Każdego roku w Polsce sprzedaje się kilkaset tysięcy samochodów używanych. To ponad dwukrotnie więcej niż nowych aut z salonu. Co więcej, należy się spodziewać, że w dobie spowolnienia gospodarczego spowodowanego pandemią koronawirusa, ta tendencja będzie się jedynie zwiększać.
Najbliższe miesiące mogą się więc odznaczać szerokim wyborem ofert na zakup wymarzonych czterech kółek. Problem pojawia się, gdy nie jesteśmy ekspertami w dziedzinie motoryzacji i nie potrafimy rozpoznać stanu pojazdu. W Internecie można znaleźć wiele portali z licznymi ofertami, jednak w tej kwestii zazwyczaj nie są w stanie nam pomóc.
Prawdziwym wyjątkiem jest Rzetelne Auto, które już niebawem rozpocznie zbiórkę na platformie Beesfund, w celu dalszego rozwoju. Platforma aukcyjna chce w przyszłości stać się czołowym graczem niezwykle perspektywicznego polskiego rynku samochodów używanych.
Rzetelne Auto
Rzetelne Auto to platforma aukcyjna online samochodów używanych. Co ją wyróżnia na tle konkurencji? Gwarancja i ocena rzeczoznawcy. Dodatkowo portal zautomatyzował cały proces zakupu/sprzedaży pojazdu od zakończenia umowy leasingu/najmu przez logistykę auta, określenie wartości sprzedaży, wycenę rzeczoznawcy, aukcję internetową z weryfikacją uczestników, płatności, aż do wydania auta.
Takie działanie rozwiązuje problem przepełnionych parkingów firm flotowych, leasingowych, banków i dealerów. Rzetelne Auto pozwala również uzyskać dodatkowe przychody dla wystawców z prowizji aukcyjnych (2% wartości przedmiotu), którzy obsługują w tym samym czasie trzy razy więcej transakcji.
To naprawdę innowacyjny projekt na rynku samochodów z drugiej ręki w Polsce. Wszyscy zainteresowani już wkrótce będą mogli już wkrótce w niego zainwestować za pomocą platformy Beesfund.
Equity crowdfunding na platformie Beesfund
Beesfund to polska platforma crowdfundingu udziałowego założona w 2012 roku. Jej siedziba mieści się w Warszawie. Działa pod hasłem “Pomagamy zrealizować dobre pomysły”.
Popularność Beesfund stale rośnie z roku na rok, a tempo tej tendencji w ostatnich trzech latach gwałtownie się zwiększyło. Od początku jej istnienia przeprowadzono już 74 emisje, dzięki którym zebrano łączną kwotę ponad 46 milionów złotych. Brało w tym udział ponad 47 tysięcy zarejestrowanych użytkowników.
Najgłośniejsza emisja akcji przeprowadzona za pomocą tej platformy odbyła się w lutym 2019 roku. Wtedy piłkarska spółka Wisła Kraków w celu zgromadzenia kapitału na spłatę zadłużenia, wypuściła 40 tysięcy akcji o łącznej wartości 4 milionów złotych. W ciągu doby wszystkie zostały wykupione przez 9126 inwestorów.
Jeszcze więcej zebrał z kolei projekt Wolf & Oak Distillery zajmujący się prowadzeniem pierwszej profesjonalnej destylarnii whiskey w Polsce i oczywiście produkcją tego trunku. Zgromadzony kapitał wyniósł rekordowe 4 202 820 PLN, 31 111 akcji znalazło 1482 nabywców.