Ignibit z pomysłem crowdfundingu na CrowdConnect

IgnibitWraz z rozpoczęciem 2021 roku wkroczyliśmy w nową dekadę. Czy będzie kontynuowała ona sukcesy w sektorze equity crowdfundingu? A może nawet okażą się one jeszcze bardziej znaczące i imponujące? Nie da się zaprzeczyć, że crowdinvesting rozwija się niezwykle dynamicznie, a inwestorzy, niezależnie od sytuacji gospodarczej, nie potrafią się oprzeć perspektywie nabywania udziałów w przedsiębiorstwach we wstępnej fazie rozwoju. Z kolei pomysłodawcom pozwala on na kompletne pominięcie tradycyjnych sposobów pozyskiwania gotówki na swój biznes. Dzięki temu początkujące startupy w ten sposób zbierają potrzebne fundusze bezpośrednio od dużej grupy mniejszych udziałowców w zamian za akcje ich spółki – rozwiązanie optymalne dla każdej ze stron.

Warto również zaznaczyć, iż crowdfunding udziałowy jest elementem rynku kapitałowego i podlega nadzorowi stosownych organów, przy czym od tradycyjnej emisji akcji odróżnia go przede wszystkim zdigitalizowany proces. Co więcej ta nowatorska forma stała się już głównym źródłem finansowania startupów na świecie. Biorąc pod uwagę fakt, że powstała ona w 2009 roku, dość jasno ukazuje to niewiarygodną skalę tego zjawiska. Jedna z ciekawszych platform crowdinvestingowych w Polsce nosi nazwę CrowdConnect. Już wkrótce ruszy na niej kampania spółki Ignibit.

Ignibit Spółka Akcyjna

Ignibit to doświadczona firma z Trójmiasta, działająca w branży VR, dynamicznie rozwijająca się w obszarze gamingowym. Jej utalentowany zespół developerów zajmuje się zarówno produkcją własnych tytułów, jak i portowaniem gier PC na VR. Warto dodać, że spółka Ignibit należy do grupy Playway.

Do tej pory Ignibit stworzyło już kilkanaście aplikacji komercyjnych, filmów i gier. Najgłośniejszym projektem spółki jest taktyczna gra multiplayer typu strzelanka wykorzystująca rzeczywistość wirtualną – Zero Killed.

Oprócz VR spółka zajmuje się także technologiami Augmented Reality (AR) oraz Mixed Reality. Jej innowacyjne produkty są wykorzystywane na wielu innych polach poza gamingiem – od marketingu i promocji, po branżę szkoleniową.

W portfolio Ignibit znajdują się projekty zrealizowane dla takich marek jak: Volkswagen, Cadillac, Saab, Mitsubishi czy Mirinda. Co więcej, jeszcze w tym roku ma ruszyć kampania crowdfundingowa Ignibit na CrowdConnect. Prawdopodobnie więcej szczegółów otrzymamy już niebawem.

Crowdinvesting na CrowdConnect

CrowdConnect to platforma ofert publicznych bazująca na idei crowdinvestingu, prowadzona przez Dom Maklerski INC S.A. Prezentowane na niej są informacje o projektach/startupach o wartości do 1 miliona euro prowadzonych przez małe i średnie spółki, których celem jest wejście na rynek akcji NewConnect prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

W ramach platformy wyróżniane są dwie sekcje:

  • #wdrodzeNaNewConnect, gdzie prezentowane są oferty spółek zamierzających zadebiutować w obrocie giełdowym w perspektywie dwunastu miesięcy
  • #StartupZone, w ramach której swoje oferty prezentują przedsiębiorstwa na początkowych etapach rozwoju, o wysokim potencjale wzrostu i zwiększonym ryzyku inwestycyjnym, których akcje docelowo mają zostać wprowadzone na rynek NewConnect na przestrzeni 2-3 lat

CrowdConnect działa w ramach Grupy Kapitałowej INC, która istnieje ponad 20 lat i notowana jest na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Skupia ona spółki doradcze i inwestycyjne działające na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw. Była ona wielokrotnie nagradzana jako najaktywniejszy autoryzowany doradca NewConnect.

W 2018 roku została laureatem nagrody specjalnej GPW za największą liczbę spółek w historii wprowadzonych na rynek NewConnect. Do tej pory udało się tego dokonać 57 razy, a jej klienci zyskali łącznie ponad 3 miliardy złotych kapitału z emisji akcji i obligacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj