Rusza kolejny etap wspieranego przez Google, darmowego programu dla przedsiębiorczych i startupów “Jump for CEE”, Fundacji Startup Wise Guys

Wise GuysOrganizatorzy planują zaprosić 400 osób i zespołów z Europy Środkowo-Wschodniej na cykl warsztatów online podnoszących kompetencje w obszarze cyfrowego biznesu. Najlepsze idee mogą oczekiwać na wsparcie finansowe. Inicjatywa ma na celu ograniczenie skutków kryzysu ekonomicznego, spowodowanego pandemią Covid-19. Zapisy właśnie ruszyły.

Startup Wise Guys, najbardziej doświadczony europejski akcelerator dla startupów i jeden
z najaktywniejszych funduszy inwestycyjnych, ogłosił nabór do drugiego etapu darmowego programu wsparcia dla przedsiębiorczych osób i młodych firm „Jump for CEE”, organizowanego we współpracy z Google w ramach programu grantowego Impact Challenge for Central and Eastern Europe. Celem jest umożliwienie osobom dotkniętym kryzysem gospodarczym po pandemii Covid-19 odnalezienia nowej drogi zawodowej lub szybszego powrotu do pracy przez wykorzystanie potencjału cyfrowych technologii.

Drugi etap potrwa od maja do lipca 2022. Wszystkie wydarzenia organizowane w jego ramach będą bezpłatne dla uczestników. W programie odbędzie się seria spotkań online – Idea Hack, Hackathon oraz Pre-accelerator, które mają na celu wsparcie w zakresie strategicznego myślenia o biznesie oraz podstaw zarządzania. Są jednocześnie zaproszeniem do budowania sieci kontaktów z innymi firmami i mentorami. Idea Hack pomoże startupom w ukształtowaniu wizji. Podczas Hackathonu w 48 godzin zespoły stworzą projekty, które zaprezentują przed jury złożonym z ekspertów. Pre-accelerator to szansa na wsparcie dla najlepszych projektów. Trwa osiem tygodni i odbywa się w całości online.

Do pierwszej fazy projektu „Jump for CEE” zapisało się 330 osób z 31 krajów, a 170 uczestników z Europy Środkowo-Wschodniej i nie tylko skorzystało z udziału w programie.
W trakcie trwania inicjatywy międzynarodowa sieć mentorów i ekspertów pomogła stworzyć
17 zespołów, które opracowały pomysły rozwiązań dla różnych branż i sektorów, takich jak edukacja, cyberbezpieczeństwo, płatności, podróże, rolnictwo, sport i mobilność. Jeden wybitny zespół otrzymał wsparcie finansowe od Startup Wise Guys i został zaproszony do udziału w regularnym programie akceleracyjnym. Wiele innych wciąż rozwija swoje biznesy.

W ciągu 10 lat naszej działalności odnieśliśmy olbrzymi sukces, pomagając zmienić pomysły przedsiębiorców w świetnie prosperujące firmy. Teraz chcemy odwdzięczyć się społeczności przez działania non-profit. W ramach naszej Fundacji, dążymy do realizacji ambitnych projektów, które pomagają rozwijać zrównoważone, lokalne i międzynarodowe ekosystemy startupowe. Cieszymy się, że nasza współpraca z Google.org, która już przekroczyła wszelkie oczekiwania, inspiruje różne grupy odbiorców i pomaga odkrywać nowe talenty wśród przedsiębiorców dotkniętych ekonomicznymi skutkami kryzysupowiedział Cristobal Alonso, CEO Startup Wise Guys.

Uczestnicy programu „Jump for CEE” nie muszą prowadzić firm lub mieć przygotowanego biznesplanu, by zgłosić chęć udziału. Każda osoba lub zespół z regionu CEE, w tym Polski, potrafiąca dobrze mówić po angielsku i zainteresowana rozwojem kompetencji w cyfrowych gałęziach gospodarki, może zgłosić swój udział.

Więcej informacji o programie oraz formularz aplikacyjny można znaleźć na stronie:
https://startupwiseguys.com/jumpforcee/

Więcej o programie Impact Challenge CEE
Google.org uruchomiło program Impact Challenge CEE w 2021 r., aby zainspirować osoby, na które negatywnie wpłynął kryzys gospodarczy wywołany przez Covid-19. W programie przekazano ponad 2 miliony euro organizacjom charytatywnym, przedsiębiorstwom i instytucjom naukowym na realizację projektów non-profit. Startup Wise Guys, wyróżniony za współpracę ze startupami w regionie CEE, został wybrany jako stypendysta tego programu wraz z darmowym programem akceleracyjnym „Jump for CEE”. Startup Wise Guys organizuje serię modułów w trzech fazach, które trwają do grudnia 2022 roku.

Więcej o Startup Wise Guys:
Startup Wise Guys to najbardziej doświadczony akcelerator startupów B2B w Europie i jeden z najaktywniejszych inwestorów w firmy na wczesnym etapie rozwoju. Założona w Tallinie w 2012 roku firma SWG pomogła ponad 600 założycielom rozwinąć ich startupy. Do tej pory Startup Wise Guys dokonał ponad 275 inwestycji, odnotował osiem wyjść i osiągnął ogólny wskaźnik utrzymania oraz wskaźnik sukcesu powyżej 77%. Dzięki znaczącej obecności w krajach skandynawskich, Polsce, Ukrainie, Włoszech, Afryce i na Bałkanach, SWG zamierza stać się programem akceleracyjnym dla każdego startupu B2B, który chce skalować się globalnie. Startup Wise Guys został nazwany „Najgorętszym Akceleratorem” podczas gali Europas Startup Awards 2021.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj