Seemore chce pozyskać 1,3 mln zł z crowdinvestingu na AR dla motocyklistów

SeemoreSeemore rozpoczął emisję crowdinvestingową na kwotę 1,3 mln zł na ukończenie prac nad rozwiązaniem rozszerzonej rzeczywistości (augmented reality, AR) dla motocyklistów oraz przygotowanie go do sprzedaży z niezbędnymi certyfikacjami na rynku UE i USA, poinformował ISBtech CEO Seemore Grzegorz Palmer.

„Emisja na Beesfund ma na celu pozyskanie środków niezbędnych na ukończenie prac nad rozwiązaniem HUD oraz przygotowanie go do sprzedaży z niezbędnymi certyfikacjami ECE 22 i DOT na rynek europejski i amerykański. Istotnym elementem finansowania jest grant z NCBR na kwotę ponad 3mln netto. Środki zostaną w I kw. 2021 roku przeznaczone na poznanie ukrytych potrzeb motocyklistów metodą Design Thinking oraz badania nad bezpieczeństwem przy użyciu wysokospecjalistycznych urządzeń, jak symulator jazdy, EEG oraz eye-tracking. Prace będą wykonywane przy ścisłej współpracy z Politechniką Wrocławską” – powiedział ISBtech Palmer.

Ponadto, w przeciągu najbliższych 24 miesięcy, środki zostaną przeznaczone na dopracowanie samej technologii wyświetlania obrazu bezpośrednio na wizjerze kasku motocyklowego.

„W 2022 roku rozpoczniemy testy bezpieczeństwa, w ramach których 58 sztuk kasków z modułem Seemore HUD zostanie poddane testom wytrzymałościowym. Planowany termin prezentacji gotowego rozwiązania to targi EICMA w Mediolanie w listopadzie 2022 roku” – dodał prezes.

Jak podaje spółka, motocyklista może zyskać 1,5 sekundy, wykorzystując jej nowe rozwiązanie AR, wyświetlające przed jego oczami najważniejsze informacje dotyczące jazdy. Twórcy projektu – Seemore – otrzymali wcześniej ponad 3 mln zł od NCBR na dalszy rozwój technologii i badania w celu poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach.

Sebastian Gawłowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj