Spółka Film RÓJ planuje kampanię crowdfundingu na platformie Crowdway

Spółka Film RÓJ S.A. planuje kampanię crowdfundingu inwestycyjnego na kwotę do 1,93 mln zł wspierającą powstanie filmu fabularnego pt. „Rój” na platformie Crowdway.pl, podano w komunikacie.

„Udział w zyskach m.in. ze sprzedaży biletów kinowych przypadnie także inwestorom społecznościowym. Oferta akcji wraz z kampanią crowdfundingową ruszy w sierpniu. Oczekiwana kwota do 1,93 mln zł zostanie przeznaczona na produkcję i promocję filmu” – czytamy w komunikacie.

Zapowiadany film „Rój” w reżyserii Bartka Bali to thriller fabularny, za którego produkcją stoi powołana w tym celu spółka Film RÓJ SA. Pierwszy klaps na planie padnie jesienią tego roku, a premiera ma nastąpić rok później. „Rój” będzie pierwszą w Polsce produkcją pełnometrażową, której finansowanie ma się odbyć przez crowdfunding udziałowy (tzw. crowdinvesting). Crowdway.pl jako firma doradcza wspierała spółkę w wypracowaniu odpowiedniego modelu łączącego biznes filmowy i finansowanie crowdinvestingowe, podano w informacji.

„’Rój’ to produkcja o dobrze wyważonych proporcjach artystycznych i komercyjnych. Bartek Bala został okrzyknięty jednym z dwudziestu najlepszych reżyserów młodego pokolenia. W filmie wystąpią doskonali aktorzy, znani z dobrego, polskiego kina. Sam film 'Rój’ został już wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu Producentów Filmowych Regiofun za najlepszy projekt” – powiedział prezes Film RÓJ Łukasz Siódmok, cytowany w komunikacie.

„Nastawiamy się na sukces komercyjny, w czym pomóc ma współpraca z jednym z największych polskich dystrybutorów kinowych oraz kampania skierowana do inwestorów społecznościowych. Wielu recenzujących scenariusz producentów twierdzi, że projekt ma także duże szanse na sukces międzynarodowy. To wyjątkowa okazja dla miłośników kina, którzy marzyli, by stać się częścią filmowego świata” – dodał prezes.

Wartość budżetu filmu to 1,93 mln zł. Składają się na niego koszty produkcji (83%), w tym sprzęt, koszty planu i wynagrodzenia dla ponad 60 realizatorów projektu. Pozostała kwota pokryje koszty stałe i dodatkową promocję wspierająca działania dystrybutora (17%). Dystrybucją filmu zajmie się jeden z największych polskich dystrybutorów kinowych. Pełnometrażowy format daje szerokie możliwości dystrybucji oprócz kin, także VOD czy emisję telewizyjną.

Pieczę nad realizacją celu spółki Film RÓJ SA jako członkowie rady nadzorczej odpowiadają m.in. dr Henryk Siódmok – były prezes grupy Atlas oraz Paweł Komar – członek rad nadzorczych towarzystw funduszy inwestycyjnych, funduszy private equity oraz szef rady nadzorczej Związku Firm Pośrednictwa Finansowego.

„Film 'Rój’ będzie jedną z najciekawszych propozycji crowdinwestycyjnych w 2020 roku. Łączy w sobie w dobrych proporcjach elementy 'show’ i 'biznesu’. Przy zachowaniu maksymalnie wysokiej jakości realizacji technicznej budżet został poddany optymalizacji, zapewniając możliwie najwyższy zwrot z inwestycji. Oznacza to stosunkowo niedużą liczbę widzów kinowych, niezbędną do pokrycia kosztów produkcji, tj. ok. 250 tysięcy osób. Taka liczba widzów dałaby 85. miejsce w rankingu filmów dystrybuowanych w Polsce w 2019 roku. Przy tym kalkulacja nie uwzględnia zakładanego przychodu z dodatkowej dystrybucji poza kinowej” – dodał członek rady nadzorczej Film RÓJ Paweł Komar, cytowany w komunikacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj