Elimen myśli o crowdfundingu na Beesfund

ElimenSamochody elektryczne są wciąż stosunkowo nowym zagadnieniem na rynku, lecz szalenie popularnym i niezwykle ważnym w kontekście przyszłości. Marka Tesla robiąca furorę wśród inwestorów w USA jest już jedną z czołowych firm motoryzacyjnych na świecie. A jej auta na drogach polskich większych miast nie są już szczególnie rzadkim, niespotykanym widokiem. Dodatkowo, u nas w kraju od lat mówi się o produkcji rodzimego pojazdu elektrycznego. Niestety jakichkolwiek konkretów od wiodących firm branży energetycznej, które podjęły się tego zadania wciąż brakuje. Znacznie ciekawsze wydają się projekty niszowych producentów, które cały czas mają śmiałe pomysły, próbują je realizować i w tym celu poszukują finansowania. Jednym z nich jest spółka Elimen, która już wkrótce przeprowadzi kampanię na equity crowdfundingowej platformie Beesfund.

Elimen

Nazwa Elimen powstała z połączenia pierwszych liter reprezentujących kluczowe cechy brandu spółki:

  • Elektryczny
  • Lekki
  • Innowacyjny
  • Mobilny
  • Ekologiczny
  • Nowoczesny

Swoją przygodę z branżą rozpoczęła kilkanaście lat temu od przebudowy samochodów spalinowych na elektryczne. Od tego czasu Elimen konsekwentnie pracuje nad ulepszaniem elektrotechnologii i dąży do tego, by stać się potentatem właśnie w tej dziedzinie. Jest producentem napędu elektrycznego, systemów zarządzania baterią oraz dedykowanych systemów ładowania.

W międzyczasie spółka wspierała i tworzyła liczne projekty elektromobilne na całym świecie. Stworzyła JETPAD – elektryczny gokart wodny, będący przełomowym rozwiązaniem w branży skuterów wodnych. Napędy od Elimen zostały także użyte przy tworzeniu ECOCAR – pierwszych elektrycznych taksówek w Europie.

Kilka lat temu, korzystając z tak licznych własnych doświadczeń spółka postanowiła wykreować własną markę. Efektem tej pracy i zastosowania własnych technologii są 4 brandy, które wzajemnie się uzupełniają i odpowiadają na różne zapotrzebowania rynkowe.

Jednym z nich jest rewolucyjny samochód do electric rallycrossu. Drugim trójkołowy pojazd elektryczny mający stanowić uzupełnienie luki pomiędzy autem a skuterem. Trzeci natomiast to pierwszy polski ultralekki samochód dostawczy przeznaczony głównie do przejazdów “ostatniej mili”. Z kolei czwarty brand prowadzi badania przemysłowe i prace rozwojowe nad prototypem innowacyjnego, wielopaliwowego generatora prądu.

Co więcej, wszystkie stworzone przez siebie rozwiązania Elimen komercjalizuje na skalę światową.

Swoje dalsze cele spółka pragnie jednak realizować wraz ze społecznością inwestorów. Właśnie z tego powodu już wkrótce zamierza ona przeprowadzić emisję akcji na platformie equity crowdfundingowej Beesfund.

Crowdfunding udziałowy na platformie Beesfund

Beesfund to polska platforma equity crowdfundingu założona w 2012 roku, której siedziba mieści się w Warszawie. Jej popularność stale rośnie. Od początku jej istnienia przeprowadzono już 80 emisji i zebrano łączną kwotę prawie 52 milionów złotych, a brało w tym udział ponad 56 tysięcy zarejestrowanych użytkowników.

Najgłośniejsza emisja akcji przeprowadzona na Beesfund odbyła się w lutym 2019 roku. Piłkarska spółka Wisła Kraków w celu zgromadzenia kapitału na spłatę zadłużenia, wypuściła 40 tysięcy akcji o łącznej wartości 4 milionów złotych. W ciągu doby wszystkie zostały wykupione przez 9126 inwestorów.

Większą sumę zebrał z kolei projekt Wolf & Oak Distillery zajmujący się prowadzeniem pierwszej profesjonalnej destylarni whiskey w Polsce i produkcją tego trunku. Zgromadzony kapitał wyniósł rekordowe 4 202 820 PLN, 31 111 akcji znalazło 1482 nabywców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj