Misanthropy
Nowa, pandemiczna rzeczywistość negatywnie wpływa na wszystkie gałęzie gospodarki. Jednak nie da się nie zauważyć, iż branża gastronomiczna jest szczególnie zagrożona obostrzeniami. Właściciele restauracji zostali pozbawieni dochodu bez żadnej alternatywy, jedynie z minimalnymi zapomogami, które nie są wystarczające, aby lokale przetrwały. W tym celu zostało zaprojektowane Misanthropy. To koncepcja bezkontaktowej restauracji możliwa do wprowadzenia w nowych i już istniejących lokalach gastronomicznych, pozwalająca na funkcjonowanie firmy w czasie pandemii nie redukując przy tym miejsc pracy.
Na jakich zasadach ma działać Misanthropy?
- Na zewnątrz restauracji ma znajdować się wyświetlacz informujący o ilości dostępnych stolików
- Wybór stolika ma odbywać się przez terminal przy wejściu lub przez aplikacje
- Drzwi do pokoju mają otwierać się automatycznie, z możliwością mechanicznego zamknięcia od środka
- Zamówienie ma być składane za pomocą tabletu znajdującego się przy każdym stoliku
- Zamówienie ma być podawane przez okno z drugiej strony pokoju
- Klient ma możliwość użycia tabletu jako odtwarzacza muzyki
Finalna wersja projektu zakłada pełną automatyzacje, jednak biorąc pod uwagę obecną sytuację najważniejsze jest przystosowanie lokali do obsługi bezkontaktowej. W przygotowaniu jest produkcja gotowych modułów/prefabrykatów do szybkiej instalacji. Możliwe ma być również częściowe przearanżowanie restauracji.
Jak wygląda finansowanie i nagrody?
Aby wyposażyć swój lokal w instalację Misanthropy złożoną z pięciu dwuosobowych boxów i bezpłatnie skorzystać z niej przez dwa lata, należy wpłacić 5 tysięcy złotych. Na tę chwilę tylko dwa lokale będą miały możliwość skorzystania z tej opcji.
Za wpłatę w wysokości 1500 złotych otrzymamy spersonalizowany projekt graficzny dla wybranej restauracji i roczną licencja na korzystanie z koncepcji Misanthropy. Dostępnych jest 10 takich pakietów.
Za wpłatę w wysokości 500 złotych boxy w pierwszych dwóch lokalach zostaną wyróżnione logiem naszej firmy lub naszym imieniem i nazwiskiem. Tutaj także dostępnych jest 10 takich pakietów.
Kampania dobiegnie końca 10 grudnia.
Wigilijna Opowieść – rejestracja wideo spektaklu
Teatr Muzyczny TINTILO powstał 30 lat temu. Jego Twórcą była Teresa Kurpias-Grabowska, która przez 30 lat piastowała funkcję Dyrektora Artystycznego Teatru. W teatrze, zgodnie z misją jego założycielki, występują dzieci, młodzież i doświadczeni artyści. Od 1999 roku jest on związany z Teatrem Rampa na warszawskim Targówku, w którym dzięki wsparciu ze strony dyrekcji wystawia swoje kolejne musicale adresowane do dzieci i młodzieży. W ciągu minionych lat teatr TINTILO wystawił 25 widowiskowych musicali dla dzieci i młodzieży, według pomysłu i w reżyserii Teresy Kurpias-Grabowskiej.
Kiedy w październiku teatr zaczynał przygotowania do wznowienia familijnego musicalu „Wigilijna Opowieść” – ostatniego wyreżyserowanego przez niezapomnianą Teresę Kurpias-Grabowską (obecnie nadzór reżyserski nad całością sprawuje Marek Grabiniok) na dużej scenie Teatru Rampa w Warszawie – nikt nie sądził, że dopadnie nas smutna rzeczywistość i z powodu nieoczekiwanych okoliczności TINTILO będzie zmuszone odwołać pierwsze w tym roku spektakle. W całej załodze drzemie jednak nieposkromiony entuzjazm i rozpierająca radość tworzenia. Z tego powodu teatr pragnie profesjonalnie, w pełnej oprawie scenicznej, zarejestrować swój musical.
Aby udało się zrealizować ten cel, TINTILO musi zgromadzić 14 tysięcy złotych. Zebrana kwota o tej wysokości pozwoli pokryć koszty realizacji profesjonalnej rejestracji spektaklu na dużej scenie Teatru Rampa, wraz z udźwiękowieniem i montażem. Jeżeli udałoby się zebrać jeszcze więcej, teatr mógłby jeszcze pokryć dodatkowe koszty, takie jak wynagrodzenia artystów i tantiemy.
