Czy konopie medyczne przekonają inwestorów?

MedicanaPo zmianie ustawy dotyczącej legalizacji marihuany medycznej w 2017 roku, niewiele wydarzyło się na polskim rynku tego specyfiku. Co prawda w styczniu 2019 w aptekach pojawił się susz z konopi, lecz jedynie marginalna grupa lekarzy była zainteresowana włączeniem go do standardowych programów leczeń. Tę sytuację próbuje zmienić Centrum Terapii Medyczną Marihuaną – Medicana. Już wkrótce w tym celu przeprowadzi emisję akcji na popularnej platformie crowdfundingowej Beesfund.

Medicana

Medicana to sieć przychodni poświęconych edukacji i kwalifikowaniu pacjentów w całej Polsce do korzystania z leczniczych właściwości konopi medycznych. Dzięki umiejętnemu dysponowaniu sporym doświadczeniem, rozległą wiedzą oraz zespołem wykwalifikowanych lekarzy, marka coraz powszechniej kojarzona jest z najwyższą jakością działania.

Gabinety Medicana dostarczają usługi w postaci konsultacji lekarskiej, której celem jest terapia konopna przeprowadzana w bezpieczny i skuteczny sposób dla pacjentów cierpiących na przewlekły ból, choroby neurologiczne oraz psychiczne.

Indywidualnie dopasowana przez specjalistę kuracja medyczna marihuaną znacząco poprawia zdrowie i jakość życia. Świadczą o tym osiągane efekty terapeutyczne oraz zadowolenie pacjentów.

Medicana nawiązała współpracę z najlepszymi praktykami za granicą, w takich krajach jak Kanada, Stany Zjednoczone czy Izrael, gdzie medyczna marihuana zalegalizowana jest od dawna. Takie relacje umożliwiają stałe rozszerzanie wiedzy o branży konopnej oraz stawiają tę spółkę na pozycji lidera tego rynku w Polsce.

Jak zostało wspomniane, edukacja to kolejny kluczowy element misji Medicany, dlatego próbuje ona wpływać na zmianę świadomości społeczeństwa dotyczącą korzystania z produktów konopnych w celach leczniczych. Spółka buduje własne programy szkoleniowe dla takich grup zawodowych, jak:

  • Lekarze
  • Pielęgniarki
  • Dietetycy
  • Farmaceuci
  • Fizjoterapeuci
  • Psychologowie

Warto przy tym zauważyć, że branża konopi indyjskich jest obecnie jedną z czterech najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki na świecie. Jednak, aby robić dalsze postępy, spółka Medicana potrzebuje wsparcia finansowego. W tym celu zamierza przeprowadzić emisję akcji na platformie equity crowdfundingowej Beesfund. Każdy zainteresowany będzie mógł zainwestować w ten ciekawy, wciąż niszowy na polskim rynku projekt.

Crowdfunding udziałowy na platformie Beesfund

Beesfund to polska platforma equity crowdfundingu założona w 2012 roku i działa pod hasłem “Pomagamy zrealizować dobre pomysły”. Popularność Beesfund stale rośnie z roku na rok, a tempo tej tendencji w ostatnich trzech latach gwałtownie się zwiększyło. Od początku jej istnienia przeprowadzono już 79 emisji, podczas których zebrano łączną kwotę ponad 50 milionów złotych. Brało w tym udział ponad 56 tysięcy zarejestrowanych użytkowników.

Najgłośniejsza emisja akcji przeprowadzona za pomocą tej platformy odbyła się w lutym 2019 roku. Wtedy piłkarska spółka Wisła Kraków wypuściła 40 tysięcy akcji o łącznej wartości 4 milionów złotych, w celu zgromadzenia kapitału na spłatę zadłużenia. W ciągu doby wszystkie zostały wykupione przez 9126 inwestorów.

Jeszcze więcej zebrał projekt Wolf & Oak Distillery zajmujący się prowadzeniem pierwszej profesjonalnej destylarnii whiskey w Polsce i produkcją tego trunku. Zgromadzony kapitał wyniósł rekordowe 4 202 820 PLN, 31 111 akcji znalazło 1482 nabywców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj