Illuminar
Polska jest jednym z najlepiej rozwiniętych rynków e-sportu na świecie. Wciąż jednak brakuje u nas w kraju pewnych rozwiązań szeroko dostępnych za granicą.
Illuminar to czołowy polski klub e-sportowy. Założony został w 2015 roku i w swojej kilkuletniej historii wielokrotnie zdobywał tytuły Mistrza Polski. A także z sukcesami reprezentował nasz naród na arenie międzynarodowej. Drużyna bierze udział w rozgrywkach w takie popularne tytuły, jak Counter Strike: Global Offensive, League of Legends, Hearthstone czy Rocket League.
Teraz klub pragnie iść o krok dalej. Jego celem jest stworzenie Areny Illuminar zapewniającej rozrywkę, edukację i możliwości treningu zarówno początkującym jak i zaawansowanym graczom. Ma być to wyjątkowe miejsce nie tylko na mapie Warszawy, ale i całej Polski.
Ma ono być dostępne absolutnie dla każdego. W taki sposób, aby doceniali je wszyscy, nie tylko fani gier wideo, lecz również całe rodziny i turyści. Arena ma liczyć sobie ponad 2000 metrów kwadratowych. Znajdą się w niej scena z miejscem na kilkaset kibiców, strefa bootcampowa, biura, pomieszczenia do streamowania i grania oraz hala sław.
Aby móc zrealizować swoje plany, spółka będzie potrzebować jednak wsparcia finansowego ze strony inwestorów. W tym celu już niebawem ma zamiar przeprowadzić emisję akcji na platformie equity crowdfundingowej Beesfund. Wszyscy zainteresowani będą mogli zostać częścią jednego z największych projektów e-sportowych w Polsce.
Crowdfunding udziałowy na platformie Beesfund
Beesfund to polska platforma equity crowdfundingu założona w 2012 roku, której siedziba mieści się w Warszawie. Działa pod hasłem “Pomagamy zrealizować dobre pomysły”, a jej popularność rośnie z roku na rok. Od początku jej istnienia przeprowadzono już 79 emisji, podczas których zebrano łączną kwotę ponad 50 milionów złotych. W emisjach wzięło udział ponad 56 tysięcy zarejestrowanych użytkowników.
Najgłośniejsza emisja akcji odbyła się w lutym 2019 roku. Wtedy Wisła Kraków w celu zgromadzenia kapitału na spłatę zadłużenia, wypuściła 40 tysięcy akcji o łącznej wartości 4 milionów złotych. W ciągu doby wszystkie zostały wykupione przez 9126 inwestorów.
Więcej zebrał tylko projekt Wolf & Oak Distillery zajmujący się prowadzeniem pierwszej profesjonalnej destylarni whiskey w Polsce i produkcją tego trunku. Zgromadzony kapitał wyniósł rekordowe 4 202 820 PLN, 31 111 akcji znalazło 1482 nabywców.