PINTA Barrel Brewing S.A. – przykład udanej zbiórki crowdfundingowej na rynku

Aż 1329 inwestorów wpłaciło imponującą kwotę 4 149 846 zł na budowę browaru piw starzonych PINTA Barrel Brewing SA. To pełna kwota, jaką chciano zebrać. Teraz firma ma zrealizować swoją inwestycję w Wieprzu koło Żywca, tuż obok zakładu Browaru.

Pomożecie? Pomożemy!

    Przypomnijmy, że twórcy spółki prosili inwestorów o pomoc w sfinansowaniu budowy nowego, niszowego browaru na początku maja 2019 r. Akcja okazała się sukcesem, bowiem wystarczyło 60 dni, by wykupiono 448 632 akcji. W zamian za wpłaty inwestorzy otrzymali też pakiety benefitów crowdfundingowych, np. zaproszenie na zjazd inwestorów, PINTA Party, zestawy piw, vouchery gadżety, a także wyjazd na PINTA Hop Tour.

Od początku piwnej rewolucji wierzyliśmy w siłę społeczności zgromadzonej wokół marki PINTA. To dlatego zdecydowaliśmy się na zwrócenie się do miłośników naszych piw i zaprosiliśmy ich do udziału w naszym nowym przedsięwzięciu, jakim jest PINTA Barrel Brewing. Tak wielkie i hojne wsparcie naszych planów to jest prawdziwy piwny sztos! – mówił mediom Ziemowit Fałat, współtwórca Browaru PINTA sp. z o.o. i współtwórca konceptu PINTA Barrel Brewing SA. – Jesteśmy podekscytowani możliwością spotkania naszych inwestorów podczas specjalnego zjazdu, który odbędzie się już 3 sierpnia – dodaje.

Na podstawie naszych analiz, informacje o top 20 kampaniach crowdfundingu udziałowego osiągających w ostatnich latach wartości od 400 tys. zł do około 4 mln zł zostały opublikowane przez cztery wiodące platformy. Gratulujemy spółce PINTA Barrel Brewing rekordowego wyniku, z którym uplasowała się na pierwszym miejscu wśród największych zbiórek. Taki wynik dowodzi, że PINTA przygotowała dobry biznesplan, przekonujący dla inwestorów i osiągnęła to, co stanowi serce crowdfundingu: zaangażowaną społeczność – twierdzi Jakub Niestrój, prezes Crowd Ventures sp. z o.o. (platforma Crowdway).

Piwa dla smakoszy

Piwa Barrel Aged to kategoria premium. W naszym kraju dopiero zdobywa rynek. Twórcy browaru, Ziemowit Fałat, Grzegorz Zwierzyna i Marek Semla, zauważyli więc ciekawą niszę i postanowili ją szybko zagospodarować.

Warto dodać, że PINTA jako browar kontraktowy warzyła swoje piwa w wynajmowanych zakładach. Dzięki idei crowdfundingu ma się to zmienić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj