Jak equity crowdfunding zrewolucjonizuje lata dwudzieste XXI wieku?

W piątek i sobotę, 27 i 28 marca 2020 r. odbyła się VI edycja Invest Cuffs. W powodu panującej obecnie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 wydarzenie to przeniesione zostało jednak do internetu, gdzie poprzez transmisje live stream można było obejrzeć kilkadziesiąt wykładów prowadzonych przez wyśmienitych prelegentów. Jednym z nich był Łukasz Zgiep z Beesfund, który opowiedział o tym, jak equity crowdfunding zrewolucjonizuje lata dwudzieste XXI wieku.

Pozyskiwanie funduszy na rozwój działalności za pomocą tzw. finansowania społecznościowego staje się coraz bardziej popularne. Jest to bowiem niezwykle atrakcyjna alternatywa dla finansowania za pośrednictwem tradycyjnej giełdy. Największa platforma poświęcona crowdinvestingowi w Polsce, Beesfund, przeprowadziła bowiem do tej pory 73 kampanie, w ramach których spółki pozyskały ponad 44 tysiące inwestorów oraz niemal 44 miliony zł na dalszy rozwój.

Teoria, że trzeba 10 tys. godzin, aby osiągać perfekcje w danej dziennie, została jakiś czas temu obalona przez dr Brooke N. Macnamara. Wyniki badań jej zespołu wskazały, że czas poświęcony na ćwiczenia praktyczne ma różny wpływ w zależności od dziedziny. Nikt jeszcze nie badał ile trzeba czasu aby osiągnąć perfekcję w equity crowdfundingu, ale w Beesfundzie mamy za sobą ponad 70 tys. praktyki, tworzenia i doskonalenia procesu emisji. W tym czasie dowiedzieliśmy się wielu rzeczy np. że ciągle można lepiej. Zapraszam na moją video prezentację, aby dowiedzieć się jak w 2020 przeprowadzić skuteczną emisję akcji swojej spółki oraz jak dobierać spółki do swojego portfela – komentował Łukasz Zgiep.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że Beesfund planuje w samym tylko 2020 roku zrealizować do 60 zbiórek w ramach equity crowdfundingu, co w porównaniu do 2019 byłoby wartością dwukrotnie wyższą. Mimo, iż crowdinvesting zyskuje w Polsce coraz większe uznanie, to wciąż jest on dopiero w początkowej fazie rozwoju. Dla porównania w Wielkiej Brytanii w  ten sposób finansowane jest aż 20% wszystkich innowacyjnych spółek. Okazuje się więc, że potencjał do dalszego wzrostu tej branży jest wciąż bardzo duży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj