Crowdfunding na rynku nieruchomości. SGK planuje pozyskać 2 mln zł

Equity crowdfunding staje się coraz bardziej popularną formą pozyskiwania kapitału dla podmiotów poszukujących finansowego wsparcia. Swoją zbiórkę na platformie Beesfund postanowiła przeprowadzić także Śląska Grupa Kapitałowa (SGK), która na codzień działa na rynku pośrednictwa nieruchomości oraz flipów. 

Rynek mieszkaniowy puchnie w oczach

Niezaprzeczalnie rynek nieruchomości w Polsce cały czas rośnie. Według danych GUS-u liczba transakcji kupna/sprzedaży nieruchomości zarejestrowanych w 2018 roku była o 11,2% wyższa w stosunku do roku 2017. Wartość przeprowadzonych transakcji ogółem wzrosła natomiast aż o 18,5% w stosunku do roku 2017.

SGK chce pozyskać 2 mln zł

Śląska Grupa Kapitałowa branżą nieruchomości zajmuje się od 2016 roku. Znajduje się ona w czołówce firm, które wyszukują ciekawe nieruchomości, remontują je i wynajmują lub sprzedają generując na tych transakcjach przychód. Oprócz pośrednictwa, wynajmu i sprzedaży, pod koniec 2019 r. Grupa zaczęła świadczyć również usługi całościowe: zakup, remont „pod klucz” i sprzedaż lub wynajem.

Dalszy rozwój SGK w sposób organiczny „mieszkanie po mieszkaniu” trwałby dość długo. Dlatego też zarząd spółki postanowił podzielić się biznesem poprzez emisję equity crowdfundingową.

Emisja akcji SGK trwa do 3 kwietnia 2020 roku i do tej pory spółce udało się zebrać ponad 627 tysięcy z planowanych niemal 2 milionów złotych. W ramach equity crowdfundingu spółka chce zaoferować maksymalnie 25% udziałów w projekcie, który do tej pory doprowadził do remontu 21 mieszkań oraz przeprowadzenia ponad 300 transakcji na kwotę około 52 milionów złotych.

Z pozyskanych środków 30% zostanie zainwestowane w zakup kawalerek przeznaczonych do remontu, 20% na kawalerki niewymagające remontu do dalszej odsprzedaży, 30% na zakup mieszkań z przeznaczenie do przerobienia (z kawalerki na dwupokojowe), a pozostałe 20% na kupno mieszkań wielopokojowych. Zakupione nieruchomości będą znajdowały się na terenie Rudy Śląskiej, Świętochłowic i Zabrza.

– Naszym celem jest budowanie procesu i zespołów, które działać będą w pełni w procesie wykupu i remontu nieruchomości. Planujemy wystawiać na rynek nawet trzy nasze nieruchomości miesięcznie, co w skali roku da 36 transakcji. To właśnie to działanie ma być podstawą do wypłaty dywidendy już za 2020 rok – czytamy na stronie zbiórki.

Inwestując w SGK akcjonariusze mogą liczyć na coroczną wypłatę dywidendy. Pierwsza z nich ma zostać wypłacona już na początku 2021 roku.

Zainwestuj w SGK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj