Demolish Games z pomysłem kampanii na CrowdConnect

Demolish GamesCrowdfunding jest jednym z najbardziej przełomowych zjawisk XXI wieku. Podobnie wygląda sprawa z rozwojem branży gamingowej – ten rynek z każdym rokiem generuje coraz większe zainteresowanie, a na polskim rynku kapitałowym jest on absolutnie wiodący. Każdego tygodnia gry, o których aktualnie jest “głośno” sprzedają się w milionach egzemplarzy. Co więcej, kwarantanna spowodowana pandemią koronawirusa, która ma miejsce niemal na całym świecie, tylko powiększyła grono wielbicieli tej formy spędzania wolnego czasu. Inne typowo rozrywkowe branże, jak filmowa czy muzyczna, mogą tylko jej pozazdrościć zdolności szybkiego rozwoju. Co ważne, naprawdę istotne znaczenie w kontekście globalnego rynku ma polski gaming.

W związku z tym 23. lutego rusza oferta publiczna akcji spółki gamingowej Demolish Games S.A. a 2. marca będzie miał miejsce start transzy na popularnej platformie crowdfundingowej CrowdConnect.

Crowdinvestingowa kampania Demolish Games

Demolish Games to spółka z grupy Ultimate Games, która specjalizuje się w produkcji gier z gatunku symulatorów. Głównym przedmiotem działalności spółki jest produkcja i rozwijanie popularnej serii „Demolish and Build”, w tym „Demolish and Build 2021”, który do tej pory jest największym projektem, nad jakim pracuje studio.

Model biznesowy spółki zakłada wydawanie od trzech do pięciu gier rocznie. Wydawcą gier komputerowych tworzonych przez Demolish Games będzie wskazane wyżej Ultimate Games.

23. lutego Demolish Games spółka akcyjna rozpocznie ofertę publiczną w związku z emisją nowych akcji. Studio chce pozyskać w dwóch transzach kwotę 1 miliona złotych. Pierwsza transza akcji w ofercie publicznej skierowana jest do indywidualnie oznaczonych, większych inwestorów.

Od 2. marca spółka będzie przyjmowała zapisy na akcje od wszystkich zainteresowanych za pomocą platformy CrowdConnect. Warunki emisji akcji w ramach obu transz zostaną zaprezentowane w dniu 22. lutego. Jednorazowy zapis na akcje spółki w ramach drugiej transzy może wynosić maksymalnie 15 tysięcy złotych. Pozyskane środki studio przeznaczy na produkcję nowych tytułów. Kluczowym projektem firmy jest “Demolish and Build 2022”.

W serii gier “Demolish and Build” do głównych zadań gracza należą prowadzenie firmy budowlanej, przyjmowanie i wykonywanie zleceń na wyburzenia, zatrudnianie pracowników, obsługa maszyn budowlanych oraz kupowanie posiadłości.

Studio posiada również trzy tytuły w fazie preprodukcji: Explosive Demolition Simulator, w którym gracz będzie wyburzał budowle za pomocą materiałów wybuchowych, WW2 Underground – nawiązujący do czasów II Wojny Światowej, w którym gracz będzie szpiegował i przeprowadzał sabotaż działań okupanta oraz grę platformową – Malone In Nightmares.

Spółka Demolish Games do końca bieżącego roku zamierza dołączyć do grona spółek publicznych, których akcje są notowane na rynku NewConnect.

Crowdinvesting na CrowdConnect

CrowdConnect to platforma ofert publicznych bazująca na idei crowdinvestingu, prowadzona przez Dom Maklerski INC S.A. Prezentowane na niej są informacje o projektach/startupach o wartości do 1 miliona euro prowadzonych przez małe i średnie spółki, których celem jest wejście na rynek akcji NewConnect prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

W ramach platformy wyróżniane są dwie sekcje:

  • #wdrodzeNaNewConnect, gdzie prezentowane są oferty spółek zamierzających zadebiutować w obrocie giełdowym w perspektywie dwunastu miesięcy
  • #StartupZone, w ramach której swoje oferty prezentują przedsiębiorstwa na początkowych etapach rozwoju, o wysokim potencjale wzrostu i zwiększonym ryzyku inwestycyjnym, których akcje docelowo mają zostać wprowadzone na rynek NewConnect na przestrzeni 2-3 lat

CrowdConnect działa w ramach Grupy Kapitałowej INC, która istnieje ponad 20 lat i notowana jest na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Skupia ona spółki doradcze i inwestycyjne działające na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw. Była ona wielokrotnie nagradzana jako najaktywniejszy autoryzowany doradca NewConnect. W 2018 roku została laureatem nagrody specjalnej GPW za największą liczbę spółek w historii wprowadzonych na rynek NewConnect.

Do tej pory udało się tego dokonać 57 razy, a jej klienci zyskali łącznie ponad 3 miliardy złotych kapitału z emisji akcji i obligacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here