingu. Z kolei za minimum 5 tysięcy złotych staniesz się oficjalnym sponsorem akcji.

Cel zbiórki wynosi 20 tysięcy złotych. Do tej pory udało się zgromadzić 6690 PLN. Akcja dobiegnie końca 18 grudnia.

Splat!FilmFest

Postapokaliptyczne czasy są niezwykle dotkliwe dla całej branży filmowej. Jednak Splat!FilmFest się nie poddaje i zamierza zorganizować w grudniu tegoroczną edycję swojego festiwalu, tym razem online. Czym w ogóle jest Splat!FilmFest? To najbardziej niepokorny i największy w Polsce festiwal nowego kina grozy, fantastyki, kina gatunkowego i bezkompromisowego kina arthousowego. Od 2015 roku odbywa się w Lublinie, a od 2018 także w Warszawie. Według amerykańskiego magazynu filmowego „MovieMaker Magazine” jest jednym z 25 najlepszych festiwali kina gatunkowego na świecie.

Tegoroczna edycja ma odbyć się online, w dniach 1-14 grudnia. Festiwal posiada już filmy, znalazł także profesjonalną platformę internetową do zrealizowania dwóch tygodni seansów. Organizatorom brakuje już tylko środków na jej wynajem. W tym celu zorganizował więc zbiórkę na Wspieram.to.

Jakie nagrody są oferowane za wsparcie finansowe? Za wpłatę minimum 10 złotych, na stronie festiwalu pojawi się imię i nazwisko wspierającego. Za minimum 170 PLN limitowany plakat z tegorocznej edycji w formacie B1 oraz tubę, w której zostanie dostarczony.

Cel zbiórki wynosi 32 500 złotych. Do tej pory udało się zgromadzić 1680 PLN. Akcja dobiegnie końca 7 grudnia.

Squirrel Gaming – miejsce dla graczy!

Squirrel Gaming to inicjatywa dwójki ludzi, którzy postanowili wyjść naprzeciw potrzebom graczy. Tworząc to miejsce od postaw twórcy ciągle myśleli o potrzebach i wymaganiach zawodników. Odważnie tworzą e-sport po swojemu, aby dawać ludziom wiele emocji. Do tej pory stworzyli już wiele niezapomnianych widowisk. Na ich lanach gracze stoczyli już wiele wojen. Squirrel Gaming nadal pragnie się prężnie rozwijać, aby graczom żyło się lepiej. Celem zbiórki jest więc rozwój jedynego miejsca gamingowego w Rybniku, tak, aby każdy odwiedzający czuł się komfortowo, a także mógł się rozwijać e-sportowo. Organizatorzy mają nadzieję, że z pomocą wspierających, cel ten zostanie osiągnięty jeszcze szybciej i będzie on bardziej spektakularny.

Squirrel Gaming obecnie posiada salę z 10 stanowiskami komputerowymi, salę relaksacyjną z konsolami, planszówkami, a także z VR’em oraz w pełni wyposażone studio do streamingu. Dodatkowo, w lokalu działa również kuchnia serwująca pyszne posiłki. Wypoczynek, dobra zabawa, rozwój, czy emocje związane z turniejami – właśnie to Squirrel Gaming oferuje graczom.

Jakie nagrody są oferowane za wsparcie finansowe? Za wpłatę w wysokości 10 złotych i więcej Squirrel Gaming oferuje przygotowanie stanowiska do gry na godzinę w wybranym terminie. Za minimum 600 PLN kolację dla 5 osób. Za minimum tysiąc złotych noc w gaming roomie dla 10 osób z kolacją i śniadaniem.

Cel zbiórki na Wspieram.to wynosi 25 tysięcy złotych. Do tej pory udało się zgromadzić 430 PLN. Akcja dobiegnie końca 9 grudnia.

Radio Coś Tam Coś Tam

Słuchowisko „Radio Coś Tam Coś Tam” wzięło się z potrzeby stworzenia alternatywy dla wszechobecnych bajek i gier na telefon, którymi zalewane są nasze dzieci. Jego bohaterowie przeżywają masę przygód, w które wplecione zostały rozmaite dylematy: o porównywaniu się, o niedopasowaniu, o zazdrości i wiele innych. A podstawowe hasło brzmi “odpal wyobraźnię”. Dodatkowym atutem są zapomniane już gry podwórkowe takie jak np. kapsle, cymbergaj czy zośka, którymi twórcy chcą zarazić najmłodszych. W nagraniach biorą udział znakomici krakowscy aktorzy i muzycy. Słuchowiska posiadają autorską ścieżkę dźwiękową oraz wiele piosenek, które mogą również funkcjonować samodzielnie. Przygotowanych zostało 5 odcinków słuchowisk oraz 9 piosenek. Każdy odcinek trwa około 20 minut. Są one adresowane dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat.

Celem zbiórki jest wydanie słuchowisk w kolekcjonerskiej edycji 3 płyt CD. Dwie z nich zawierają słuchowiska, na trzeciej znajdują się wszystkie piosenki oraz wersje instrumentalne, by dzieci mogły je śpiewać samodzielnie.

Jakie nagrody są oferowane za wsparcie finansowe? Za wpłatę w wysokości 35 złotych lub więcej otrzymamy wersję cyfrową słuchowisk i piosenek w formacie MP3. Za minimum 59 PLN dodatkowo otrzymamy wydanie w kolekcjonerskiej edycji 3 płyt CD. Za minimum 79 PLN, oprócz wyżej opisanych nagród otrzymamy jeszcze tor do gry w kapsle i kolorowankę “Wyścig Kolarski”.

Cel zbiórki wynosi 15 tysięcy złotych. Do tej pory udało się zgromadzić 1239 PLN. Akcja dobiegnie końca 15 grudnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj