Zegarki coraz popularniejsze w sporcie

W ostatnich latach zegarki niespodziewanie zaczęły stawać się urządzeniami stanowiącymi niemalże obowiązkowy element wyposażenia każdego sportowca. Mowa tu przede wszystkim o smartwatchach, które obecnie doskonale łączą w sobie aspekt estetyczny i praktyczny.

W przypadku sympatyków sportu ich zadaniem nie jest tylko zdobienie nadgarstka i pokazywanie godziny. Bywają one również niezwykle użyteczne w czasie codziennych aktywności, takich jak bieganie, jazda na rowerze czy nawet pływanie. Z ich pomocą możliwe jest skuteczne mierzenie czasu aktywności, przebytego dystansu, monitorowanie pulsu czy nawet odebranie telefonu, odtwarzanie muzyki lub dokonywanie płatności zbliżeniowych.

Czym charakteryzuje się dobry zegarek sportowy? Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego urządzenia? Przekonamy się poniżej.

Zegarek dla sportowca – podstawowe informacje

Zegarek sportowy stanowi w większości przypadków inteligentne urządzenie, które za pomocą łączenia się ze smartfonem, kontroluje i zapisuje dane dotyczące wykonywanej aktywności fizycznej. Obecnie, na rynku dostępnych jest wiele rodzajów czasomierzy stworzonych z myślą o sportowcach. Znajdziemy w tym segmencie zarówno smartwatche czy nowoczesne opaski.

Opaski sportowe, określane również mianem smartbandów, charakteryzują się dyskretną, a zarazem bardzo nowoczesną budową i estetyką oraz sporą ilością dodatkowych funkcji. Z pomocą opaski sportowej nie tylko sprawdzimy godzinę, ale także zmierzymy swój puls czy włączymy stoper, a jak wiadomo, to bardzo przydatne funkcje podczas sportowego treningu.

Z kolei wielofunkcyjne smartwatche dla sportowców – takie jak na przykład watch gt 3 pro – należy dziś już właściwie definiować nie jako zegarki, tylko zaawansowane inteligentne urządzenia, zawierające wiele cech smartfona lub tabletu, a przy tym zakładane na nadgarstek. Dzięki nim możliwe jest korzystanie z różnego rodzaju aplikacji, słuchanie muzyki, a nawet odbieranie połączeń telefonicznych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zegarka sportowego?

Kupując zegarek dla sportowca powinniśmy przede wszystkim zadbać o to, aby wybrany przez nas model był w pełni dostosowany do naszych potrzeb i preferencji. Z tego powodu warto skupić się na jego funkcjonalności. Skoro zamierzamy korzystać z takiego urządzenia podczas sportowych aktywności fizycznych, to najlepiej aby był on wyposażony w takie funkcje jak:

  • Pulsometr
  • Krokomierz
  • Stoper
  • Moduł GPS
  • Odtwarzacz muzyki
  • Funkcja trenera osobistego

Dzięki powyższym funkcjom taki zegarek sportowy umożliwi nam monitorowanie na bieżąco przebytego dystans oraz czasu treningu, a ponadto będzie nas skutecznie motywować do jak największego wysiłku.

Nie należy także zapominać, że zegarek dla sportowca powinien być wodoszczelny. Co istotne, dotyczy to nie tylko entuzjastów pływania – w końcu podczas podczas joggingu, jazdy na rowerze, czy choćby nordic walkingu, także możemy być narażeni na kontakt z wodą, przede wszystkim pod postacią deszczu.

Nie jest również żadną tajemnicą, że większość z nas dodatkowo zwraca uwagę na styl i estetykę zegarka. W końcu w wielu przypadkach sportowcy chcą nosić swój inteligentny zegarek nie tylko podczas treningu, ale i na co dzień. W takim przypadku taki czasomierz nie powinien znacząco odbiegać designem od klasycznego męskiego lub damskiego zegarka, a jego tarcza i pasek powinny odpowiednio się prezentować w towarzystwie nieco bardziej formalnej odzieży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj