Zbiórki społecznościowe dla Ukrainy biją rekordy

wojna na UkrainieOd wybuchu wojny na Ukrainie minęło już niemal pięć tygodni. W tym czasie Polacy pokazali jakie mają wielkie serce i jak bardzo pragną wspierać ludzi w potrzebie. W zasadzie już w dniu inwazji, 24 lutego tysiące naszych rodaków zapragnęło nieść bezinteresowną pomoc naszym przyjaciołom i sąsiadom bezprawnie zaatakowanych przez Rosję.

W efekcie, błyskawicznie na największych portalach crowdfundingu dotacyjnego ruszyły dziesiątki zbiórek, dzięki którym każdy z nas może dokonać wpłaty na rzecz danej fundacji bądź organizacji humanitarnej pomagającym Ukraińcom w terenie. W efekcie polski crowdfunding charytatywny przeżył prawdziwe zatrzęsienie.

Nigdy w naszym kraju nie dokonano tak wielu wpłat za pomocą finansowania społecznościowego. W zasadzie na każdej z trzech największych polskich platform crowdfundingu dotacyjnego – Siepomaga, Pomagam.pl i Zrzutka.pl trwa właśnie największa zbiórka w historii – oczywiście każda z nich dotyczy pomocy Ukrainie. Ile już udało się zebrać? Przekonamy się poniżej:

“Ukraino, nie zostawimy Cię w potrzebie!” na platformie Siepomaga

sie-pomaga-ukrainaAbsolutnie rekordowa zbiórka w polskim crowdfundingu trwa obecnie na platformie Siepomaga. Nosi ona nazwę “Ukraino, nie zostawimy Cię w potrzebie!” i założona została przez Fundację Siepomaga, która jako Organizacja Pożytku Publicznego może szybko finansowo wesprzeć organizacje pomocowe działające na rzecz wsparcia Ukrainy. W ramach niej za pomocą wpłat ponad 444 tysięcy osób zebrano już łącznie niemal 46 milionów złotych.

Warto dodać, że Fundacja Siepomaga regularnie, każdego tygodnia publikuje aktualizacje zbiórki zawierające zdjęcia i nagrania wideo ukazujące jakie działania są podejmowane w ramach wspierania poszkodowanych wojną na Ukrainie za zebrane środki.

“Solidarni z Ukrainą” na platformie Pomagam.pl

Solidarni z UkrainąZbiórka na platformie Pomagam.pl nosi nazwę “Solidarni z Ukrainą” a organizuje ją sama Fundacja Pomagam.pl. Aby zapewnić jak najskuteczniejszą pomoc, zebrane środki zostają przekazywane ukraińskim organizacjom zajmującymi się pomocą humanitarną. Osoby tam pracujące wiedzą w końcu najlepiej, jakiego wsparcia Ukraińcy potrzebują w tych trudnych chwilach.

W ramach tej kampanii za pomocą wpłat ponad 84 tysięcy osób zebrano już łącznie ponad 11 milionów złotych, co jest rekordową zbiórką w całej historii tej platformy.

“🇺🇦 #RazemDlaUkrainy” na platformie Zrzutka.pl

razem-dla-ukrainyNa Zrzutka.pl organizowanych jest wiele zbiórek, których celem jest pomoc Ukrainie. Największa z nich, a zarazem rekordowa w całej historii tej platformy, nosi nazwę “🇺🇦 #RazemDlaUkrainy”, a organizuje ją Fundacja To się uda. Wszystkie środki zebrane na tej zrzutce są przekazane w całości 50 organizacjom, które obecnie pomagają osobom poszkodowanym, oraz są wykorzystywane na zakupy wskazane przez Konsulat Ukrainy. Wszystkie koszty operacyjne Fundacja To się uda pokrywa z własnych środków. W ramach tej kampanii za pomocą wpłat ponad 26 tysięcy osób zebrano już łącznie niemal 3,7 miliona złotych.

Warto dodać, że Fundacja To się uda działa w 100% transparentnie – na stronie zrzutki można znaleźć link prowadzący do folderu, który zawiera potwierdzenia wszystkich wykonanych przez Fundację przelewów i zakupów. Dokumenty te są aktualizowane na bieżąco. Ponadto, w tym przypadku Fundacja To się uda również regularnie, co kilka dni publikuje aktualizacje zrzutki zawierające zdjęcia ukazujące jak sfinansowana przez wspierających zbiórkę pomoc trafia na Ukrainę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj