Kombinat Konopny z wartością 85 mln – emisja crowdfundingowa zakończona

Kombinat KonopnyKombinat Konopny zakończył trzecią emisję akcji na platformie crowdfundingowej Crowdway. Zakładany kapitał udało się zebrać tym razem w 3 godziny, a udana emisja sprawia, że spółka założona przez Macieja Kowalskiego jest już warta aż 85 milionów złotych.

Trzeci wielki crowdfundingowy sukces Kombinatu Konopnego

W emisji akcji przeprowadzonej 14 lutego 2023 na platformie Crowdway Kombinat Konopny pozyskał ponad 1000 inwestorów na łączną kwotę 4,5 miliona złotych w ciągu niecałych trzech godzin.

To jeden z najlepszych wyników w polskim udziałowym inwestowaniu społecznościowym, ale to połączenie wszystkich trzech publicznych emisji pokazuje prawdziwy fenomen Kombinatu Konopnego. W każdej z nich spółka emitowała akcje na łączną kwotę 1 miliona euro, pierwsza zakończyła się po 38 minutach, druga – po siedmiu.

Trzecia emisja Kombinatu Konopnego oferowała 1,5 miliona akcji sprzedawanych po 3 złote za sztukę. To 5,3% z ponad 28,16 miliona wszystkich dotychczas wyemitowanych akcji, które po cenie z zakończonej oferty dają wycenę spółki na poziomie blisko 84,5 miliona PLN.

Na co przeznaczony zostanie zebrany kapitał?

Kombinat KonopnyTym razem środki z emisji Kombinat Konopny w znacznej części chce przeznaczyć na marketing swoich produktów. Marketing ma odegrać kluczową rolę, ponieważ jak wskazuje spółka w styczniu 2023, dzięki płatnej promocji, wartość sprzedaży w sklepie internetowym spółki wzrosła już niemal dwukrotnie w porównaniu do września 2022 roku.

Poza tym spółka chce uzupełnić linię technologiczną przerobu włókna konopnego, rozwinąć ofertę zielarską, ukierunkowaną na produkty BIO dla najbardziej wymagających klientów oraz maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń na terenie zakładu, w tym rozbudować magazyn.

Kiedy debiut na NewConnect?

W tym roku, na przełomie drugiego i trzeciego kwartału, spółka planuje złożenie wniosku o dopuszczenie do obrotu akcji na rynku NewConnect. Następnym planowanym krokiem jest przejście na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

O Kombinacie Konopnym

Kombinat Konopny powstał w 2019 roku. Jego twarzą jest Maciej Kowalski – inicjator przetwórstwa konopi włóknistych w Polsce. Był założycielem i w latach 2014-2018 prezesem firmy HemPoland, która z chwilą przejęcia przez kanadyjską spółkę The Green Organic Dutchman wyceniona została na 100 milionów złotych. Branżowy aktywista i popularyzator wiedzy o konopiach był też rzecznikiem prasowym stowarzyszenia Wolne Konopie (w latach 2011-2014).

Szerokie możliwości zastosowania konopi, w tym w medycynie, gastronomii, włókiennictwie czy budownictwie sprawia, że uprawy tej rośliny każdego roku zyskują coraz większą popularność.

Kombinat KonopnyKombinat Konopny dzierżawi pola w okolicy Elbląga, na którym uprawia konopie włókniste. Posiada autorskiej konstrukcji maszyny oraz opracowane przez zespół spółki technologie przetwórstwa konopi i wydobycia włókna.

Dzięki opracowanym w Kombinacie Konopnym przełomowym technologiom udało się obniżyć koszty produkcji do minimum. Z tego powodu spółka będzie w stanie zaoferować bezkonkurencyjne ceny przy zachowaniu pełnej gwarancji jakości.

Jednym z kluczowych elementów organizacji Kombinatu Konopnego jest pełna kontrola całego łańcucha produkcji. Posiada on własne uprawy i autorską konstrukcję maszyny do odzysku włókna i przetwórstwa konopi.

Dzięki wyeliminowaniu pośredników byłby w stanie oferować produkty w konkurencyjnych cenach, a kontrola pełnego procesu produkcji daje niespotykane możliwości kształtowania cech użytkowych produktu.

O jakości produktów konopnych, zarówno tekstylnych, jak i opartych na CBD, decyduje już etap zasiewów. Odpowiedni dobór stanowiska, odmian, zabiegów agrotechnicznych, technologii zbioru, przechowywania czy przetwórstwa ma wpływ na to, co ostatecznie trafi do konsumenta.

Mając całość procesu pod kontrolą, wkładając serce i doświadczenie w każdy etap produkcji, Kombinat Konopny może uczciwie powiedzieć, że zna swoje produkty od podszewki.

Pierwszą crowdfundingową emisję na platformie Crowdway Kombinat Konopny przeprowadził 16 listopada 2020 roku. Spółka wyemitowała wtedy 4,2 miliona akcji o wartości 1 PLN każda. Druga emisja akcji Kombinatu Konopnego o łącznej wartości 4,5 miliona złotych została przeprowadzona 7 grudnia 2021 roku.

Kombinat Konopny zakłada, że w 2024 roku wreszcie osiągnie zysk przy systematycznie rosnących przychodach. 2022 rok spółka zakończyła z przychodami na poziomie 3,7 miliona złotych. W tym roku przewiduje przychody na poziomie 5 milionów PLN, a w kolejnym – wzrost do 12 milionów złotych, co ma przełożyć się na zysk w wysokości 2 milionów PLN.

Obecnie podstawowym źródłem dochodów spółki jest zielarstwo. Zasiew konopi w 2023 roku ma objąć 100 hektarów. Od początku działania spółka zajmuje się legalną w całej Unii Europejskiej uprawą konopi, z których powstają jej produkty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj