Pandemia koronawirusa kompletnie zmieniła nasze nawyki i sposób codziennego funkcjonowania w 2020 roku. Niestety masowe publiczne wydarzenia kulturalne były odwoływane, podobnie wygląda kwestia grupowych zajęć mających na celu zadbanie o kondycję fizyczną. Przez większość roku zamknięte były nawet siłownie i szkoły tańca. W tym tekście przyjrzymy się bliżej właśnie tej drugiej kwestii. Czy możliwe jest pobieranie lekcji tańca zdalnie? Okazuje się, że tak – właśnie tym zajmuje się spółka AirDance, która już wkrótce przeprowadzi kampanię na equity crowdfundingowej platformie Beesfund.
AirDance
AirDance powstało w wyniku połączenia pasji do tańca założycieli szkoły oraz innowacyjnego rozwiązania w postaci dostępu do interaktywnej aplikacji mobilnej. To pierwsza na świecie platforma, która transmituje na żywo turnieje oraz lekcje tańca od instruktorów światowej klasy. W przeszłości kursy z tak wybitnymi specjalistami kosztowały setki euro. Jednak spółka wpadła na pomysł, jak ułatwić wszystkim do nich dostęp i już teraz można korzystać z ich wiedzy i doświadczenia po prostu subskrybując aplikację.
AirDance tworzy kompendium wiedzy zarówno dla doświadczonych tancerzy zawodowych jak i dla początkujących amatorów z całego świata. Jest to więc absolutnie wyjątkowa szkoła, która łączy profesjonalną naukę tańca, innowacyjność i rozwój osobisty. Już w tej chwili platforma ma tysiące subskrybentów z ponad 70 krajów. Co więcej, zrzesza ona najwybitniejszych instruktorów i najbardziej zaangażowanych tancerzy tworząc wyjątkową społeczność taneczną. Oprócz aplikacji spółka tworzy ogólnoświatową sieć szkół tańca AirDance Academy, sklep AirDance Spot który kompleksowo zaopatruje w niezbędne do tańca akcesoria, własną kryptowalutę Dance Coin oraz przeróżne szkolenia i turnieje taneczne.
Ambicje AirDance sięgają jednak znacznie wyżej. Spółka wierzy, że profesjonalna nauka tańca w zdalnej, interaktywnej i przystępnej formie podbije świat. Jej celem jest osiągnięcie sukcesu na miarę aplikacji Tik-Tok. Jednak, aby tego dokonać, będzie musiała się nieprzerwanie prężnie rozwijać, niezbędne jest więc silne wsparcie finansowe ze strony inwestorów. Z tego powodu już niebawem przeprowadzi ona emisję akcji na popularnej platformie crowdfundingu udziałowego Beesfund.
Equity crowdfunding na platformie Beesfund
Beesfund to polska platforma equity crowdfundingu założona w 2012 roku, której siedziba mieści się w Warszawie. Platforma Beesfund działa pod hasłem “Pomagamy zrealizować dobre pomysły”, a jej popularność stale rośnie z roku na rok. Od początku jej istnienia przeprowadzono już 89 emisji, podczas których zebrano łączną kwotę ponad 57 milionów złotych. Brało w tym udział ponad 64 tysiące zarejestrowanych użytkowników.
Najgłośniejsza emisja akcji przeprowadzona za pomocą tej platformy odbyła się w lutym 2019 roku. Wtedy piłkarska spółka Wisła Kraków w celu zgromadzenia kapitału na spłatę zadłużenia, wypuściła 40 tysięcy akcji o łącznej wartości 4 milionów złotych. W ciągu doby wszystkie zostały wykupione przez 9126 inwestorów.
Jeszcze więcej zebrał projekt Wolf & Oak Distillery zajmujący się prowadzeniem pierwszej profesjonalnej destylarni whiskey w Polsce i oczywiście produkcją tego trunku. Zgromadzony kapitał wyniósł rekordowe 4 202 820 PLN, 31 111 akcji znalazło 1482 nabywców.