Global Hydrogen wraca do notowań na NewConnect

Spółka Global Hydrogen wraca na rynek NewConnect. Na mocy decyzji KNF i GPW akcje spółki zostały przywrócone do obrotu na rynku NewConnect z dniem 10 lipca 2024 r.

Warto przypomnieć, że przyczyny zawieszenia obrotu akcjami w grudniu 2022 roku nie miały nic wspólnego ze spółką. Podejrzenie manipulacji rynkowej dotyczyło transakcji, a nie działalności spółki. Spółka nie zwolniła tempa przygotowywania projektów wodorowych do realizacji, mimo pozostawania w giełdowej zamrażarce. O istotnych wydarzeniach informowała rynek, wypełniając ciążące na niej obowiązki regulacyjne.

Zawsze dobrze jest odetchnąć z ulgą, że biznes operacyjny może otrzymać wsparcie poprzez ewentualne użycie instrumentów nowoczesnego rynku kapitałowego. Szkoda, że postępowanie administracyjne zajęło tak wiele czasu. To już jednak przeszłość. Cieszymy się z decyzji i KNF i GPW, w oparciu o które wracamy do notowań giełdowych. Przez cały poprzedni okres utrzymywaliśmy oczywiście komunikację z inwestorami, ale dopiero teraz ma ona szansę stać się podstawą pełnowartościowych relacji – tłumaczy Daniel Zawadzki, prezes zarządu Global Hydrogen. Z taką myślą spółka debiutowała na rynku publicznym czternaście lat temu. I z tego samego powodu cieszy ją powrót do notowań giełdowych.

Global Hydrogen planuje zająć pozycję lidera we wprowadzaniu wodoru do gospodarki. Sytuacja w Polsce w odniesieniu do tego alternatywnego paliwa jest dość specyficzna na tle rozwiniętych gospodarek przemysłowych Europy Zachodniej. „Polska nie jest w europejskim ogonie, jeśli chodzi o wprowadzanie wodoru jako paliwa. Przeciwnie, jesteśmy w europejskiej awangardzie. Zamierzamy, jako Global Hydrogen, odegrać czołową rolę w adopcji wodoru w Polsce, i zaznaczyć także naszą obecność na wybranych rynkach zagranicznych” – mówi prezes Zawadzki.

O wodorze zaczyna być głośno, niewiele jest jednak takich firm, jak Global Hydrogen. Model biznesowy, który generuje już konkretne wdrożenia, zakłada że spółka będzie budować kompletne rozwiązania umożliwiające wykorzystywanie wodoru przez użytkowników. Od fazy eksperckiego doradztwa, poprzez projektowanie aż do postawienia instalacji wodorowej i serwis powykonawczy.

Spółka Global Hydrogen weszła na rynek NewConnect w 2022 roku w drodze odwrotnego przejęcia, dokonawszy transakcji z importerem win gruzińskich notowanym na małej giełdzie. Model biznesowy spółki nie miał już wtedy nic wspólnego nie tylko z winami, ale też w ogóle z alkoholem. Choć z chemią i fizyką już tak. I z energią również.