Idea sharingu
Ostatnie lata pokazują, że firmy opierające się na filozofii współdzielenia potrafią osiągnąć wielki sukces. Przykłady? Uber, BlaBlaCar, Airbnb… Media również gorąco zachęcają do sharingu, dzięki temu to pojęcie staje się coraz bardziej modne.
W zasadzie nic dziwnego, ponieważ niesie praktycznie same pozytywy, ludzie uczą się współpracy, w pewnym stopniu zbliżają się do siebie, a na takich oszczędnościach zyskuje środowisko.
Wynajem.pl
Z pewnością każdy z nas w swoim życiu korzystał z wynajmu. Stąd właśnie pojawił się pomysł na stworzenie spółki opartej na sharing economy, gdzie można bez ograniczeń współdzielić swoje dobra. Takie działanie zupełnie zmienia układ sił na rynku, potencjał wynajmu we współczesnym świecie jest na prawdę ogromny.
Serwis Wynajem.pl nie tylko umożliwia swoim użytkownikom odnalezienie w sieci rzeczy, których aktualnie potrzebują, lecz także udostępnianie swoich własnych, nieużywanych produktów.
Dodatkowo, ta platforma jest idealnym narzędziem dla wypożyczalni. Przy użyciu najnowszych technologii, pozwala ona w prosty i szybki sposób udostępniać oferty najmu szerszej społeczności. W ten sposób usuwa przeszkody, które dotychczas ograniczały rynek.
Ekonomia współdzielenia już stała się rzeczywistością, a przyszłości będzie tylko zyskiwać na popularności. Aby dalej rozwijać swój serwis, spółka potrzebuje jednak wsparcia ze strony inwestorów. W tym celu zamierza już wkrótce przeprowadzić emisję akcji na platformie equity crowdfundingowej Beesfund.
Crowdfunding udziałowy na platformie Beesfund
Beesfund to polska platforma equity crowdfundingu założona w 2012 roku. Popularność Beesfund stale rośnie z roku na rok. Od początku jej istnienia przeprowadzono już 79 emisji, zebrano łączną kwotę ponad 50 milionów złotych, a brało w tym udział ponad 56 tysięcy zarejestrowanych użytkowników.
Najgłośniejsza emisja akcji odbyła się w lutym 2019 roku. Wtedy piłkarska spółka Wisła Kraków w celu zgromadzenia kapitału na spłatę zadłużenia, wypuściła 40 tysięcy akcji o łącznej wartości 4 milionów złotych. W ciągu doby wszystkie zostały wykupione przez 9126 inwestorów.
Większą kwotę zebrał projekt Wolf & Oak Distillery zajmujący się prowadzeniem pierwszej profesjonalnej destylarni whiskey w Polsce i oczywiście produkcją tego trunku. Zgromadzony kapitał wyniósł rekordowe 4 202 820 PLN, 31 111 akcji znalazło 1482 nabywców.