ConsoleWay wkrótce wystartuje z kampanią na CrowdConnect

Wraz z rozpoczęciem 2021 roku wkroczyliśmy w nową dekadę. Czy będzie kontynuowała ona sukcesy w sektorze equity crowdfundingu? A może nawet okażą się one jeszcze bardziej znaczące i imponujące? Nie da się zaprzeczyć, że crowdinvesting rozwija się niezwykle dynamicznie, a inwestorzy, niezależnie od sytuacji gospodarczej, nie potrafią się oprzeć perspektywie nabywania udziałów w przedsiębiorstwach we wstępnej fazie rozwoju. Z kolei pomysłodawcom pozwala on na kompletne pominięcie tradycyjnych sposobów pozyskiwania gotówki na swój biznes. Dzięki temu początkujące startupy w ten sposób zbierają potrzebne fundusze bezpośrednio od dużej grupy mniejszych udziałowców w zamian za akcje ich spółki – rozwiązanie optymalne dla każdej ze stron.

Warto również zaznaczyć, iż crowdfunding udziałowy jest elementem rynku kapitałowego i podlega nadzorowi stosownych organów, przy czym od tradycyjnej emisji akcji odróżnia go przede wszystkim zdigitalizowany proces. Co więcej ta nowatorska forma stała się już głównym źródłem finansowania startupów na świecie. Biorąc pod uwagę fakt, że powstała ona w 2009 roku, dość jasno ukazuje to niewiarygodną skalę tego zjawiska. Jedna z ciekawszych platform crowdinvestingowych w Polsce nosi nazwę CrowdConnect. Już wkrótce na niej ruszy kampania spółki ConsoleWay S.A.

ConsoleWay S.A.

ConsoleWay - logoConsoleWay to spółka grupy Ultimate Games specjalizująca się w portowaniu gier na konsole Nintendo Switch, Xbox One, PlayStation 4 oraz konsole nowej generacji. Spółka stawia na dynamiczny rozwój działalności. Istotnym elementem strategii studia jest bliska współpraca ze spółkami z Grupy PlayWay, polegająca na portowaniu największych tytułów z portfolio grupy. Model biznesowy ConsoleWay zakłada portowanie trzech do czterech większych produkcji i kilku mniejszych gier rocznie Co ważne, studio pracuje z różnymi gatunkami i formatami gier.

W grudniu minionego roku spółka przeprowadziła prywatną emisję akcji. Pozyskane środki, w wysokości 1 miliona złotych, studio przeznaczy na zabezpieczenie bieżących działań, nowe projekty oraz rozwój spółki, w tym powiększenie zespołu. Co więcej, do końca bieżącego roku ConsoleWay planuje debiut na rynku NewConnect. Wcześniej jednak będzie miała miejsce kampania crowdfundingowa ConsoleWay na platformie CrowdConnect. Spółka obecnie się do niej szykuje i z całą pewnością wystartuje z nią już niebawem.

Crowdinvesting na platformie CrowdConnect

CrowdConnect to platforma ofert publicznych bazująca na idei crowdinvestingu, prowadzona przez Dom Maklerski INC S.A. Prezentowane na niej są informacje o projektach/startupach o wartości do 1 miliona euro prowadzonych przez małe i średnie spółki, których celem jest wejście na rynek akcji NewConnect prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

W ramach platformy wyróżniane są dwie sekcje:

  • #wdrodzeNaNewConnect, gdzie prezentowane są oferty spółek zamierzających zadebiutować w obrocie giełdowym w perspektywie dwunastu miesięcy
  • #StartupZone, w ramach której swoje oferty prezentują przedsiębiorstwa na początkowych etapach rozwoju, o wysokim potencjale wzrostu i zwiększonym ryzyku inwestycyjnym, których akcje docelowo mają zostać wprowadzone na rynek NewConnect na przestrzeni 2-3 lat

CrowdConnect działa w ramach Grupy Kapitałowej INC, która istnieje ponad 20 lat i notowana jest na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Skupia ona spółki doradcze i inwestycyjne działające na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw. Była ona wielokrotnie nagradzana jako najaktywniejszy autoryzowany doradca NewConnect. W 2018 roku została laureatem nagrody specjalnej GPW za największą liczbę spółek w historii wprowadzonych na rynek NewConnect. Do tej pory udało się tego dokonać 57 razy, a jej klienci zyskali łącznie ponad 3 miliardy złotych kapitału z emisji akcji i obligacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj