Ekologiczny sklep Biogo z apetytem na crowdfunding

Crowdfunding udziałowy rozwija się w iście zawrotnym tempie. Liczni inwestorzy coraz częściej decydują się wspierać ciekawe projekty licząc, że nabyte udziały zapewnią im satysfakcjonujące zyski w przyszłości. Popularność tej metody finansowania w Polsce to w dużej mierze zasługa Beesfund. To pierwsza i wciąż wiodąca platforma zajmująca się equity crowdfundingiem w Polsce. Można na niej znaleźć naprawdę wiele interesujących projektów poszukujących swojej niszy. Doskonałym przykładem jednego z nich jest Biogo – dynamicznie rozwijający się polski sklep ze zdrową żywnością.

Biogo

Biogo powstało z minimalistycznej idei podejścia do życia i łączy maksymalną prostotę ze szczytem wyrafinowania. Dzięki temu trudno będzie modyfikować, przetwarzać czy odświeżać markę, która powinna być czysta i nieskazitelna jak natura. “Bio” symbolizuję faunę i florę, czyli życie bez wpływu i oddziaływania człowieka. Z kolei “Go” ma oznaczać powrót do natury.

Dzięki takiemu postrzeganiu spraw i czterech latach doświadczenia Biogo stało się najdynamiczniej rozwijającym się sklepem ekologicznym ze zdrową żywnością i suplementami diety w e-handlu Europy Środkowo-Wschodniej. Oferuje on nie same produkty, lecz styl życia i inspiracje wynikające z własnych doświadczeń.

Asortyment jest ściśle związany, z postawami jakie spółka chce promować. W swoich zasobach Biogo posiada również dwa skalowalne sklepy stacjonarne i usługi dietetyczne na najwyższym poziomie. Nieodłącznym elementem funkcjonowania Biogo jest poszukiwanie oraz popularyzacja ekologicznej i ekonomicznej żywności dla człowieka, co ma się przekładać na efektywną ochronę zdrowia i życia na Ziemi.

Aktualnie spółka pragnie także się dalej rozbudowywać poprzez ekspansję na rynki kolejnych krajów Unii Europejskiej oraz otwarcie sieci sklepów stacjonarnych w największych polskich aglomeracjach.

Aby osiągnąć te cele, potrzebuje jednak pomocy ze strony inwestorów. Dlatego już niebawem przeprowadzi emisję akcji na platformie equity crowdfundingowej Beesfund i każdy zainteresowany będzie mógł wesprzeć finansowo ten niezwykle ciekawy projekt od Biogo.

Crowdfunding udziałowy na platformie Beesfund

Beesfund to polska platforma equity crowdfundingu założona w 2012 roku. Jej siedziba mieści się w Warszawie. Działa pod hasłem “Pomagamy zrealizować dobre pomysły”. Popularność Beesfund stale rośnie z roku na rok. Od początku istnienia platformy przeprowadzono już 74 emisje. Poprzez nie zebrano łączną kwotę ponad 46 milionów złotych, a brało w tym udział ponad 47 tysięcy zarejestrowanych użytkowników.

Najgłośniejsza emisja akcji przeprowadzona za pomocą tej platformy odbyła się w lutym 2019 roku. Piłkarska spółka Wisła Kraków w celu zgromadzenia kapitału na spłatę zadłużenia, wypuściła 40 tysięcy akcji o łącznej wartości 4 milionów złotych. W ciągu doby wszystkie zostały wykupione przez 9126 inwestorów.

Większą kwotę zebrał projekt Wolf & Oak Distillery zajmujący się prowadzeniem pierwszej profesjonalnej destylarnii whiskey w Polsce i oczywiście produkcją tego trunku. Zgromadzony kapitał wyniósł rekordowe 4 202 820 PLN, 31 111 akcji znalazło 1482 nabywców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj