EndoFund przygotowuje crowdfunding na Beesfund

EndoFundKoronawirus to zdecydowanie najważniejszy temat 2020 roku. Pandemia zmieniła nasze życie niemal w każdym aspekcie. Miała ogromny wpływ także na rynki finansowe. Zdecydowanie najwięcej emocji budzi obecnie branża medyczna. W zasadzie każda firma zajmująca się produkcją leków, farmaceutyków lub biotechnologią prowadzi obecnie badania nad opracowaniem szczepionki na COVID-19. Ich działania są maksymalnie przyspieszone, tak więc potrzebują one obecnie środków, jak nigdy. Niestety, ta pandemia zaskoczyła wszystkich i wiele spółek z tego sektora ma obecnie problem z płynnością finansową. Na pomoc zamierza im przyjść EndoFund, które już wkrótce przeprowadzi kampanię na Beesfund. Na czym polegają jego działania? Dowiemy się poniżej.

EndoFund

Wieloletnie działanie na rynku medycznym i związane z tym doświadczenie ukazało spółce EndoFund problemy rynku związane z finansowaniem służby zdrowia. Powodem są liczne zatory płatnicze hamujące rozwój firm.

Celem EndoFund jest usprawnienie tego “krwioobiegu finansowego” spółek z branży medycznej i farmaceutycznej. Umożliwi to ich szybszy rozwój z korzyścią dla wszystkich uczestników tego rozwiązania, zwłaszcza w obecnych, tak trudnych czasach.

Co więcej, rozeznanie EndoFund na rynku pozwoli na kierowanie finansowania w najbardziej obiecujących kierunkach, takich jak choćby badanie nad szczepionką na koronawirusa czy produkcja testów go wykrywających.

Aby zrealizować swój plan EndoFund musi jednak najpierw zgromadzić odpowiednie środki. Każdy inwestor, który wesprze ten projekt nie tylko będzie zarabiał na obrocie finansowym rynku farmaceutycznego, lecz także pomoże pacjentom w dostępie do usług medycznych zabezpieczając płynność podmiotom współpracującym z placówkami służby zdrowia.

Okazję, aby tego dokonać każdy zainteresowany będzie miał już niebawem. Wszystko dlatego, że EndoFund zamierza przeprowadzić emisję akcji na platformie equity crowdfundingowej Beesfund.

Crowdfunding udziałowy na platformie Beesfund

Beesfund to polska platforma equity crowdfundingu założona w 2012 roku. Od początku jej istnienia przeprowadzono już 79 emisji i zebrano łączną kwotę ponad 50 milionów złotych. W emisjach wzięło udział ponad 56 tysięcy zarejestrowanych użytkowników.

Najgłośniejszą okazała się emisja akcji przeprowadzona w lutym 2019 roku. Wtedy spółka Wisła Kraków w celu zgromadzenia kapitału na spłatę zadłużenia, wypuściła 40 tysięcy akcji o łącznej wartości 4 milionów złotych. W ciągu doby wszystkie zostały wykupione przez 9126 inwestorów.

Więcej zebrał z kolei projekt Wolf & Oak Distillery zajmujący się prowadzeniem pierwszej profesjonalnej destylarni whiskey w Polsce i produkcją tego trunku. Zgromadzony kapitał wyniósł rekordowe 4 202 820 PLN, 31 111 akcji znalazło 1482 nabywców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj