HUD w kasku? Czy warto rozważyć inwestowanie w takie rozwiązanie?

SeemoreTempo rozwoju crowdfundingu udziałowego zwyczajnie zadziwia wszystkich. Liczni inwestorzy coraz częściej decydują się wspierać ciekawe projekty licząc, że nabyte udziały zapewnią im satysfakcjonujące zyski w przyszłości. Z kolei przedsiębiorcy znaleźli optymalny sposób gromadzenia kapitału, zupełnie odmienny od tych tradycyjnych. Popularność tej metody finansowania w Polsce to w dużej mierze zasługa Beesfund. To pierwsza i wciąż wiodąca platforma zajmująca się equity crowdfundingiem w Polsce. Można na niej znaleźć naprawdę wiele innowacyjnych projektów poszukujących kapitału do realizacji swojej koncepcji. Jednym z nich jest spółka Seemore oferująca rozwiązanie HUD w kaskach motocyklowych.

Seemore

Jak zostało wspomniane powyżej, spółka Seemore to twórca rewolucyjnego rozwiązania. Jest nim Head Up Display, czyli popularny w samochodach HUD, do wbudowania w kaskach motocyklowych.

Na jakiej zasadzie taka innowacja ma działać? Dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości – AR. Firma znalazła rozwiązanie, aby z jej wykorzystanie zaimplementować w kaski i wyświetlać najważniejsze informacje dla motocyklisty bez konieczności odrywania oczu od kierunku jazdy.

Jakie dane mają się pojawiać za pomocą HUD od Seemore? Wskazania nawigacji, aktualny bieg oraz prędkość. To wszystko w wygodny i bezpieczny sposób parę metrów przed wzrokiem motocyklisty.

Wyliczenia pokazują, że dzięki rozwiązaniu HUD dla podstawowych informacji od Seemore można zaoszczędzić 134 milisekundy utraconej uwagi, a przy założonych komunikatach nawet 1,5 sekundy w porównaniu do tradycyjnej konsoli motocykla, co może być sprawą życia i śmierci w pewnych kluczowych sytuacjach.

Firma pragnie więc walnie przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Jednak aby tego dokonać, będzie potrzebować wsparcia ze strony inwestorów. W tym celu już wkrótce zamierza przeprowadzić emisję akcji na platformie equity crowdfundingowej Beesfund, wszyscy motocykliści i osoby zainteresowane bezpieczeństwem na drogach będą więc mogły wesprzeć ten ciekawy projekt.

Crowdfunding udziałowy na platformie Beesfund

Beesfund to polska platforma equity crowdfundingu założona w 2012 roku, której popularność stale rośnie. Jej siedziba mieści się w Warszawie, a platforma działa pod hasłem “Pomagamy zrealizować dobre pomysły”. Od początku jej istnienia przeprowadzono już 87 emisji, podczas których zebrano łączną kwotę ponad 56 milionów złotych. Brało w tym udział ponad 62 tysiące zarejestrowanych użytkowników.

Najgłośniejsza emisja akcji przeprowadzona za pomocą tej platformy odbyła się w lutym 2019 roku. Wtedy piłkarska spółka Wisła Kraków w celu zgromadzenia kapitału na spłatę zadłużenia, wypuściła 40 tysięcy akcji o łącznej wartości 4 milionów złotych. W ciągu doby wszystkie zostały wykupione przez 9126 inwestorów.

Większą kwotę zebrał z kolei projekt Wolf & Oak Distillery zajmujący się prowadzeniem pierwszej profesjonalnej destylarni whiskey w Polsce i oczywiście produkcją tego trunku. Zgromadzony kapitał wyniósł rekordowe 4 202 820 PLN, 31 111 akcji znalazło 1482 nabywców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj