Wealth Solutions z kolekcjonerskimi alkoholami przeprowadza zbiórkę na Crowdway

Wealth SolutionsPlatforma Crowdway jest miejscem wielu ciekawych zbiórek społecznościowego finansowania udziałowego. Obecnie można na niej zainwestować w różne innowacyjne projekty szukające swojej niszy. Jednym z nich jest chociażby independent bottler – spółka o nazwie Wealth Solutions.

Wealth Solutions – podstawowe informacje

Wealth Solutions odnajduje unikatowe destylarnie oraz zleca butelkowanie najwyższej klasy kolekcjonerskich alkoholi dla wymagających klientów na całym świecie. Przyczyniła się już do powstania unikatowych edycji kilkudziesięcioletnich whisky.

Jak to działa? Eksperci selekcjonują wyjątkowe trunki z całego świata. Następnie zespół kreatywny przygotowuje koncepcję kolekcji i projektuje dla niej odpowiednią oprawę, w tym skrzynkę butelkę oraz etykietę. Limitowane edycje pojawiają się następnie na prestiżowych, światowych aukcjach, a rekordowa cena za pojedynczą butelkę wyniosła ponad 700 tysięcy złotych.

Spółka realizuje również projekty na wyłączność dla renomowanych partnerów zewnętrznych, takich jak sieć hoteli Ritz-Carlton czy gigant branży alkoholowej – Diageo. Firma stworzyła już ponad 30 edycji alkoholi kolekcjonerskich oferując swoim klientom takie produkty jak najstarszy rum oraz koniak na świecie oraz wiele kilkudziesięcioletnich whisky z legendarnych destylarni.

Cele inwestycyjne

Strategia rozwoju Wealth Solutions zakłada wzrost skali działalności w zakresie kolekcjonerskich alkoholi. W szczególności planuje zrealizować projekty w kategorii rumu. Seria o nazwie Greenheart Collection ma się składać z trzech trzydziestoletnich rumów destylowanych w jedynych na świecie drewnianych alembikach z destylarnii Port Mourant, Versailles i Enmore. Każdy z nich powstał w innym alembiku, a drewno użyte do ich budowy pochodzi z Gujany i Surinamu. Cechuje je wysoka odporność na wilgoć i temperaturę. Wszystkie trzy produkty mają zostać udostępnione klientom najpóźniej w trzecim kwartale bieżącego roku.

Drugi cel inwestycyjny to stworzenie nowej linii biznesowej – alkoholi premium skierowanych do szerszego grona konsumentów. Plany zakładają przygotowanie pod własną marką edycji whisky, miodu pitnego i wódki, które będą następnie sprzedawane odbiorcom bezpośrednio przez Wealth Solutions lub przez kanał B2B.

Na pierwszy cel spółka potrzebuje pozyskać kapitał w wysokości miliona, a na drugi 800 tysięcy złotych. Dodatkowo potrzebuje jeszcze 705 600 PLN na promocję, dystrybucję i wsparcie sprzedaży.

Wymagane fundusze do zrealizowania swoich planów wynoszą więc 2 505 600 PLN, dlatego Wealth Solutions przeprowadza na platformie Crowdway emisję 2 160 000 akcji po 1,16 złotych każda. Kończy się ona 28 sierpnia, a do tej pory trzech inwestorów nabyło dokładnie 3500 z nich.

Potencjał dla akcjonariuszy Wealth Solutions

Spółka planuje wypłacać dywidendy od 2022 roku w wysokości od 50 do 100% zysku. Oczywiście w każdym momencie inwestor może również sprzedać swoje akcje, jeśli znajdzie nabywcę.

Equity crowdfunding na platformie Crowdway

Crowdway jest jedną z największych w Polsce platform equity crowdfundingu. Działa od 2015 roku. Do tej pory zrealizowała kampanię na łączną kwotę ponad 15 milionów złotych oraz pobiła rekordy crowdfundingu udziałowego w Polsce. Proponuje ona inwestorom zaangażowanie w wysokiej jakości aktywa w trzech liniach portfelowych:

  • Dynamika (projekty w fazie dynamicznego wzrostu)
  • Stabilność (produkty nieruchomościowe stabilnego zwrotu)
  • Innowacje (startupy)

Duży sukces na tej platformie święciły chociażby dwie emisje spółek Janusza Palikota z branży piwnej: Tenczyńska Okovita i Tenczynek Bezalkoholowe. Każda z nich zebrała ponad 4 miliony złotych, pierwsza w 36 a druga zaledwie w 30 dni.

Czy Wealth Solutions odniesie sukces?

Oferowanie kolekcjonerskich alkoholi jako independent bottler to z pewnością bardzo ciekawy biznes. Co więcej, Wealth Solutions działa na tym rynku już od lat, sprzedało już wiele imponujących edycji whisky, rumu czy koniaku, a to oznacza, że ma doskonałe pojęcie o tej branży. Nic więc dziwnego, że planuje się dalej rozwijać, uruchomić drugą linię biznesową, tym razem głównie na polski rynek, a potrzebuje do tego wsparcia inwestorów.

Potencjał osiągnięcia zadowalającej stopy zwroty zdecydowanie więc istnieje, jednak należy liczyć się z tym, że to raczej wieloletnia inwestycja i wyjście z niej zyskiem raczej będzie możliwe dopiero po dłuższym czasie. Czy jednak ten niezwykle interesujący i rzadko spotykany projekt przekona inwestorów? Dowiemy się jeszcze przed końcem wakacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj