Firma deweloperska Sasanka już niebawem zagości na Beesfund

SasankaCrowdfunding udziałowy rozwija się w zawrotnym tempie, zarówno na świecie, jak i w Polsce. To niezwykle korzystne rozwiązanie dla każdej ze stron. Inwestorzy coraz częściej nie potrafią się oprzeć perspektywie nabywania udziałów w przedsiębiorstwach w początkowej fazie rozwoju. Z kolei pomysłodawcom pozwala on na kompletne pominięcie tradycyjnych sposobów pozyskiwania gotówki na swój biznes. Początkujące startupy w ten sposób mogą zbierać potrzebne fundusze bezpośrednio od dużej grupy mniejszych udziałowców w zamian za akcje ich spółki.

Co więcej, ta nowatorska forma finansowania stała się już głównym źródłem finansowania startupów na świecie. Biorąc pod uwagę fakt, że powstała ona w 2009 roku, dość jasno ukazuje to niewiarygodną skalę tego zjawiska. Wsparcia poszukują zarówno niszowe projekty, jak i wielkie branże. Przykładem z tego drugiego obozu jest firma deweloperska Sasanka, która już wkrótce rozpocznie kampanię na platformie equity crowdfundingowej Beesfund.

Sasanka

“Sasanki Dom Dostępny” to projekt tworzony w oparciu o duże doświadczenie w branży deweloperskiej. Przez kilkanaście lat działalności na rynku spółka zaobserwowała, że ludzie naprawdę cenią sobie wygodę życia w mieście i związaną z nią dogodną komunikację, lecz z drugiej strony brakuje im przytulnego mieszkania w zielonej okolicy.

Sasanka postanowiła połączyć te dwa niezwykle istotne elementy i oferować domy we wspaniałych lokalizacjach, gdzie klient nie będzie zmuszony do rezygnacji z łatwego dostępu do centrum miasta na rzecz spokoju i świeżego powietrza. Spółka, zgodnie ze swoją misją, buduje nieruchomości na każdą kieszeń. Jej celem jest, by każda osoba w Polsce mogła mieszkać w wygodnym domu jednorodzinnym.

Kolejnym ogromnym atutem Sasanki są świetnie zaprojektowane przestrzenie. Wygodne, przestronne wnętrza można umeblować tak, aby każdy domownik czuł się w nich doskonale. Pokoje dzieci oświetlone są w sposób naturalny, co stwarza idealne warunki do odrabiania lekcji i czytania książek.

W części dziennej znajduje się duży salon, przez który można wyjść na taras. Co więcej, nie obowiązują opłaty za części wspólne. Natomiast miesięczne rachunki za zużycie mediów oraz ogrzewanie są znacznie niższe niż w mieszkaniu w bloku o podobnym metrażu.

Do tej pory stosowany przez spółkę model biznesowy sprawdził się w projektach deweloperskich w pięciu województwach. Sasanka wierzy jednak, że będzie on doskonale działać w całej Polsce. Dlatego kolejne cele inwestycyjne chce realizować już przy wsparciu osób zainteresowanych ich projektem. Z tego powodu planuje już niebawem przeprowadzić emisję akcji na platformie equity crowdfundingowej Beesfund.

Crowdfunding udziałowy na platformie Beesfund

Beesfund to polska platforma equity crowdfundingu założona w 2012 roku. Jej siedziba mieści się w Warszawie. Działa pod hasłem “Pomagamy zrealizować dobre pomysły”. Popularność Beesfund stale rośnie z roku na rok, a tempo tej tendencji w ostatnich trzech latach gwałtownie się zwiększyło. Od początku istnienia platformy przeprowadzono już na niej 74 emisje i zebrano łączną kwotę ponad 46 milionów złotych. W zbiórkach brało udział ponad 47 tysięcy zarejestrowanych użytkowników.

Najgłośniejsza emisja akcji przeprowadzona za pomocą tej platformy odbyła się w lutym 2019 roku. Wtedy piłkarska spółka Wisła Kraków w celu zgromadzenia kapitału na spłatę zadłużenia, wypuściła 40 tysięcy akcji o łącznej wartości 4 milionów złotych. W ciągu doby wszystkie zostały wykupione przez 9126 inwestorów.

Jeszcze więcej zebrał projekt Wolf & Oak Distillery zajmujący się prowadzeniem pierwszej profesjonalnej destylarnii whiskey w Polsce i oczywiście produkcją tego trunku. Zgromadzony kapitał wyniósł rekordowe 4 202 820 PLN, 31 111 akcji znalazło 1482 nabywców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj