Samito z pomysłem crowdfundingu na CrowdConnect

Rynek e-commerce rozwija się w iście zawrotnym tempie zarówno na świecie, jak i w Polsce. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na rozkręcenie własnej działalności w sieci, chcą czerpać zyski z własnego sklepu internetowego. Taki model biznesowy utworzył zupełnie nową gałąź rynku, co oznaczało wielką szansę dla nowych przedsiębiorstw związanych z tą branżą w sposób pośredni. W końcu ktoś musi projektować i rozbudowywać narzędzia dla platform internetowych, na których będą działały te sklepy, prawda?

Tę niszę odnalazła spółka Samito, której celem jest dostarczanie rozwiązań zwiększających zaangażowanie klientów e-commerce. Już niebawem ruszy kampania crowdfundingowa Samito na popularnej platformie crowdinvestingowej – CrowdConnect.

Crowdinvestingowa kampania Samito na CrowdConnect

Samito to spółka dostarczająca unikalny zestaw narzędzi obsługi klienta, które zwiększają sprzedaż w e-commerce. System wykorzystuje narzędzia marketing automation, sales intelligence, Tap2Buy technologię rozpoznawania obrazów Visual Search oraz zaawansowaną analizę zachowań klientów opartą na big data, żeby angażować, inspirować i zachęcać do zakupów klientów sklepów internetowych. Rozwiązania spółki cieszą się uznaniem klientów i ekspertów branżowych. Jednym z inwestorów w Samito od września 2018 roku jest mAccelerator należący do mBanku.

Firma została założona w 2014 roku przez Piotra Płocharskiego oraz Rafał Gawłowskiego. Początkowo funkcjonowała jako SaveCart, w lipcu 2019 roku zmieniła nazwę na Samito.

Co więcej, już w kwietniu tego roku ma mieć miejsce kampania spółki Samito na popularnej platformie crowdfundingu udziałowego CrowdConnect. Wszyscy zainteresowani tym ciekawym projektem o naprawdę wielkim potencjale, już naprawdę niebawem będą mogli nabyć jego akcje.

Crowdinvesting na CrowdConnect

CrowdConnect to platforma ofert publicznych bazująca na idei crowdinvestingu, prowadzona przez Dom Maklerski INC S.A. Prezentowane na niej są informacje o projektach/startupach o wartości do 1 miliona euro prowadzonych przez małe i średnie spółki, których celem jest wejście na rynek akcji NewConnect prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

W ramach platformy wyróżniane są dwie sekcje:

  • #wdrodzeNaNewConnect, gdzie prezentowane są oferty spółek zamierzających zadebiutować w obrocie giełdowym w perspektywie dwunastu miesięcy
  • #StartupZone, w ramach której swoje oferty prezentują przedsiębiorstwa na początkowych etapach rozwoju, o wysokim potencjale wzrostu i zwiększonym ryzyku inwestycyjnym, których akcje docelowo mają zostać wprowadzone na rynek NewConnect na przestrzeni 2-3 lat

CrowdConnect działa w ramach Grupy Kapitałowej INC, która istnieje ponad 20 lat i notowana jest na głównym parkiecie GPW. Skupia ona spółki doradcze i inwestycyjne działające na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw.

Była ona wielokrotnie nagradzana jako najaktywniejszy autoryzowany doradca NewConnect. W 2018 roku została laureatem nagrody specjalnej GPW za największą liczbę spółek w historii wprowadzonych na rynek NewConnect. Do tej pory udało się tego dokonać 57 razy, a jej klienci zyskali łącznie ponad 3 miliardy złotych kapitału z emisji akcji i obligacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here