Musical Wigilijna Opowieść to oczywiście historia chciwego i zgorzkniałego kupca Ebenezera Scrooge’a, którego czekają kolejne, samotne święta Bożego Narodzenia. Nie martwi go to jednak wcale. Od lat jest już bowiem niezdolny do odczuwania radości z powodu ich nadejścia. Ale tym razem wizyta ”niespodziewanych gości”, sprawi, że postanowi odmienić całe swoje dotychczasowe życie. Zgodnie z przesłaniem spektaklu Teatr Muzyczny TINTILO pragnie, by duch Świąt Bożego Narodzenia, czyli duch miłosierdzia, współczucia i dobroczynności, panował przez cały rok.
Jak wygląda finansowanie i nagrody?
- Za wpłatę w wysokości 50 złotych otrzymamy specjalny Dyplom Darczyńcy.
- Za wpłatę 100 PLN otrzymamy płytę z piosenkami ze spektaklu oraz Dyplom Mecenasa.
- Za wpłatę w wysokości 300 złotych otrzymamy oficjalne podziękowania w napisach końcowych, płytę z piosenkami oraz Dyplom Mecenasa Kultury.
Do tej pory udało się zebrać 4790 PLN. Zbiórka dobiegnie końca już 6 grudnia.
Ekspedycja matematyczna
Projekt Ekspedycja matematyczna adresowany jest przede wszystkim do rodziców uczniów edukacji domowej i nauczycieli Montessori, ale również do wszystkich rodziców i nauczycieli, którzy chcieliby, aby matematyka stała się w ich domach/klasach wielką przygodą intelektualną, podejmowaną w radości i wolności. Projekt jest odpowiedzią między innymi na ogromną potrzebę pracy na konkrecie u sporej części dzieci rozpoczynających 4 klasę.
Nauka pisemnego mnożenia i dzielenia podana w szkolny sposób jest dla nich zbyt abstrakcyjna, a przez to nawet opanowana umiejętność nie zostanie na długo w głowie. Powoduje to ogromną liczbę problemów z opanowaniem kolejnych tematów na dalszych etapach edukacji, nawet w liceum!
Jest to również propozycja uzupełnienia nauczania matematyki o doświadczenie cech podzielności w praktyce. W szkole są one podawane w formie „do uwierzenia”, co również powoduje szybkie zapomnienie ich przez uczniów.
Opracowana pomoc jest przeznaczona dla dzieci na drugim i trzecim montessoriańskim etapie edukacyjnym (6-12 lat) i jest twórczym rozwinięciem gry w znaczki, opracowanej przez samą Marię Montessori. Pozwala między innymi na:
- Zrozumienie istoty systemu dziesiętnego,
- Naukę odczytywania i zapisywania liczb naturalnych (w zakresie do 100 milionów)
- Porównywanie liczb
- Poznanie pisemnego dodawania i odejmowania
- Zrozumienie sposobu mnożenia pisemnego i jego zapisu (może w znacznym stopniu zastąpić montessoriańską szachownicę do mnożenia)
- Zdobycie umiejętności pisemnego dzielenia (może zastąpić montessoriańską tabliczkę do dzielenia i laboratorium do dzielenia)
- Zrozumienie cech podzielności liczb
W ramach projektu mają zostać przygotować filmy i opracowania metodyczne, które pozwolą na pełną pracę z pomocą. Wszystkie, wraz z zadaniami, które krok po kroku prowadzą do zrozumienia poszczególnych zagadnień, będą dostępne za darmo na stronie projektu.
Jeśli projekt zakończy się sukcesem, autorka zamierza zrealizować kolejne części ekspedycji. Całość projektu z pewnością będzie nieustannie rozbudowywana, ponieważ możliwości w matematyce są nieskończone. W pierwszej kolejności przygotowywane będą pomoce dotyczące pól figur oraz ułamków dziesiętnych.
Jak wygląda finansowanie i nagrody?
Cel zbiórki wynosi 7 tysięcy złotych.
Za wpłatę w wysokości 90 PLN otrzymamy “Pomoc”, czyli zestaw do nauki składający się z:
- Ponad 400 żetonów odpowiadających poszczególnym miejscom w systemie dziesiętnym, (wykonanych z grubej tektury litej, podobnie jak w profesjonalnych grach planszowych)
- Pudełka z przegródkami, umożliwiającego grupowanie żetonów po 10, co pozwala na szybkie „rozmienianie” żetonów
Za wpłatę 120 złotych otrzymamy “Pomoc – wersję rozszerzoną”, która dodatkowo zawiera:
- Dwie maty do rozkładania żetonów i wykonywania dzielenia (wykonane w sposób trwały z materiału)
- Drewniane pionki – znaczniki do wykonywania dzielenia
- Wydrukowane w kolorze zadania wraz z kartami kontrolnymi
Za wpłatę w wysokości 250 złotych otrzymamy:
- “Pomoc – wersję rozszerzoną”
- Godzinną konsultację online z autorką projektu.
Do tej pory udało się zebrać 1600 złotych. Zbiórka potrwa do 31 grudnia.