Zostań współwłaścicielem lokalu SETKA w sercu Wrocławia

SETKAPlatforma Crowdway jest miejscem wielu zbiórek crowdfundingu udziałowego o naprawdę wielkich perspektywach rozwoju. Obecnie można na niej zainwestować w różne ciekawe projekty szukające swojej niszy, chociażby w trzecią restaurację popularnej, na kulinarnej mapie polski, marki SETKA.

SETKA – podstawowe informacje

SETKA istnieje od 2012 roku, wtedy właśnie otworzyła swoją pierwszą restaurację, we Wrocławiu. Pięć lat później pojawiła się również w Warszawie, tym razem wyróżniając się energetycznym designem i ergonomicznym układem wnętrza zachęcającym do dłuższych i częstszych wizyt. Spółka serwuje najpopularniejsze dania polskiej kuchni.

Cele obecnej emisji

Tym razem spółka chce otworzyć trzeci lokal, w samym sercu Wrocławia. Będzie on się składał z dwóch poziomów łącznie z miejscem dla aż 200 gości i ogródkiem piwnym. Kamieniem milowym ma być uzupełnienie karty dań warzonym specjalnie dla SETKI piwem, które będzie dostarczane do wszystkich trzech restauracji.

Jej otwarcie planowane jest na trzeci kwartał bieżącego roku. Aby je zrealizować spółka potrzebuje pozyskać kapitał w wysokości miliona złotych, na który składają się takie działania, jak:

  • Koszty operacyjne pokrywające pierwsze sześć miesięcy działania restauracji (190 tysięcy PLN)
  • Urządzenie wnętrza i koszt oświetlenia (180 tysięcy PLN)
  • Budowa schodów i przebudowa podłogi (150 tysięcy PLN)
  • Wyposażenie technologiczne kuchni (150 tysięcy PLN)
  • Stworzenie receptur i technologii produkcji piw (150 tysięcy PLN)
  • Oznakowanie i wizerunek fasady (100 tysięcy PLN)
  • System sprzedażowo-inwentaryzacyjny (80 tysięcy PLN)

W tym celu spółka przeprowadza emisję 400 udziałów po cenie 2500 złotych na platformie Crowdway. Kończy się ona już 24 maja, a do tej pory 21 inwestorów nabyło 195 z nich.

SETKA crowdfunding a potencjał dla udziałowców

Wszystkim inwestorom proponuje się możliwość wyjścia z inwestycji po 30 miesiącach od momentu objęcia udziałów ze zwrotem z inwestycji w wysokości 17,5%, czyli 7% w skali roku. Opcja ta jest zagwarantowana dla każdego nabywcy udziałów w umowie spółki.

Przewiduje ona także możliwość ich wykupu od wszystkich inwestorów w przypadku zamiaru sprzedaży firmy innemu podmiotowi. W takim przypadku zaoferowane zostanie 15% w skali roku.

Equity crowdfunding na platformie Crowdway

Crowdway jest jedną z największych w Polsce platform equity crowdfundingu. Działa od 2015 roku. Do tej pory zrealizowała kampanię na łączną kwotę ponad 15 milionów złotych oraz pobiła rekordy crowdfundingu udziałowego w Polsce.

Proponuje ona inwestorom zaangażowanie w wysokiej jakości aktywa w trzech liniach portfelowych:

  • Dynamika (projekty w fazie dynamicznego wzrostu)
  • Stabilność (produkty nieruchomościowe stabilnego zwrotu)
  • Innowacje (startupy)

Duży sukces na tej platformie święciły chociażby dwie emisje spółek Janusza Palikota z branży piwnej: Tenczyńska Okovita i Tenczynek Bezalkoholowe. Każda z nich zebrała ponad 4 miliony złotych, pierwsza w 36 a druga zaledwie w 30 dni.

SETKA a szansa na crowdfundingowy sukces

Oferta spółki SETKA wydaje się być bardzo korzystna dla inwestorów, a poziom ryzyka wydaje się mniejszy niż w przypadku innych projektów. Posiada ona również duże doświadczenie w tej branży tak więc prawdopodobieństwo, że ich przedsięwzięcie się tym razem nie powiedzie jest wyjątkowo małe.

Jednak do końca zbiórki nie pozostało wiele czasu, a wciąż połowa udziałów nie znalazła nabywców. Być może inwestorów bardziej przekonują jednak spółki akcyjne, których papiery wartościowe można nabyć po niższej cenie. Ponadto, pewnie liczą oni, że w przyszłości spółki takie mogą zostać wprowadzone na rynek NewConnect lub główny parkiet GPW i uda się je sprzedać ze znacznie lepszą stopą zwrotu niż w wypadku tej sieci restauracji.

Jednak nie należy odbierać jej szans, równie dobrze w ciągu najbliższego tygodnia mogą się znaleźć nabywcy na wszystkie pakiety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj