Detalion Games – najszybsza sprzedaż akcji w ramach crowdfundingu w historii rynku?

Właśnie dziś, 27 kwietnia 2020 r., spółka Detalion Games rozpoczęła drugą część emisji akcji na platformie CrowdConnect.pl. W ofercie znalazły się akcje o wartości aż 355 tys. zł. Te można było kupować w pakietach wynoszących maksymalnie 10 tysięcy złotych. Co może być szokujące dla niektórych inwestorów, już po 10 minutach od rozpoczęcia kampanii equity crowdfundingu, ta została zrealizowana w 100 proc.!

Detalion Games rekordzistą polskiego rynku equity crowdfundingu? 3,5 tys. zł na minutę

Według informacji portalu CrowdConnect.pl, platformy crowdfundingowej należącej do Grupy INC, runda finansowania projektu Detalion Games miała rozpocząć się w poniedziałek o godzinie 10:00. Zaliczono „studenckie” opóźnienie: ostatecznie akcje były dostępne dla inwestorów dopiero od godziny 10:15.

Dalej robi się jeszcze ciekawiej. Otóż o 10:25 portal zbiórki informował o sprzedaży wszystkich dostępnych akcji. Tak, wszystko sprzedano w 10 minut! W tym czasie aspirująca do debiutu na NewConnect firma zebrała dodatkowe 355 tysięcy złotych kapitału, łącznie w ramach podzielonej na dwie części emisji akcji serii D gromadząc 1,375 mln zł.

– Detalion Games jest pierwszą realizowaną przez nas ofertą publiczną, podzieloną na dwie transze. Pierwsza transza, w ramach tzw. cichej rundy inwestycyjnej, została skierowana do członków Klubu 149. W niecałe 24 godziny złożyli skuteczne deklaracje objęcia akcji o wartości ponad 1 mln zł. Już w poniedziałek startuje kampania crowdinvestingowa spółki na CrowdConnect.pl, w której dostępne będą, w takiej samej cenie emisyjnej jak w pierwszej transzy, pozostałe oferowane akcje o wartości ponad 350 tys. zł. – komentował przed startem drugiej rundy zbiórki Paweł Śliwiński, prezes INC.

Akcja-Reaktywacja

Detalion Games to spółka z Grupy PlayWay, która jest reaktywacją studia znanego m.in. z serii Schizm oraz gry Sentinel: Strażnik Grobowca. Kluczową osobą w spółce jest Roland Pantoła, uważany za prekursora polskiej sceny gamingowej. Aktualnie studio pracuje nad ukończeniem gry „Nemezis: Mysterious Journey III”, której premiera planowana jest na przełomie 2020/2021 r.

W tej ostatniej gracze wcielą się w turystów zwiedzających piękną, egzotyczną i tajemniczą planetę Regilus. Idylliczna sceneria nie będzie jednak trwała długo, na jaw wyjdą mroczne elementy planety, z którymi przyjdzie im się zmierzyć. Gra będzie miała charakter wymagającej przygodówki z licznymi łamigłówkami. Fabuła będzie zaskakiwać i trzymać w napięciu graczy do samego końca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj