Zonifero pozyskało 2,35 mln zł w ramach crowdfundingu

Zonifero – spółka z grupy TenderHut- osiągnęło 94% celu maksimum, pozyskując w zakończonej ofercie publicznej 2 350 450 zł, podała spółka. W akcje startupu poprzez platformę crowdfundingową StockAmbit zainwestowało 101 inwestorów. Celem Zonifero jest pozycja w globalnym top 3 światowych rozwiązań technologicznych wspierających pracę biurową w ciągu 5 lat.

„Zapisy na akcje Zonifero przy wycenie pre-money na poziomie 12 mln zł trwały od 26 października do 9 listopada. Do głównych czynników budujących wartość spółki należą przede wszystkim zrealizowane już wdrożenia w biurowcach czołowych deweloperów w Polsce (Echo Investment, Cavatina Holding, Skanska), wspieranie pracowników najbardziej innowacyjnych pracodawców na rynku (Żabka, Avon, Wirtualna Polska, Aion Bank) oraz potencjał rozwoju dzięki synergiom w obszarach PropTech, WorkTech i HRTech. Środki z oferty publicznej będą dedykowane zwiększeniu skali działania Zonifero poprzez dalszy rozwój oprogramowania oraz rozbudowę globalnych kanałów sprzedaży” – czytamy w komunikacie.

Zakończona kampania pozwoli spółce w pierwszej kolejności na udoskonalenie sposobu korzystania z aplikacji. Kolejnym celem będzie uruchomienie wersji aplikacji w modelu self-service SaaS, który pozwoli szybciej wdrażać rozwiązanie u klientów, niezależnie od ich lokalizacji. Zmiana ta jest kluczowym elementem w globalnej strategii rozwoju sprzedaży Zonifero. Dzięki niej klienci będą mogli samodzielnie wdrażać rozwiązanie w jego podstawowej wersji, co z kolei przyczyni się do popularyzacji produktu. Trzeci element, na który spółka zamierza przeznaczyć pozyskane środki, to skalowanie biznesu na globalnych rynkach, wskazano również.

Obecnie z aplikacji Zonifero korzysta ponad 20 tys. użytkowników, a powierzchnia biur wyposażonych w rozwiązanie przekracza 200 tys. m2.

W kolejnym kroku Zonifero zamierza zostać spółką notowaną na rynku NewConnect. Według planów, wniosek o wprowadzenie akcji do obrotu na rynku alternatywnym warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych spółka zamierza złożyć w 2022 roku, przypomniano także.

TenderHut to technologiczna grupa kapitałowa, skupiająca się na oferowaniu rozwiązań outsourcingowych. Flagowym produktem spółki jest aplikacja Zonifero, upraszczająca zarządzanie biurem. Ponadto spółka oferuje aplikacje i rozwiązania, z których korzystają firmy takie, jak Unilever oraz Mondelez International. Firma zatrudnia ponad 300 specjalistów. Jest notowana na NewConnect od kwietnia 2021 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj