Startup Grenade Hub otrzymał 1,75 mln zł na dalszy rozwój od funduszy VC

Grenade HubGrenade Hub – startup oferujący rozwiązania do planowania pracy zespołu i zarządzania finansami firmy – pozyskał od funduszy venture capital Tar Heel Capital Pathfinder i Venture Inc 1,75 mln zł na dalszy rozwój, podała spółka.

Oferowany w modelu SaaS produkt zbiera dane z różnych obszarów działalności firmy, umożliwiając optymalizację wykorzystania zasobów i zespołów: usprawnia alokację i śledzenie dostępności pracowników oraz kontraktorów. Korzystając z symulacji finansowych związanych z rentownością projektów IT, umożliwia także prognozowanie przepływów finansowych. Grenade Hub został opracowany z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach, między innymi z branży IT (software house’y) i usługowej, podano.

„Pracujemy z firmami, w których największą wartością są ludzie. Rozmawiamy o ich kluczowych potrzebach i przekładamy to, co usłyszymy, na konkretne narzędzia. W dostępnych na rynku rozwiązaniach brakuje mechanizmów, które pozwoliłyby dokładnie zmapować umiejętności zatrudnionych w firmie specjalistów oraz dopasować ich do pojawiających się zadań. Nasz software pozwala zaplanować przyszłość, uwzględniając niepewność projektów, również pod kątem finansowym” – powiedział członek zarządu Grenade Hub Zbigniew Wantuła, cytowany w komunikacie.

Grenade Hub przewiduje też możliwość integracji z rozwiązaniami do zarządzania projektami, rozliczania czasu czy też zarządzania urlopami.

W inwestycję zaangażowane są dwa fundusze venture capital: Tar Heel Capital Pathfinder (w portfelu ma spółki takie jak Skinwallet, Vortex czy Plum Research) oraz Venture Inc, fundusz założony przez twórców LiveChat Software. W jego portfolio znajdują się m.in. Infermedica, Brand24 czy Sundose.

„Wierzymy w założycieli Grenade Hub i ich wizję. Są doświadczonymi przedsiębiorcami i mają produkt, który pozytywnie przeszedł rynkowe testy. Oprócz finansowania będziemy również wspierać startup w jego globalnym rozwoju, wykorzystując międzynarodowy zasięg naszych kontaktów. Cieszymy się, że Grenade Hub jest pierwszą z kilku domykanych właśnie przez nas inwestycji z potencjałem wykraczającym poza polski rynek” – skomentował partner zarządzający Tar Heel Capital Pathfinder Radosław Czyrko.

„Pierwszy raz z Grenade Hub rozmawialiśmy ponad półtora roku temu. Od tego czasu przeszli długą drogę, a ich determinacja, wizja i konsekwencja przekonała nas. Widzimy duży potencjał w oprogramowaniu do zarządzania zasobami ludzkimi, szczególnie w czasach pocovidowych” – dodał prezes Venture Inc Jakub Sitarz.

W najbliższych miesiącach Grenade Hub będzie koncentrować się na dalszym rozwoju unikatowych funkcjonalności systemu i ekspansji na nowe rynki oraz wzmacnianiu zespołu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj